Rybářský rozcestník

Vášeň pre preteky

14.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Vášeň pre pretekyVášeň pre preteky

Preteky sú celkovo pre mňa veľa. Deň pred pretekmi som sa pripravoval veľmi veľa. Všetko som naboostroval, spravil som PVA a pripravil nadväzce. Keďže mám iba 13 rokov, mal som obavy že nič nechytím, pretože tam bolo nahlásených 96 ľudí. V noci som nemohol spať. A ráno som vstával o 4:15 aj keď dosť skoro ale tešil som sa. Hneď som išiel na miesto a bol som tam 1. Takže som si mohol vybrat akékoľvek miesto pri vode (nelosovalo sa). Všetko som si pripravil a už som len čakal na výstrel, ktorý prišiel o 7:00. Akonáhle sa začali preteky zobral som udicu a išiel som nahodiť a už som len čakal na záber. 1. Záber mi prišiel o 8:07. Pocítil som, že to bola veľká ryba. Už som ho mal pri brehu a odopol sa mi. Najprv som bol veľmi rozhodený z toho že som mohol mať pekného kapra. Ale pochvíli som si uvedomil, že mám ešte čas do 12:00. Rýchlo som zobral udicu, vymenil nástrahu a nahodil. Ďalší záber prišiel cca o hodinu a pol. Zdolával som ho asi 30 min. a uz som ho mal v podberaku. Mal rovných 11kg a 83cm.

Vášeň pre preteky
Vášeň pre preteky

Bol som štastný. Pustil som ho naspäť do vody a chytal ďalej. No o asi 5 min. oproti chytil chalan 14,5 kg kapra. Ale vedel som že ešte stále mám nejaký ten čas. Po chvíli mi prišiel další záber. Zdolal som ho a mal 10,27kg a 79cm.

Vášeň pre preteky
Vášeň pre preteky

Síce mi to nepomohlo pretože na pretekoch išlo o najväčšiu rybu ale aj tak som sa potešil. Mal som strach že ma niekto predbehne keďže medzi mnou a 1. bol rozdiel 3,5kg a ešte sme mali hodinu a pol. Bolo to napínavé. Ďalšiu hodinu a pol som nemal zaber. Už bolo len 10 min. do konca. A nakoniec 5minút pred výstrelom(koncom) som mal zaber. Ale nie hociaký zaber. Bola to taká jazda že sa mi rozpadla cievka pretože sa nestíhala točiť. Rýchlo som opravil cievku a zdolával som kapra. Bolo cítiť že bude asi väčší ako predošlý kapry. Už bol pri brehu a zbadal som ho. Krásny lysec. Bolo okolo mňa asi 20 ľudí. Už bol vo vaničke a ja som bol štastný človek.

Vášeň pre preteky
Vášeň pre preteky

Mal 13,10kg a 86cm to znamenalo že som obsadil 2. priečku. Rýchlo som zbalil a išiel na výsledky. Ako som už povedal skončil som 2. Bol to super deň s veľkým D prežitý pri vode. Som rád že som sa mohol týchto pretekov zúčastniť.

*Keďže mám len 13 rokov, nepracujem a ani nebrigádujem. Čiže paňazí mám málo a boilies je drahý. Ale zatiaľ to nejako zvládam…

Príspevok Vášeň pre preteky zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Jarní chytání kaprů, aneb lov ve studené jarní vodě

Časně z jara je lov ryb o něco náročnější, než v prohřátých letních měsících. Je to logické, protože po roztátí ledu je voda, díky jarnímu tání sněhu na horách, pořád ledová. A proto jen díky znalosti chování ryb na přelomu zimy a jara lze ulovit nějakého pěkného kapříka, ale i jinou kaprovitou rybu. O všem při určité nástraze se vám na prutu může náhodou objevit i pěkný úhoř nebo okoun …

Chytání kaprů ve vodním sloupci

Cílený lov kaprů i v dalších vrstvách vody, nejen u dna a na hladině, je vlastně poměrně mladé odvětví kaprařiny, ale hlavně v letních měsících, takto chytat kapry, stojí za to vyzkoušet. Když jsem před 35 lety začínal s rybařinou, nikdy mě nenapadlo, že někdy na kapry půjdu s umělými plovoucími muškami a dalšími nástrahami, které by jste spíše čekali u rybářů chytajících s muškařským náčiním. A chytat je na dipovanou umělou hmotu? Tak to by rybářům z minulého století asi propadla spodní čelist. 🙂

Chytat dravce na živou či mrtvou rybičku nebo jen na umělé nástrahy? Je lov na živou nástrahu přežitek?

V daleké minulosti to měli sportovní rybáři jednoduché, většinou chytali dravce na přirozenou nástrahu a to buď živou, nebo mrtvou, jinou volbu neměli. Časem se začali pro lov některých dravých ryb využívat i nástrahy umělé, což umožnil rozkvět sportovního rybolovu ruku v ruce s technickým vývojem, ten totiž dovolil výrobcům vláčecích nástrah nahradit dřevo umělými hmotami a dalšími materiály, z kterých se dnes vyrábí dokonalé napodobeniny rybek, ale i jiných vodních živočichů. Nejmodernější „měkké“ umělé nástrahy, které vznikly v USA, se velice rychle rozšířili jak do Evropy, tak i do Skandinávie. V severských zemích se tak s nastraženou živou rybkou již dnes téměř nesetkáte. V některých státech je pak chytání na živou nástrahu zakázané úplně!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím