Rybářský rozcestník

Pstruh se špenátem

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Špenát jakožto listová zelenina obsahuje řadu důležitých látek pro naše zdraví. Pstruh má lahodné maso s poměrně malým množstvím tuku. V kombinaci se špenátem se tedy může jednat takřka o dietní jídlo. Kalorie tomuto pokrmu dodávám hlavně máslem a 20% smetanou. Kdo si hlídá linii, může použít méně tučnou smetanu. Se špenátem chutná pstruh výborně, tento recept patří mezi mé nejoblíbenější.

Ingredience (pro 2 osoby):

  • 2ks čerstvých pstruhů
  • 400g špenátových listů (ne protlak)
  • 200g másla
  • 1 balení špaget
  • 1 kelímek zakysané smetany de luxe (20%)
  • sůl

Postup:

Čerstvé pstruhy osolíme vně i uvnitř. V hrnci necháme v osolené vodě uvařit špagety podle návodu. Pstruhy s máslem položíme do pekáčku a pečeme v troubě asi 10 minut. Po této době pstruhy otočíme a nasypeme na ně špenátové listy smíchané se smetanou. Necháme zapékat dalších cca 10 minut. Mezitím už se nám uvaří špagety, které scedíme a naservírujeme na talíř. Na ně položíme pstruha a obložíme ho špenátem.

Ingredience
Pstruhy zasypeme špenátem se šlehačkou
Pstruh vytažený z pekáčku
Hotový pokrm

Příspěvek Pstruh se špenátem pochází z Vláčení.cz

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.