Rybářský rozcestník

Prvá výprava s IB

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Prvá výprava s IB

Štítky:

Svoju prvú výpravu s guličkami Imperial baits som smeroval na jedno z mojich veľmi obľúbených miest na rieke. Dlho som sa rozhodoval, ktoré guličky si na rieku zvolím. Nakoniec padla jasná voľba na dve príchute. Boilies Monster Liver a Elite Strawberry mi hneď padli do oka. Dva dni som si miesto zľahka predkrmoval. Konečne prišiel víkend a ja sa tiež dostal k vode chytať.
Imperial Biats
Imperial Biats

 Okolo deviatej hodiny večer dostávam prvý záber na Monster Liver. Po peknom súboji mi končí v podberáku prvý lysec ľahko cez 10kg. Znovu nahadzujem prút a dokrmujem pol kilom boilies. Netrvalo tomu ani 15 minút a ten rovnaký prút sa rozbieha znova. Nasleduje krátky súboj a ďalšia desaťkilová ryba končí na mojej podložke. Tentokrát tomu je krásny vysoký šupináč. Odbíja 22 hodina a mne nezostáva nič iné ako ísť spať. Budík nastavujem na 5:45, aby som stihol všetko pripraviť. Ráno a vlastne po celý deň nezaznamenávam od kaprov najmenšiu aktivitu.

Imperial Biats
Imperial Biats
Imperial Biats

Večer už hodnotím víkend ako úspešný, keď sa mi zrazu rozbieha prút mimo kŕmne miesto na Elite Strawberry. Už po chvíľke súboja cítim, že sa jedná o peknú rybu. Kapor mi dáva najviac zabrať pod brehom, kde sa snaží prejsť všetky zvyšky lekna, ktoré okolo brehu ešte sú. Konečne sa mi podarilo úspešne podobrať mohutného šupináča. Krásna riečna ryba o váhe 15kg. Čerešnička na torte tohto víkendu. S úsmevom na tvári končím v nedeľu ráno túto podarenú výpravu.

Za CT Exil a Imperial baits Šulcik.

Príspevok Prvá výprava s IB zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Změny v rybářském řádu pro rok 2019

Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

Chytání na feeder – úplné začátky

Coje je tedy ten feeder? Je to prut, který se používá na chytání metodou položená, tedy se závažím položeným na dně. Pruty na feeder jsou opatřeny tenkými, ohebnými signalizačními špičkami, podle kterých rybář pozná i jemné záběry. Pruty i celá tato metoda pochází z Anglie. U nás feeder tak zdomácněl, že si ho osvojily i starší rybářské ročníky, dříve chytající jen na krmítko a klasický kaprářský prut. Feeder je skvělý pro ty, co chtějí opravdu aktivně strávit čas u vody. Pro ty, co od prutu rádi odcházejí, nebo u chytání rádi podřimují, feeder rozhodně není!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím