Rybářský rozcestník

Rozbeh sezóny

26.4.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

NIkl team SlovakiaPo dlhšej zimnej odmlke sa vám znova hlásim. Naskytlo sa mi trocha voľna, tak som to využil na ešte dá sa povedať zimnú rybačku.Víkend sa pomaly blížil a ja už som sa tešil keď moje montáže budem pokladať na miesto. Po dohode s chalanmi sme sa stretli na brehu jazera a plný elánu sme sa pustili do vybalovania. Hľadania vhodných miest na chytanie, pripravovaní montáží a podobne. Teplota vody bola okolo 4 stupňov a tak sme nejaké extra zázraky ani nečakali, no cieľ bol jasný – prekabátiť aspoň každý jeden z nás nejakého šupinatého krásavca. Kombinácia Miloš,Maťo a Ja zaručuje kopec srandy stále nejaké varenie pre ,,Miloška“ podpichovačky a podobne ved to poznáte , takže dobrá nálada nám vôbec nechýbala. Moje montáže pozostávali zo Strip X CRU, Longshank č.8 , Mouthsnagger Shorty a ťažkým bročkom. Pri prvej vyvážke som rozkŕmil miesto asi 1 kg bolies Kill Krill a na každú montáž putovala Pva naplnená Stick mixom + nástraha Kill Krill na oba prúty  Montáže som pokladal do 3m vody , ktorá jemne stúpala do 1 metra. Prvú noc to pípalo len Milošovi a zdolal pár kapríkov.  Keď sa rozhodol, že rybačku na druhý deň končí, prišiel rad aj na nás a mne a Maťovi sa podarilo zdolávať kapríkov , ktorý nás v tej ukrutnej zime naozaj veľmi potešili. Neboli to žiadny obri no v takom období každá ryba poteší a zahreje na srdci .

Začína to ,,kúsať“ tak neseďte doma a šup k vode Usmívající se

Mário (Pio) Pikus – Nikl Team Slovakia

 

NIkl team Slovakia
NIkl team Slovakia
NIkl team Slovakia
NIkl team Slovakia

Príspevok Rozbeh sezóny zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Rybářský zápisník FishNote

Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.

Aktuálně nejstahovanější aplikace mezi českými rybáři

Již několik měsíců zpět avizovaná, ryze česká, a po všech směrech vylepšená aplikace Fishsurfing 2.0 je právě ke stažení na Google Play, App Storu ale dostupná i z webu na www.fishsurfing.com! Pokud jsi náhodou starou verzi aplikace znal a neoslovila tě, koukni se teď na tuhle novinku! Nový Fishsurfing po designové i funkční stránce posunul prostředí rybářské sociální sítě na úplně jinou úroveň.

Jak zpracovat lína v kuchyni

Lín obecný – Tinca tinca patří mezi rybáři k oblíbeným rybám, proto také jeho lov byl od roku 2021 omezen na čtyři kusy denně. Málokterý rybář však ví jak lína správně připravit ke kulinářským účelům. Hodně rybářů lína stahuje z kůže, vadí jim sliz nebo se snaží oškrábat drobné šupinky z kůže, což je ale škoda, protože po upečení šupinky změknou a jsou poživatelné, u mnoha gurmánů je pak upečená kůže z lína se šupinkami považována za lahůdku. Za lahůdku je lín považován nejen u nás v Česku ale také ve Francii, Itálii, či Německu, kam je státní rybářství před rokem 1989 vyváželo za devizy.