Rybářský rozcestník

Ve dnech 16. – 18. června 2017 proběhlo na řece Labi 21. Mistrovství České republiky v lovu ryb udicí s mezinárodní účasti

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Rybářský sportovní kluub Pardubice II společně s ČRS místní organizací Pardubice a pod záštitou náměstka primátora města Pardubice Jakuba Rycheckého pořádal ve dnech 16. – 18. června 2017  – 21.Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí. Závody se pořádaly na pravém břehu řeky Labe mezi mosty P.Wonky u zimního stadionu, až po silniční most do Polabin. V sobotu došlo k vyraznému ochlazení a tudíž zavodníkům počasí moc nepřálo, ulovilo se cca 602 kg ryb. Neděle již byla slunečná a projevilo se to i na úlovcích, ulovilo se cca 708 kg ryb. Za dva soutěžní závody se tedy ulovilo cca 1310 kg ryb. Po šetrném zvážení byla ryba vrácena zpět do vodního toku řeky. V dobře organizovaném závodu byl nejuspěšnější Pepa Konopásek z družstva VčÚSHK RSK Pardubice Colmic Team a stal se tedy mistrem republiky pro rok 2017. V soutěži drustev zvítězilo naše východočeské družstvo VčÚSHK RSK Pardubice Colmic Team a stalo se také mistrem republiky. Všem vítězům blahopřejeme a věříme, že ostatní závodníci si odnáší z Pardubic hezké rybářské zážitky.                                   VH.

Výsledková listina

MemiČR 2017_výsledky_vše

Nejčtenější články

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Výroba závaží z kamene

Někdo se snaží celou montáž co nejvíce zneviditelnit ve vodě. Jiný zase používá klipsy na odhození zátěže při záseku, kdy je opravdu vhodné a také lacinější nechat ve vodě kus kamene, než zátěž olověnou. O šetrnosti k přírodě nemluvě! Ostatní chtějí třeba jen ušetřit. Vyrobte si tedy, za dlouhých zimních večerů, šetrné závaží z kousku drátu a kamene, v létě se jistě, tyto náhražky olova, budou hodit.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím