Rybářský rozcestník

SCARAB

23.9.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

ImothepMal som možnosť výskúšať novinku  SCARAB z dieľne IMOTHEP. Na pár dní som sa vybral na 12ha vodnú nádrž. Mal som so sebou viacero príchutí. Konkrétne ramzes, kleopatru a scarab. Doteraz ramzes a kleopatra fungovala všade, kde som bol, preto som bol zvedavý na novinku. Scarab má intenzívnu a prenikavú vôňu.  Napichol som jednu 20mm guličku pod háčik a vyviezol neďaleko potopených stromov. Zakrmil pár guľami okolo montáže. Na druhú montáž som našil ramzes s pop up ananás. Prvý záber prišiel až po niekoľkých hodinách. Kapríkovi zachutil ramzes s pop up ananás. Šupináč okolo 5 kg mi robí veľkú radosť. Časom  prišiel záber aj na scarab. Podobný šupík tomu prvému. Neskoro večer prišla jazda ako z učebnice. Scarab si pripisuje prvú bojovnejšiu rybu. Počas noci bolo ešte niekoľko záberov na všetky príchute.Ráno má zobudil záber od Imothep73cm amura. Cez slnečný deň ryba moc nešla, aj ked som skúšal lov v stlpci. Ryby boli aktívne večer, no najmä v noci.V priebehu dňa sa počasie zmenilo a prišla búrka so silným vetrom.Vo vlnách som pokládal montáž v strede zátoky. Vsadil som na dve 20mm guličky scarabu. Vedel som,že tento vietor rybu rozhýbe a bude väčšia šanca uloviť nejakého velikána. V najväčšom daždi dostávam pomalú jadzu a dvíham prút. Po peknom súboji podoberám kapríka a odhadom tipujem 7kg. Po zdokumentovaní,rybu opatrne púšťam späť do vody. Pri vyvážaní mením miesto a montáž pokladám do 90cm hlbky v zátoke. Asi 10 minút po vyvážke signalizátor hlási nesmelé píp. Netrvalo dlho a na podložke mám dlhého šupináča. Krásny kaprík s váhou 11kg. Do zotmenia som mal ešte  niekoľko záberov. V noci okrem bojovného lysca a rybu, ktorú som nevedel zastaviť som už záber neurobil. Ráno na lehátku premýšľam o akú rybu asi mohlo ísť. Poobede som musel lov ukončiť a pobaliť vecí. Tak ako ramzes, kleopatra aj scarab nachytal množstvo rýb. Určite sa máte načo tešiť.

Marek Baniat

Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep
Imothep

Príspevok SCARAB zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím