Rybářský rozcestník

S METHOD FEEDEREM NA NEZNÁMÉM REVÍRU

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Začíná mi dovolená (je polovina srpna) a já přemýšlím, jak ji rybářsky „zneužít“. Je to jasný, manželku se snažím ukecat a i přes její zamračený výraz strkám pruty do auta.

aa_01_2016Jsou tři hodiny ráno a já prchám dvacet kilometrů k vodě, kterou jsem objevil předešlý den strávený rodinnou turistikou. Děti jsou unavený a tak mám šanci.

aa_02_2016Malý ostrůvek dělá tuto v lese položenou vodu nádhernou. Jsem natěšený, co mi tato voda předvede, vše rychle vybaluji a míchám.
aa_03_2016Jedním prutem budu chytat klasický method feeder, kde jako krmení použiji Method feeder mix žlutý kapr a samozřejmě betainovou zálivku příchutě Scopex. Ta příchuť je klasika všech klasik. K háčku dám oblíbenou chytací peletu příchutě švestka 14 mm spolu s plovoucím boilí jahoda od Sonubaits.
aa_04_2016Jelikož je voda trochu hluší, tak mix více utáhnu a nástrahu schovám v krmítku.
aa_05_2016S druhým prutem budu chytat bez krmítka. Zkusím klasickou kaprařinu v jemnějším podání za použití PVA síťky, kterou naplním method mixem Medová kukuřice promíchaný jen s betainovou zálivkou stejné příchutě Scopex. Pod háček dám Barillo peletu scopex 14 mm s pop-up bílá čokoláda, také od Sonubaits. Připravené krmení jsem si u břehu samozřejmě zkusil – jsem spokojený.
aa_06_2016Než stačím tento prut připravit, krmítko má svoji první rybu. Šupík, sice menší, ale pěkný.
aa_07_2016Oba pruty směřuji na ostrůvek, kde se již pár ryb výskokem představilo. Prakem dostřeluji pár krmných koulí a za necelou hodinku má method krmítko svůj další záběr.
aa_08_2016Malý tlustý lysec se podíval na břeh. Hloubka vody, kde chytám, je okolo čtyř metrů a dno lehce bahnité. Nahazuji zhruba pět metrů od ostrůvku.
aa_09_2016Špička prutu s method krmítkem se narovnala a tak sekám. Hned na to se v prudkém tahu ohýbá prut a po pár vteřinách přicházím o větší rybu. Škoda, ale vím, že tu plave i něco většího.
aa_010_2016
Další dvě hodiny přehazování utekly bez záběru a tak jsem začal přemýšlet, co
s prutem s PVA. Ze zamyšlení mi vytrhl další razantní záběr na method krmítko.

Netušíce, s kým mám tu čest, zvedám prut a hned cítím, že to může být pěkná ryba. Po půlhodinovém souboji následuje čtvrtý rozjezdu od břehu a o mně se pokouší infarkt. Nakonec nacpu do podběráku amura 87 centimetrů dlouhého. Tak to jsem nečekal. Rychle stavím stativ a po pár fackách ploutví se fotím.
aa_011_2016Po vrácení amura do vody musím lov ukončit, rodina mne již čeká a duchu děkuji, že mne method feeder opět nenechal bez ryby.

Kamil KLAPAČ

Příspěvek S METHOD FEEDEREM NA NEZNÁMÉM REVÍRU pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Trofejní tajmen uloven Češkou v Mongolsku. Měřil 145 cm a vážil hodně přes 30 kg!

Začátkem října ulovila Veronika Kolajová na řece Šiškid v Mongolsku trofejního tajmena v délce 145 cm! Ryba byla přesně změřena za přítomnosti tří svědků, takže veškeré pochybnosti nejsou oprávněné. Veronika s ním bojovala téměř 40 minut. Tento tajmen patří k největším úlovkům posledních let a rozhodně to je nový ženský rekord!

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím