Rybářský rozcestník

Rybářské závody a dětský den v Rožmitále

V Rožmitále pod Třemšínem to poslední dubnový víkend žilo rybáři! Český rybářský svaz místní organizace Rožmitál p. Tř. pořádala, v sobotu, rybářské závody pro dospělé. Na svém sportovním revíru – rybníku Jezu.

Rybářské závody a dětský den v Rožmitále - vítězové
rozmital3rozmital5rozmital4rozmital6rozmital7rozmital8

Štítky:

Každý rybář si vylosoval dvě čísla, pro první a druhé kolo. Startovací výstřel zazněl v 7 hodin ráno a všech 43 závodníků se pustilo do boje. Chytalo se na dva poločasy, s hodinovou přestávkou na občerstvení a přesunem na startovací místa. Po celou dobu závodů bylo zajištěno občerstvení, na hrázi rybníka, i pro veřejnost, která přišla naše rybáře podpořit.

Společná fotečka dospělých …

Po poledni proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výsledků, v kategorii dospělých:
1. místo Miroslav Čipera
2. místo Jan Sadílek
3. místo Vladimír Kropáček
4. místo Milan Pojer ml.

Za účast byly vyhodnoceny i dvě ženy, z řad závodníků, a největší chycený úlovek. Po vyhlášení výsledků následovala rybářská zábava do večerních hodin, při které nás doprovázel muzikou známý kapelník Miloš Kalíšek, ze Lnář. Rádi bychom poděkovali sponzorům rybářských závodů pro dospělé: Kominictví Jindřich Šafář, Martin Jeníček – Perníček, ZR-Moto Jan Zácha, Jan Polák, Karel Horal, Petr Toman.

Děti na akci …

Následující nedělní ráno už patřilo naší rybářské mládeži. Děti, kterých se sešlo 48, si vylosovaly čísla a my jsme odpálili zahajovací výstřel, který zazněl rovněž v 7 hodin. Naše pozvání na závody, už tradičně, přijaly děti z rybářského kroužku z Blatné, pod vedením Marceli Šebkové, se kterými už delší dobu spolupracujeme. Chytalo se rovněž na dva poločasy, s hodinovou přestávkou na občerstvení, kde na děti čekaly grilované klobásky s limčou a jako sladká tečka muffiny, které pro děti upekla naše Jarka Nassová, tímto jí velmi děkujeme. V přestávce jsme přivítali, našeho hosta, reprezentantku SÚS v přívlači Janu Vestfálovou, se synem Romanem juniorem přívlačové ligy. Naši hosti dětem ukázali různé techniky chytání přívlače, předvedli nástrahy a vše okolo přívlače. Děti si samy mohly vše vyzkoušet a zeptat se na vše, co je zajímalo, což je moc zaujalo. Počasí nám přálo a ve spojení s dobře zarybněným revírem, převážně kaprem a pstruhem duhovým, pak byl výsledek velmi dobrý. Děti si zachytaly a užily vše naplno. Každý dětský závodník, kterému se dařilo, si odnesl jednu ulovenou mírovou rybu, jako dárek od naší organizace, což děti také potěšilo.

Dětské závody také měli své vítěze …

V poledne proběhlo vyhodnocení s vyhlášením dětských rybářských závodů:
1. místo Kateřina Vodičková
2. místo Tomáš Kropáček
3. místo Josef Zelenka
4. místo Karolína Šourková

Vyhodnocen byl také největší úlovek závodů, a to kapr 50 cm, kterého ulovil Václav Šmat. Ceny byly připraveny pro všechny závodníky, i pro ty, kterým se zrovna nedařilo. Velmi hodnotné ceny dětem předával, předseda naší místní organizace, Milan Pojer a náš host Jana Vestfálová. Velkou chválu s organizováním závodů, dětského rybářského dne a práci s rybářskou mládeží nám vyslovil i náš host a kolega, který se na celou akci přijel podívat, Václav Lisý ze západočeského ÚS vedoucí, rybářské mládeže v Hrádku u Rokycan. Od rána probíhal také rybářský dětský den „Ve vodě nežijí jen vodníci“ z dílny SÚS, za podpory hejtmanky Středočeského kraje. Účast byla velice pěkná, sešlo se 157 dětí z celého rožmitálska a okolí. Děti si užily skákací hrad, chytání rybiček na magnety a háčky, nahazování na terče, omalovánky s rybami a mohly si samy vyzkoušet střílení ze vzduchovky na terče a vylovit z kádě živé ryby. Pro děti byly připraveny i buřtíky, které si u stanu vodníků opékaly. Každý si odnesl rybářské dárky a balónky od SÚS, a tak byly všechny děti moc spokojené.

Víkend to byl, pro organizátory, velmi náročný – vše připravit a zajistit, proto patří velké poděkování hlavnímu pořadateli závodů – Jirkovi Šlehoferovi a všem jeho pomocníkům, asistentům, rozhodčím a dalším z řad naší místní rybářské organizace. Všem, kteří se podíleli, moc děkujeme! Jmenovitě: Jakub Pazderník, Jiří Skotnica, Jiřina Benadiková, Petr Toman, Alexander Romanec, Miloš Caisek, Milan Braun, Tomáš Bláha, Jaroslav Mora, Pavel Zemek, Pavel Šourek, Bohumír Trefný, Tomáš Zlatohlávek, Milan Štěrba, Filip Bureš, Marek Vočka, Jiří Voříšek, Milan Pojer, Michal Zdeněk, Dominik Pazderník, Miloslav Maroušek, kolektiv Technických služeb Rožmitál. Dále děkujeme i našim pomocníkům, kteří se věnovali hrám a dětem, na naši vodnické akci: Veronice Kapounové, Jarce Nassové, Evě Hofmanové a Michalovi Marešovi. Velké poděkování patří těm, bez kterých by takovou akci nebylo možné uspořádat a obohatit děti krásnými zážitky od vody a velice hodnotnými cenami, našim generálním sponzorům: Městu Rožmitál p. Tř., v čele se starostou Josefem Vondráškem a Středočeskému územnímu svazu, v čele s předsedou Dušanem Hýbnerem. Našim hlavním sponzorům: firma KAISER s.r.o., lesnicko – dřevařská výroba pan Josef Kaiser a Dřevoprofit Příbram s.r.o. pan Jaroslav Kaiser. Všem našim ostatním sponzorům: Vest-fising Jana Vestfálová, RCCC z.s-Regional Carp Clasic Cup Jan Škarda, Zico CZ, Carpservis Václavík, M-art kovo, LK Baits Lukáš Krása, Lucky John, Okál DHF, rybářský kroužek Újezd nad Lesy Tomáš Rynekr, DM Lenka Pazderníková, Svět krmiv, rybářský kroužek Blatná Marcela Šebková, kolektiv Technických služeb Rožmitál, obec Hvožďany, Pavel Šourek, Jaroslav Pečený, Jan Sadílek, Josef Málek, Marie a Rudolf Šourkovi, Miroslav Čipera, Jiří Voříšek, Dominik Pazderník, Jarka a Jula Nassovi.

Aleš Haluska
ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím