Rybářský rozcestník

Taktika krmení

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!
Taktika krmení

Štítky:

Ahoj

Posílám zprávu z pětidenní výpravy na vodu, kterou jsme měli v hledáčku už pár let. Podnikl jsem ji, jako již celý loňský rok, tradičně pouze s parťákem Romanem. Termín jsme zvolili v druhé polovině října od pondělí do soboty a po docela hektických přípravách na poslední chvíli kvůli pracovnímu vytížení jsme dorazili na místo. Z počátku vypadalo vše velice slibně a přivítalo nás slunečné počasí, obsadili jsme námi vytipována místa a ryby se ukazovaly před námi, co víc si přát.

Po zhruba dvou hodinách jsme měli vše kompletně nachystané a pruty již číhaly na svou kořist. Začalo mírně mrholit a později i vydatněji pršet. Na první zákrm jsem zvolil mix mých tří nejoblíbenějších druhů boilí a to Rambo s AMK Játra, Chiméra Red a Kořeněný Tuňák s AMK česnek asa, dále jsem přidal mix halibut pelet, tygřího ořechu a řepky, vše důkladně prolité boostrem Chiméra Red. Nastražené jsem měl  samotné 20 mm kuličky. Jen k Chiméře  jsem dal ovocnou plovoučku.

Lukas_Bohm_2016_HR_001

Záběr mi však do večera nepřišel, Roman již měl tři záběry, ryby se bohužel vypnuly nebo uřízly návazec. Mé hlásiče mlčely celou noc až do rána kdy, se pomalu rozjel prut s Chimérou a na konci souboje jsem podebral krásně zbarveného lysce střední kategorie s váhou 14 kg. Krátce po lysci záběr z nejbližšího místa a další kapr kolem 13 kg. Ryby se ukazovaly kousek přede mnou, téměř pod nohama stále častěji. Do podvečera už ryba nepřišla, rozhodl  jsem se tedy změnit lovná místa a z původní vzdálenosti 90 až 120 metrů jsem montáže rozhodil do vějíře 50 až 70 metrů od břehu.

Lukas_Bohm_2016_HR_002

Jsem zvyklý více krmit, ale vzhledem k situaci, kdy ryby braly velice opatrně, jsem zpočátku krmení přihazoval v menším množství. Na všechny pruty jsem nastražil boilí o velikosti 16mm a přidal k nim malé plovky řádně nasáklé  v esencích a vše obalil těstem odpovídající příchuti. Bylo chvíli před půlnocí, když příposlech hlásil kontakt, vyběhl jsem ze spacáku a zdolal krásného lysce s váhou přes 16,5 kg, paráda, super kapr, který se nedal lehce. Do rána já ani Roman už nic. Ráno jsem všechny pruty přehodil a jeden, na který přišel půlnoční lysec, jsem se rozhodl hodně zakrmit a to jen Tuňákem a tygřím ořechem. Pozdě odpoledne mi zabral z hodně zakrmeného místa šupináč z váhou 18,80kg. Začal jsem postupně zvyšovat dávky krmení i na dalších krmných místech. V osm hodin večer jsem podebíral dalšího kapra – lysce s váhou 18,85 kg. Přikrmil jsem jen lehce a až na lišku, která nám přišla překontrolovat zásobu potravin v bivaku se v noci nic neudálo.

Lukas_Bohm_2016_HR_003

Čtvrtek ráno opět déšť, po zhlédnutí předpovědí jsme se dozvěděli, že tuto výpravu už asi neuschneme, no co, zakrmíme, něco uvaříme a znovu zakrmíme. Přes den jsem chytil jednoho desetikilového kapra. Ostatní hlásiče mlčely. Další záběr přichází ve čtvrtek v jednu hodinu ráno, ale stojí za to, šupináč 20,80kg na červenou Chiméru – oliheň s pepřem a plovoucí švestku.

Lukas_Bohm_2016_HR_004

Lehce jsem přikrmil dali jsme pár panáků a už jsem opět ležel ve spacáku. Téměř jsem spal, když mi něco kvílí u ucha, chvíli jsem nechápal, co se vlastně děje, po hodině přišel další záběr. A po trošku delším boji kapr s váhou 21,85 kg. Neskutečný, mám tu místní elitu. Lehce jsme přihodili pár raket a panáků a už ležím ve spacáku. V pět ráno mě vzbudil  známý zvuk, po krkolomném oblékáni nepromokavého oblečení s prutem v ruce  jsem zdolal  dalšího  velkého kapra. Nádherným lyscem 24,50 kg jsem si zvedl pro mně ne moc důležitý osobák o 10 deka. Opravdu vydařená noc.

Lukas_Bohm_2016_HR_005

Kolem oběda mi přišel kapr lehce přes 13 kg, po delší době záběr z více krmeného místa a večer kapr 15,20 kg na Chiméru – oliheň s plovoucí švestkou. V noci mi to hodně jezdilo, ale většinou kapři kolem 10kg až na dva největší, shodně 16,50 kg. V pátek ráno jsem chytil jednoho lysce s váhou 12 kg. Přihodil jsem opět i více krmení, odpoledne posledních pár kulí a rozhodl se, že zbytek výpravy už dochytám bez krmení. Toto jezero je obklopeno lesem a tak nás již po několikáté v noci navštívili místní divočáci, kteří se chodili krmit bukvicemi za našimi bivaky. Výsledkem poslední noci bylo pár kaprů od 9 do 12,7 kg.

Lukas_Bohm_2016_HR_006
Taktika krmení – celkem jsem si krmil čtyři místa, jedno, které jsem krmil více od začátku jsem neměnil. Zbylé dva pruty jsem na střídačku nahazoval na tři krmná místa, aby vždy zůstalo jedno v klidu. Tato taktika mi fungovala už dříve a doporučuji ji vyzkoušet. Celkem jsem chytil 21 kaprů. Nejlépe mi fungoval Tuňák následovaný červenou Chimérou olihní a pár ryb jsem chytil na Ramba. Parťákovi děkuji za focení úlovků a pohodově strávený čas u vody.

Lukas_Bohm_2016_HR_007

Letos doufám, že již vyrazíme v plném počtu a budete si moci přečíst nějakou zprávu z vydařené výpravy od našeho třetího parťáka – viď Ustiku. Vám přeji pevné zdraví v nové sezoně a co nejvíce pohodových chvil strávených s přáteli u vody.

Za CT Carpe Diem

Lukáš B.

Příspěvek Taktika krmení pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

Nejoblíbenější rybářské závody na světě

Svět rybaření a hazardních her má nečekaná spojení, kde se sofistikovaný a zajímavý svět kasin prolíná s vášní pro rybaření. V posledních letech se objevily jedny z nejzajímavějších a nejoblíbenějších automatů, které ztělesňují rybářské umění. Díky odlišnostem a rozmanitosti rybářských témat přitahují tyto hry pozornost jak rybářských nadšenců, tak hráčů.

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.