Rybářský rozcestník

V pravý čas na správnom mieste

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
V pravý čas na správnom mieste

Štítky:

Po dlhšej dobe som sa dostal opäť k vode. Voľno mi vyšlo akurát pri oteplení čo vyzeralo sľubne. Nastala klasická otázka, či vyrazím na rieku alebo stojačik. Nakoniec som sa rozhodol pre jednu stredne veľkú vodu v sústave štrkovísk vo východných Čechách. Mal som informáciu, že sa tu nedávno celkom darilo. Po príchode som zazrel rybiu aktivitu v najhlbšej časti, kam som nasmeroval prvý prút a druhý umiestnil na stred s priemernou hĺbkou. Na obe miesta som naspomboval zmes partiklu, method mixu, peliet a polovičiek boilie Brusnimka, Pečeň Vanilka a nahodil nástrahu na panáčika obalenou pastou s pva a všetko zalial s csl. Prvý záber prišiel po zotmení od hĺbky a jednalo sa o pekného šupíka. Opäť som prikŕmil kobrou a zanedlho nasledovala brutálna nekončiaca jazda a nemenej vytrvalý súboj, na ktorého zdarnom konci som podobral slušného lysca. Nemohol som tomu ani veriť, keď prišla tretia jazda od hĺbky s razanciou ako by to bolo v lete. To už som tušil, že som sa trafil do kaprieho zimoviska. Ráno keď už som mal tu umiestnené oba prúty tak sa dokonca podaril aj úžasný double a ja som nevedel k akému prútu skôr skočiť. Po ďalších pár rybách naraz zábery ustali, a keďže na celej pieskovni som bol len ja mohol som začať zaslúžene relaxovať. Prajem všetkým správnym rybárom úspešné ukončenie sezóny.

Za Carp Servis Václavík Aleš.

Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík
Carp Servis Václavík

Príspevok V pravý čas na správnom mieste zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Uzení ryb na sítech

Udírnu jsem vybudoval někdy před 30 lety, je ze šamotových cihel, které drží teplo, obložena břidlicí, je vybudována ve svahu s 2 m náběhem a otvíráním ze shora. Asi před 10 roky jsem do udírny na tyčky připevnil síto a udím vše na sítech jak ryby, maso, ale i houby. Odpadne pracné vyvazování ryb a nehrozí, že nám ryba spadne do udírny a bude znehodnocena. Vyzkoušejte udit ryby na sítech, je to skvělá vychytávka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím