Rybářský rozcestník

V pravý čas na správnom mieste

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
V pravý čas na správnom mieste

Štítky:

Po dlhšej dobe som sa dostal opäť k vode. Voľno mi vyšlo akurát pri oteplení čo vyzeralo sľubne. Nastala klasická otázka, či vyrazím na rieku alebo stojačik. Nakoniec som sa rozhodol pre jednu stredne veľkú vodu v sústave štrkovísk vo východných Čechách. Mal som informáciu, že sa tu nedávno celkom darilo. Po príchode som zazrel rybiu aktivitu v najhlbšej časti, kam som nasmeroval prvý prút a druhý umiestnil na stred s priemernou hĺbkou. Na obe miesta som naspomboval zmes partiklu, method mixu, peliet a polovičiek boilie Brusnimka, Pečeň Vanilka a nahodil nástrahu na panáčika obalenou pastou s pva a všetko zalial s csl. Prvý záber prišiel po zotmení od hĺbky a jednalo sa o pekného šupíka. Opäť som prikŕmil kobrou a zanedlho nasledovala brutálna nekončiaca jazda a nemenej vytrvalý súboj, na ktorého zdarnom konci som podobral slušného lysca. Nemohol som tomu ani veriť, keď prišla tretia jazda od hĺbky s razanciou ako by to bolo v lete. To už som tušil, že som sa trafil do kaprieho zimoviska. Ráno keď už som mal tu umiestnené oba prúty tak sa dokonca podaril aj úžasný double a ja som nevedel k akému prútu skôr skočiť. Po ďalších pár rybách naraz zábery ustali, a keďže na celej pieskovni som bol len ja mohol som začať zaslúžene relaxovať. Prajem všetkým správnym rybárom úspešné ukončenie sezóny.

Za Carp Servis Václavík Aleš.

Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík

Príspevok V pravý čas na správnom mieste zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Češi vypěstovali nového kapra! Doplave na stoly už na Vánoce?

Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity vyšlechtila nové plemeno kapra s názvem amurský lysec, které je odolnější vůči nemocem. Na vývoji pracovali vědci více než 17 let. Amurský lysec je podle nich odolnější především vůči koi herpes viru (KHV), který působí úhyn kaprů.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím