Rybářský rozcestník

„STK“ montáží / každý detail rozhoduje

25.10.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
„STK“ montáží / každý detail rozhoduje

Štítky:

Správná montáž a její prezentace jsou zřejmě těmi nejdůležitějšími faktory při lovu kaprů. To, jak se nástraha „usadí“ na dně, často závisí na tom, jaké materiály použijete pro koncovou sestavu. Jejich vlastnosti rozhodují o tom, zdali celá sestava bude fungovat správně, nebo ne. Špatně zvolená montáž nedokáže správně zaseknout háček do rybí tlamky a může se stát, že o rybu kvůli tomu při souboji přijdete. A přesto někteří rybáři dělají stále stejné podstatné chyby. Může se jednat o špatně zvolenou délku celé koncové sestavy nebo jen vlasu na nástrahu či ledabyle vybranou hmotnost zátěže. Často se chybuje i ve volbě velikosti háčku nebo správné nástrahy. Důsledek je ale jediný – naše chyby v drobných detailech vedou nakonec ke ztrátě ryby!

Text / Bruno Médou

Foto / autor

Překlad / Ivan Finta

Nejčtenější články

Od pondělí mohou rybáři lovit na území celého okresu, kde bydlí

I když se situace s covid-19 moc nelepší, přesto vláda rozhodla, že od pondělí budou moci lidé sportovat a vyrážet i do přírody v celém svém domovském okresu. Díky tomu i my rybáři můžeme po nedělí vyrazit na revíry mimo svoji obec.

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím