Rybářský rozcestník

Ve dnech 16. – 18. června 2017 proběhlo na řece Labi 21. Mistrovství České republiky v lovu ryb udicí s mezinárodní účasti

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Rybářský sportovní kluub Pardubice II společně s ČRS místní organizací Pardubice a pod záštitou náměstka primátora města Pardubice Jakuba Rycheckého pořádal ve dnech 16. – 18. června 2017  – 21.Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí. Závody se pořádaly na pravém břehu řeky Labe mezi mosty P.Wonky u zimního stadionu, až po silniční most do Polabin. V sobotu došlo k vyraznému ochlazení a tudíž zavodníkům počasí moc nepřálo, ulovilo se cca 602 kg ryb. Neděle již byla slunečná a projevilo se to i na úlovcích, ulovilo se cca 708 kg ryb. Za dva soutěžní závody se tedy ulovilo cca 1310 kg ryb. Po šetrném zvážení byla ryba vrácena zpět do vodního toku řeky. V dobře organizovaném závodu byl nejuspěšnější Pepa Konopásek z družstva VčÚSHK RSK Pardubice Colmic Team a stal se tedy mistrem republiky pro rok 2017. V soutěži drustev zvítězilo naše východočeské družstvo VčÚSHK RSK Pardubice Colmic Team a stalo se také mistrem republiky. Všem vítězům blahopřejeme a věříme, že ostatní závodníci si odnáší z Pardubic hezké rybářské zážitky.                                   VH.

Výsledková listina

MemiČR 2017_výsledky_vše

Nejčtenější články

Vlasec nebo pletenka, aneb co vlastně namotat na cívku navijáku?

Dříve, než zajdeme do obchodu a koupíme si nějaký vlasec nebo pletenou šňůru, měli by jsem si dobře rozmyslet, jaké ryby a s jakým vybavením půjdeme chytat a také jakou metodou. Je rozdíl, zda vyrazíme na kapry a nástrahu budeme chtít nastražit dalekým náhozem, či zda budeme nástrahu zavážet lodí v hodně zatravněném prostředí, nebo jestli například budeme chytat drobnější ryby přímo pod nohama. Také na jemnou plavanou jistě zvolíme jiný vlasec, než na položenou, nebo když půjdeme lovit dravce. Uvědomte si, že vlasec nebo pletenka je jediná věc, která dělí rybáře od montáže a potažmo chycené ryby. Drahý prut a naviják jen usnadní a zpříjemní rybáři život a samotný lov, ale stejně pak rybu od rybáře po záběru nakonec spojuje jen ten dobrý, nebo špatný vlasec!

Držák s hlásičem záběru přidělaný přímo na prutu

Už jsem u vody viděl desítky různých vychytaných držáků na sumcový prut s různě přidělanými držáky na signalizátor záběru, ale tenhle způsob mě opravdu dostal.

Klipy na červy se dají použít i na jiné nástrahy

Letos jsem začal klipy na červy používat i na umístění jiných nástrah, než červů a žížal pod háček. Skvěle na klipu drží například kus rohlíku, ale také kukuřice či kousek klobásky.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím