Rybářský rozcestník

Rybaření

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Říká se jim „tichý blázni“ a v určitém smyslu toho slova jimi asi i jsou. Jak jinak by mohli vydržet sedět u vody, několik hodin, od rána do večera, někdy i přes noc. Nechat se kousat komáry, snášet horko nebo naopak zimu, nepohodlí. A to vše pro adrenalin a euforii, které jim přináší rybaření. Lov s prutem, háčkem a návnadou. Rybáři jsou zkrátka specifický druh lidí, kteří jsou ochotni pro svůj koníček hodně obětovat. Ať už mluvíme o osobním pohodlí nebo třeba osobním finančním kontu. Rybaření na vyšší úrovni totiž není levný koníček, a pokud se bavíme o sportovním rybaření, jde už o desetitisíce.

Záleží na každém, jak moc chce utratit, jak velkou částku chce do vybavení investovat. Vybavení od základního až po to na špičkové úrovni nabízí řada prodejen. A to jak kamenných, tak i těch internetových. Je tedy jen na výběru každého začínajícího i pokročilejšího rybáře, kde si „vercajk“ na své rybaření pořídí.

Nejčtenější články

Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?