Rybářský rozcestník

Rybaření a nákupy

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Na rybáře je český trh připraven. Nabízí jim k vykonávání jejich koníčka – rybaření – vybavení pro všechny účely a příležitosti. Rybáři mohou nakupovat v kamenných prodejnách i na internetu. E-shopy jsou pohodlnou variantou využívanou především zkušenými matadory tohoto sportu.

Ve specializovaných obchodech s rybářskými potřebami lze často koupit úplně vše. Od prutů, vlasců, navijáků, splávků, návnad, hlásičů, přes echoloty, návnady, skládací křesílka, slunečníky až po oblečení, obuv, brodící kalhoty, podběráky a další a další. Stačí jenom vědět, po čem toužíme a můžeme to mít. Někdy vlastně ani vědět nemusíme. Zkušení profesionálové nám v prodejně poradí. Obzvlášť pokud je pro nás rybaření novým hoby, měli bychom se svěřit do jejich péče. Jejich znalosti o rybaření nás ušetří zbytečných výdajů, zaručí naši spokojenost a ničím nepokažený zážitek z prvního nahození.

Nejčtenější články

Ryba v české kuchyni – 7. díl

Během 18 století začínají některé rybníky mizet, majitelé je začali přeměňovat na louky, pastviny a pole. Příčinou byla především produkce sena, potom brambor a dalších plodin. Ve velkém se začínal chovat skot, seno bylo rovněž potřeba pro koně. Nezanedbatelná byla i produkce hnoje, která chovaná zvířata produkovala, používal se na hnojení polí. V roce 1791 na Českokrumlovsku vyšlo nařízení, že na každém panství se má vypustit několik rybníků a přeměnit v louky a  pole…

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.