Rybářský rozcestník

„STK“ montáží / každý detail rozhoduje

25.10.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
„STK“ montáží / každý detail rozhoduje

Štítky:

Správná montáž a její prezentace jsou zřejmě těmi nejdůležitějšími faktory při lovu kaprů. To, jak se nástraha „usadí“ na dně, často závisí na tom, jaké materiály použijete pro koncovou sestavu. Jejich vlastnosti rozhodují o tom, zdali celá sestava bude fungovat správně, nebo ne. Špatně zvolená montáž nedokáže správně zaseknout háček do rybí tlamky a může se stát, že o rybu kvůli tomu při souboji přijdete. A přesto někteří rybáři dělají stále stejné podstatné chyby. Může se jednat o špatně zvolenou délku celé koncové sestavy nebo jen vlasu na nástrahu či ledabyle vybranou hmotnost zátěže. Často se chybuje i ve volbě velikosti háčku nebo správné nástrahy. Důsledek je ale jediný – naše chyby v drobných detailech vedou nakonec ke ztrátě ryby!

Text / Bruno Médou

Foto / autor

Překlad / Ivan Finta

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Nejlepší nástrahy používané při lovu na dírkách

Při lovu na dírkách volíme nástrahy nejen podle jejich předpokládané účinnosti, ale také podle zvolené metody lovu. I při chytání pod ledem totiž můžeme volit několik způsobů, jak prezentovat nástrahu. Vše záleží na tom, na jaký druh ryb se při chytání na dírkách zaměříme.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím