Rybářský rozcestník

SCARAB

23.9.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

ImothepMal som možnosť výskúšať novinku  SCARAB z dieľne IMOTHEP. Na pár dní som sa vybral na 12ha vodnú nádrž. Mal som so sebou viacero príchutí. Konkrétne ramzes, kleopatru a scarab. Doteraz ramzes a kleopatra fungovala všade, kde som bol, preto som bol zvedavý na novinku. Scarab má intenzívnu a prenikavú vôňu.  Napichol som jednu 20mm guličku pod háčik a vyviezol neďaleko potopených stromov. Zakrmil pár guľami okolo montáže. Na druhú montáž som našil ramzes s pop up ananás. Prvý záber prišiel až po niekoľkých hodinách. Kapríkovi zachutil ramzes s pop up ananás. Šupináč okolo 5 kg mi robí veľkú radosť. Časom  prišiel záber aj na scarab. Podobný šupík tomu prvému. Neskoro večer prišla jazda ako z učebnice. Scarab si pripisuje prvú bojovnejšiu rybu. Počas noci bolo ešte niekoľko záberov na všetky príchute.Ráno má zobudil záber od Imothep73cm amura. Cez slnečný deň ryba moc nešla, aj ked som skúšal lov v stlpci. Ryby boli aktívne večer, no najmä v noci.V priebehu dňa sa počasie zmenilo a prišla búrka so silným vetrom.Vo vlnách som pokládal montáž v strede zátoky. Vsadil som na dve 20mm guličky scarabu. Vedel som,že tento vietor rybu rozhýbe a bude väčšia šanca uloviť nejakého velikána. V najväčšom daždi dostávam pomalú jadzu a dvíham prút. Po peknom súboji podoberám kapríka a odhadom tipujem 7kg. Po zdokumentovaní,rybu opatrne púšťam späť do vody. Pri vyvážaní mením miesto a montáž pokladám do 90cm hlbky v zátoke. Asi 10 minút po vyvážke signalizátor hlási nesmelé píp. Netrvalo dlho a na podložke mám dlhého šupináča. Krásny kaprík s váhou 11kg. Do zotmenia som mal ešte  niekoľko záberov. V noci okrem bojovného lysca a rybu, ktorú som nevedel zastaviť som už záber neurobil. Ráno na lehátku premýšľam o akú rybu asi mohlo ísť. Poobede som musel lov ukončiť a pobaliť vecí. Tak ako ramzes, kleopatra aj scarab nachytal množstvo rýb. Určite sa máte načo tešiť.

Marek Baniat

Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep

Príspevok SCARAB zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Trofejní tajmen uloven Češkou v Mongolsku. Měřil 145 cm a vážil hodně přes 30 kg!

Začátkem října ulovila Veronika Kolajová na řece Šiškid v Mongolsku trofejního tajmena v délce 145 cm! Ryba byla přesně změřena za přítomnosti tří svědků, takže veškeré pochybnosti nejsou oprávněné. Veronika s ním bojovala téměř 40 minut. Tento tajmen patří k největším úlovkům posledních let a rozhodně to je nový ženský rekord!

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím