Rybářský rozcestník

Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár

23.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár 01Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár 

Leto je opäť v plnom prúde a ja sa už chystám na moju vysnívanú cestu za dobrodružstvom do nádherného prostredia vo Francúzsku, kde mám v pláne stráviť nádherný týždeň pri vode.
V stredu som dorazil k jazeru Rainbow Lake, kde som preskúmal terén a v pokoji sa pripravil na ďalšie dni. Vo štvrtok ráno som už vyrazil na ryby a vyviezol svoju popku 14mm, čo je moja osvedčená metóda, ktorej vždy verím a ani vo Francúzsku som nemenil. Teploty sa pohybovali okolo 40 stupňov a kaprom sa veľmi nechcelo, ale nič som nevzdával. Počas týždňa sa objavilo pár záberov a tiež som vytiahol menších kapríkov do 6kg. Čakanie bolo dlhé, ale pobyt som si znepríjemniť nenechal.

Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár 02A siedmy deň to prišlo … Akonáhle som zdvihol prút ihneď som cítil zdatného protivníka vo vode. Kapor bojoval koľko mu sily stačili. Po polhodinovom boji som vytiahol 31,55 kg ťažkého krásavca, ktorý je zároveň mojím najväčším úlovkom v živote. S kapríkom som sa ešte pomaznal a potom šup naspäť do vody. Je to pre mňa nezabudnuteľný zážitok.

Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár 03
Rybárčenie vo Francúzsku som si nesmierne užil a všetkým môžem len odporučiť!

Lovu zdar, Peter Szabo.

Príspevok Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Jsou rybáři sexy? A co holky u vody, rozptylují nás, ano nebo ne?

V minulém století v jednom odborném článku antropolog Mark Dyble z univerzity College v Londýně uvedl, že lovci jsou něco jako macho, tedy dominující muži, kteří se logicky ženám líbí o trochu víc než chlapi, povaleči, válející se doma u televize na kanapi. Jelikož my rybáři jsme lovci, pak by jsme měli u žen, tedy podle Marka Dybleho, velkou šanci. 🙂 Ale je to opravdu tak?

Mongolsko, ryby a ženy

Ahoj všichni, rybářky i nerybářky, rybáři i nerybáři. Jmenuji se Daniela a ačkoliv sama nerybařím, rybaření mne doprovází skoro celý život. Jen jednou jsem měla šanci se tomuto koníčku vymanit z dosahu. Ta však netrvala dlouho. Znovu jsem vstoupila do stejné řeky a to tak hluboko, že z ní není návratu. I napodruhé jsem si za manžela vzala rybáře… Každá nebo každý z Vás, kdo máte něco podobného doma, mi dáte jistě za pravdu, že život s „mokrým šílencem“ dokáže přichystat mnohá překvapení, která zaskočí i zkušenou ženu jak se říká v čase „dozrávajících malin“, čtyřnásobnou babičku a matku dospívající dcery. O jednom takovém překvapení bude pojednávat následující vyprávění…

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím