Rybářský rozcestník

Recenze: Naviják Shimano Exage 3000 MHSRB

25.7.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Navijáky Exage jsou cenově nejdostupnější navijáky se zadní bojovou brzdou od značky Shimano. Vynikají kvalitním zpracováním a slušným poměrem cena/výkon. Řada navijáků Exage s bojovou brzdou zahrnuje velké množství různých modelů. My jsme si pro tuto recenzi vybrali střední velikost s dvojkličkou a rychlým převodem.

Díky 5 kuličkovým ložiskům má naviják perfektně hladký chod. Zadní brzda i bojová brzda mají dostatečnou citlivost a přesnost. Na brzdy se při souboji s rybou můžete spolehnout.

Dvojklička je velmi pohodlná, ale je to otázka vkusu a zvyku. Novější modely Exage se již vyrábí ve variantách s jednoduchou kličkou i dvojkličkou, takže si každý přijde na své.

Velikost 3000 naviják předurčuje pro použití na light nebo medium feeder. Velikost 3000 je stejná jako 2500, pouze má mělčí cívku. Naviják s označením MHS má rychlý převod. To znamená, že na jedno otočení kličky navine více vlasce. To se při častém vytahování krmítka hodí.

Celkově je tento naviják velmi příjemný na používání. Naviják je ideální pro rybáře, kteří si chtějí dopřát kvalitní naviják s bojovou brzdou, avšak mají omezený rozpočet.

navijak-shimano-exage-2
navijak-shimano-exage
navijak-shimano-exage-3

Aktuálně se prodává novější řada navijáku Shimano Exage 3000 MHSRC

 

Příspěvek Recenze: Naviják Shimano Exage 3000 MHSRB pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?