Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na email: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
MO Plaňany uspořádala v pondělí (8. 5.) dětské náborové rybářské závody na rybníku Plaňanský Velký. Zúčastnilo se jich 29 dětí rozdělených do 2 kategorií – mladší do 10 let a starší do 15 let….
Vítejte u vyhlášení výsledků květnové soutěže 2019, ve které jste soutěžili o elektrický multiplikátor DAIWA TANACOM 500S, který Vám zdarma poskytneme ve vámi zvoleném termínů na vaši rybářskou výpravu na dobu 14ti dnů. Tento multiplikátor vyniká tažnou silou až 13kg …
Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor lovu ryb udicí – sekce plavaná a místní organizace Nepomuk pořádají ve dnech 03.07.2021 – 04.07.2021 na revíru – 431 077 Úslava 5 v obci Klášter- Rybník KlášterMezinárodní mistrovství České republiky v …
Děti z rybářského kroužku MO Libice nad Cidlinou se před nadc házejícími prázdninami rozloučily večerním chytáním na Cidlině včetně přespáním ve stanu. Více v přiložené zprávě. Večerní chytání na řece …
Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.
Během 18 století začínají některé rybníky mizet, majitelé je začali přeměňovat na louky, pastviny a pole. Příčinou byla především produkce sena, potom brambor a dalších plodin. Ve velkém se začínal chovat skot, seno bylo rovněž potřeba pro koně. Nezanedbatelná byla i produkce hnoje, která chovaná zvířata produkovala, používal se na hnojení polí. V roce 1791 na Českokrumlovsku vyšlo nařízení, že na každém panství se má vypustit několik rybníků a přeměnit v louky a pole…