Rybářský rozcestník

Studená voda pod 7°C

27.4.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

První letošní bivaková výprava…

Od loňského roku jsme si vyhlídli vodu, které jsme se chtěli v letošním roce trošku více věnovat. Už jsem tam párkrát byl sám na velmi krátkou vycházku, ale bez většího úspěchu. Na Velikonoce jsme si vzali dovolenou a jeli podráždit kapříky ve studené vodě. Měli jsme před sebou 4 dny. Nevíme o vodě skoro nic, jen že je docela stará bez výlovu. Celkem moc rybářů se tam nedostane, a když už tak jen na pár míst, kde se dá chytat. Každý prut s jinou nástrahou na jiném místě. Chtěli jsme obsadit co nejvíce míst. Měli jsme Játra-Vanilku 16 mm, Oliheň 16 mm a buletky Česnek s Citronem. Před sebou jsme měli celkem otevřenou vodu, takže nehrozila kolize s jiným konkurenčním vlascem.

Voda byla nekompromisně nemilosrdná. Žádné přivítání záběrem nebo kapříkem. Za čtyři dny se ukázali kapříci jenom na jednom místě. Bohužel u jiného břehu s jinými rybáři. Nepomohlo nám ani začátečnické štěstí :-D. Jediné zpestření bylo, že každý den v půl 9 přišel záběr od sumečka amerického. Moc jsme se o vodě, která měla u hladiny 7°C, nedozvěděli. Bohužel je potřeba zažít i neúspěch, aby jsme mohli vytěžit co nejvíce informací a zkušeností. Určitě to nebyla poslední návštěva této vody.

full
full1
full2
full3
full4
full5
full6
full7

Trochu zklamáni se po čtyřech dnech bez záběru přesouváme na jednu noc na Labe. Spravili jsme si chuť opravdu pěknými tloušti. Jako bonbonek na závěr přišel i první letošní kapřík. Vzal si monstrozně nadipovanou kuličku Rozpálená Švestka 20 mm ve stejné chuti CSL. Začátek sezony jsme si užili na maximum, krásné počasí a ten klid.

Pohodu na rybách přeje V&M Team.

zdroj: CARPSERVIS VÁCLAVÍK

Příspěvek Studená voda pod 7°C pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Rybářská křížovka – sladkovodní i mořské ryby

Máme pro vás novinku z naší redakce, rybářskou křížovku. Vyzkoušejte si, jestli se vám podaří vyluštit všechny názvy ryb, co jsem do křížovky vložili. Jde o zkrácené názvy jak sladkovodních tak mořských ryb. Tak hurá, pusťte se do luštění.

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím