Rybářský rozcestník

Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár

23.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár 01Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár 

Leto je opäť v plnom prúde a ja sa už chystám na moju vysnívanú cestu za dobrodružstvom do nádherného prostredia vo Francúzsku, kde mám v pláne stráviť nádherný týždeň pri vode.
V stredu som dorazil k jazeru Rainbow Lake, kde som preskúmal terén a v pokoji sa pripravil na ďalšie dni. Vo štvrtok ráno som už vyrazil na ryby a vyviezol svoju popku 14mm, čo je moja osvedčená metóda, ktorej vždy verím a ani vo Francúzsku som nemenil. Teploty sa pohybovali okolo 40 stupňov a kaprom sa veľmi nechcelo, ale nič som nevzdával. Počas týždňa sa objavilo pár záberov a tiež som vytiahol menších kapríkov do 6kg. Čakanie bolo dlhé, ale pobyt som si znepríjemniť nenechal.

Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár 02A siedmy deň to prišlo … Akonáhle som zdvihol prút ihneď som cítil zdatného protivníka vo vode. Kapor bojoval koľko mu sily stačili. Po polhodinovom boji som vytiahol 31,55 kg ťažkého krásavca, ktorý je zároveň mojím najväčším úlovkom v živote. S kapríkom som sa ešte pomaznal a potom šup naspäť do vody. Je to pre mňa nezabudnuteľný zážitok.

Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár 03
Rybárčenie vo Francúzsku som si nesmierne užil a všetkým môžem len odporučiť!

Lovu zdar, Peter Szabo.

Príspevok Radosť, ktorú chápe len skutočný rybár zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím