Rybářský rozcestník

Vášeň pre preteky

14.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Vášeň pre pretekyVášeň pre preteky

Preteky sú celkovo pre mňa veľa. Deň pred pretekmi som sa pripravoval veľmi veľa. Všetko som naboostroval, spravil som PVA a pripravil nadväzce. Keďže mám iba 13 rokov, mal som obavy že nič nechytím, pretože tam bolo nahlásených 96 ľudí. V noci som nemohol spať. A ráno som vstával o 4:15 aj keď dosť skoro ale tešil som sa. Hneď som išiel na miesto a bol som tam 1. Takže som si mohol vybrat akékoľvek miesto pri vode (nelosovalo sa). Všetko som si pripravil a už som len čakal na výstrel, ktorý prišiel o 7:00. Akonáhle sa začali preteky zobral som udicu a išiel som nahodiť a už som len čakal na záber. 1. Záber mi prišiel o 8:07. Pocítil som, že to bola veľká ryba. Už som ho mal pri brehu a odopol sa mi. Najprv som bol veľmi rozhodený z toho že som mohol mať pekného kapra. Ale pochvíli som si uvedomil, že mám ešte čas do 12:00. Rýchlo som zobral udicu, vymenil nástrahu a nahodil. Ďalší záber prišiel cca o hodinu a pol. Zdolával som ho asi 30 min. a uz som ho mal v podberaku. Mal rovných 11kg a 83cm.

Vášeň pre preteky
Vášeň pre preteky

Bol som štastný. Pustil som ho naspäť do vody a chytal ďalej. No o asi 5 min. oproti chytil chalan 14,5 kg kapra. Ale vedel som že ešte stále mám nejaký ten čas. Po chvíli mi prišiel další záber. Zdolal som ho a mal 10,27kg a 79cm.

Vášeň pre preteky
Vášeň pre preteky

Síce mi to nepomohlo pretože na pretekoch išlo o najväčšiu rybu ale aj tak som sa potešil. Mal som strach že ma niekto predbehne keďže medzi mnou a 1. bol rozdiel 3,5kg a ešte sme mali hodinu a pol. Bolo to napínavé. Ďalšiu hodinu a pol som nemal zaber. Už bolo len 10 min. do konca. A nakoniec 5minút pred výstrelom(koncom) som mal zaber. Ale nie hociaký zaber. Bola to taká jazda že sa mi rozpadla cievka pretože sa nestíhala točiť. Rýchlo som opravil cievku a zdolával som kapra. Bolo cítiť že bude asi väčší ako predošlý kapry. Už bol pri brehu a zbadal som ho. Krásny lysec. Bolo okolo mňa asi 20 ľudí. Už bol vo vaničke a ja som bol štastný človek.

Vášeň pre preteky
Vášeň pre preteky

Mal 13,10kg a 86cm to znamenalo že som obsadil 2. priečku. Rýchlo som zbalil a išiel na výsledky. Ako som už povedal skončil som 2. Bol to super deň s veľkým D prežitý pri vode. Som rád že som sa mohol týchto pretekov zúčastniť.

*Keďže mám len 13 rokov, nepracujem a ani nebrigádujem. Čiže paňazí mám málo a boilies je drahý. Ale zatiaľ to nejako zvládam…

Príspevok Vášeň pre preteky zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Bivakování u vody aneb problémy kolem pobytu u vody a to nejen v nočních hodinách

Bohužel stanovat si nemůžeme, kde se nám zachce. I když dnes legislativou není obecně zakázané bivakovat na státních pozemcích, přesto si nemůžeme všude rozložit stan a přenocovat. Buď to místně zakazují obecní nebo městské vyhlášky, nebo i některé zákony na ochranu přírody. Pak také musíme ctít soukromé pozemky, kde jen vlastník pozemku nám může povolit tento užívat, například také k přenocování. A co my rybáři? Máme nějakou výjimku nebo legislativa na nás nemyslí? Obecně má rybář právo se skrýt před deštěm a větrem, ovšem bližší specifikace v zákonech není, myslím tím upřesnění, kde je hranice mezi přístřeškem proti dešti a stanem, který již mnohým vadí…

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná především v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Chleba či rohlík nastražený pomocí gumičky a roztahovače kroužků

Nastražit pomocí gumiček a roztahovače kroužků lze jak peletky, tak po mírné úpravě i bolies koule. Ale co tak zkusit nastražit chlebovou kůrku či jiné pečivo? Jde to!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím