Rybářský rozcestník

Shock&Shield

7.7.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

Na mé další výpravě jsem dostal do ruky na otestování novinku na tento rok a to fluorocarbon Shock & Shield, který se pyšní extrémní odolností a nadstandardní nosností. Jelikož jsem zastánce spíše jemných montáží, zvolil jsem proto nejmenší nabízený průměr 0,42mm s udávanou nosností 15,45kg s návinem 30m na cívce.

gsgrd
htrjjhe

Po přípravě návazců jsem odmotal z cívky cca 4 metry a použil jej nad montáž jako šokovou šňůru. První dojem – kroucení vlasce. Říkám si, o jé je, ale po pár protažení a zahřátí mezi prsty se vlasec krásně natáhl a stal se krásně poddajným. Jelikož si dávám záležet na svých montážích a prezentace ve vodě je pro mě klíč důvěry a úspěchu. Přistupuji k vodě a svoji montáž házím před sebe do čisté vody, abych se podíval, jak moje výsledná montáž vypadá. Nádhera, fluorocarbon se okamžitě potápí a dokonale kopíruje dno! Je téměř neviditelný, nikde žádná smyčka, nic se nekroutí a všechno leží u dna jako bych použil olověnou šňůru. Paráda, říkám si. Beru prut do ruky a jde se nahazovat. Opřu se do prutu a 110gramové olovo letí daleko od břehu bez sebemenšího problému.

untitled
fsgsg
fs

Došponovat pruty a čekání na záběr může začít. Výhodou tohoto vlasce je, že i při dalekém nahazování nepotřebujete chránič prstu a nemusíte se bát o zaříznutí pletené šňůry, která se nejvíce pro nahazování používá. Pět dní nahazování a ležení montáží na dně plných mušlí a vodních trav zvládlo bez jakýkoliv problémů a i přes malinké oděrky od mušlí si pořád držela tato šňůra neskutečnou pevnost a fungovala na jedničku i při silových zdolávání. V předchozích výpravách jsem zde minimálně jednou měnil pletenou šokovou šňůru, nebo i v mušlových polích uřízl svoji montáž nebo úlovek, což se mi s tímto fluorocarbonem nestalo. Pro místa s výskytem škeblí, ostrých kamenů nebo v místech, kde se nachází hodně vázek a nemůžete dát rybě ani metr. Máte strach, že o ni přijdete. Už nemusíte! Tento vlasec vás jistě podrží. V mé rybářské výbavě si už místo našel a za mě palec nahoru.

Za Mivardi Team Luky

Příspěvek Shock&Shield pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.

Report jarní závody Záhorská

Vážení přátelé, rybářky, rybáři – KAMARÁDI. Dovolte, abychom Vás informovali o prvních kladrubských závodech v roce 2024 na nádrži Záhorské. Na sobotu byl naplánován závod pro dospělé a na neděli závod pro „malé“ rybářky a rybáře…