Rybářský rozcestník

S METHOD FEEDEREM NA NEZNÁMÉM REVÍRU

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Začíná mi dovolená (je polovina srpna) a já přemýšlím, jak ji rybářsky „zneužít“. Je to jasný, manželku se snažím ukecat a i přes její zamračený výraz strkám pruty do auta.

aa_01_2016Jsou tři hodiny ráno a já prchám dvacet kilometrů k vodě, kterou jsem objevil předešlý den strávený rodinnou turistikou. Děti jsou unavený a tak mám šanci.

aa_02_2016Malý ostrůvek dělá tuto v lese položenou vodu nádhernou. Jsem natěšený, co mi tato voda předvede, vše rychle vybaluji a míchám.
aa_03_2016Jedním prutem budu chytat klasický method feeder, kde jako krmení použiji Method feeder mix žlutý kapr a samozřejmě betainovou zálivku příchutě Scopex. Ta příchuť je klasika všech klasik. K háčku dám oblíbenou chytací peletu příchutě švestka 14 mm spolu s plovoucím boilí jahoda od Sonubaits.
aa_04_2016Jelikož je voda trochu hluší, tak mix více utáhnu a nástrahu schovám v krmítku.
aa_05_2016S druhým prutem budu chytat bez krmítka. Zkusím klasickou kaprařinu v jemnějším podání za použití PVA síťky, kterou naplním method mixem Medová kukuřice promíchaný jen s betainovou zálivkou stejné příchutě Scopex. Pod háček dám Barillo peletu scopex 14 mm s pop-up bílá čokoláda, také od Sonubaits. Připravené krmení jsem si u břehu samozřejmě zkusil – jsem spokojený.
aa_06_2016Než stačím tento prut připravit, krmítko má svoji první rybu. Šupík, sice menší, ale pěkný.
aa_07_2016Oba pruty směřuji na ostrůvek, kde se již pár ryb výskokem představilo. Prakem dostřeluji pár krmných koulí a za necelou hodinku má method krmítko svůj další záběr.
aa_08_2016Malý tlustý lysec se podíval na břeh. Hloubka vody, kde chytám, je okolo čtyř metrů a dno lehce bahnité. Nahazuji zhruba pět metrů od ostrůvku.
aa_09_2016Špička prutu s method krmítkem se narovnala a tak sekám. Hned na to se v prudkém tahu ohýbá prut a po pár vteřinách přicházím o větší rybu. Škoda, ale vím, že tu plave i něco většího.
aa_010_2016
Další dvě hodiny přehazování utekly bez záběru a tak jsem začal přemýšlet, co
s prutem s PVA. Ze zamyšlení mi vytrhl další razantní záběr na method krmítko.

Netušíce, s kým mám tu čest, zvedám prut a hned cítím, že to může být pěkná ryba. Po půlhodinovém souboji následuje čtvrtý rozjezdu od břehu a o mně se pokouší infarkt. Nakonec nacpu do podběráku amura 87 centimetrů dlouhého. Tak to jsem nečekal. Rychle stavím stativ a po pár fackách ploutví se fotím.
aa_011_2016Po vrácení amura do vody musím lov ukončit, rodina mne již čeká a duchu děkuji, že mne method feeder opět nenechal bez ryby.

Kamil KLAPAČ

Příspěvek S METHOD FEEDEREM NA NEZNÁMÉM REVÍRU pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Na Lipně se našel mrtvý sumec uvázaný na drátě u pařezu

Na Lipně byl před třemi dny objeven mrtvý sumec, který měl v hubě uvázaný drát, ten se pak zachytil u kořene pařezu a sumec uhynul. Fotografie v článku ukazují jeden z důvodů, proč je zakázáno sumce, ale i jiné ryby, uvazovat za hubu….

Mladý rybář z Adamova chytil gigantického sumce. A dal mu svobodu

Bylo to v noci ze soboty na neděli. Od Mikulova se hnala bouřka. Začalo silně pršet. Dvaadvacetiletý Tomáš Rozsypal z Adamova na Blanensku se bál narovnat špičku prutu, aby do něj neudeřil blesk. Déšť ustal a voda rybníka ožila. Věřil svému úsudku a stále nahazoval na vytipované místo. Pak přišel konečně záběr. Po téměř hodinovém boji z vody pak vytáhl sumce, který měřil 238 centimetrů.

Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin

Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin. Několik desítek tun mrtvých ryb lemuje břehy Nesytu, o kus dál tvoří na hladině jakýsi plovoucí ostrov, v dalších částech rybníka pak vytváří mozaiku bílých břich na zelené hladině.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím