Rybářský rozcestník

Prvá výprava s IB

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Prvá výprava s IB

Štítky:

Svoju prvú výpravu s guličkami Imperial baits som smeroval na jedno z mojich veľmi obľúbených miest na rieke. Dlho som sa rozhodoval, ktoré guličky si na rieku zvolím. Nakoniec padla jasná voľba na dve príchute. Boilies Monster Liver a Elite Strawberry mi hneď padli do oka. Dva dni som si miesto zľahka predkrmoval. Konečne prišiel víkend a ja sa tiež dostal k vode chytať.
Imperial Biats
Imperial Biats

 Okolo deviatej hodiny večer dostávam prvý záber na Monster Liver. Po peknom súboji mi končí v podberáku prvý lysec ľahko cez 10kg. Znovu nahadzujem prút a dokrmujem pol kilom boilies. Netrvalo tomu ani 15 minút a ten rovnaký prút sa rozbieha znova. Nasleduje krátky súboj a ďalšia desaťkilová ryba končí na mojej podložke. Tentokrát tomu je krásny vysoký šupináč. Odbíja 22 hodina a mne nezostáva nič iné ako ísť spať. Budík nastavujem na 5:45, aby som stihol všetko pripraviť. Ráno a vlastne po celý deň nezaznamenávam od kaprov najmenšiu aktivitu.

Imperial Biats
Imperial Biats
Imperial Biats

Večer už hodnotím víkend ako úspešný, keď sa mi zrazu rozbieha prút mimo kŕmne miesto na Elite Strawberry. Už po chvíľke súboja cítim, že sa jedná o peknú rybu. Kapor mi dáva najviac zabrať pod brehom, kde sa snaží prejsť všetky zvyšky lekna, ktoré okolo brehu ešte sú. Konečne sa mi podarilo úspešne podobrať mohutného šupináča. Krásna riečna ryba o váhe 15kg. Čerešnička na torte tohto víkendu. S úsmevom na tvári končím v nedeľu ráno túto podarenú výpravu.

Za CT Exil a Imperial baits Šulcik.

Príspevok Prvá výprava s IB zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Sedmnáctiletý student pokořil český rekord. Chytil kapra vážícího 32 kilogramů

Fantastik, takové jméno dostal kapr vážící 32 kg. Unikátní kousek ulovil nedávno teprve 17letý Stanislav Blažka. Pokořil tak rekord mezi kapraři. V českých svazových vodách se podle dostupných informací těžší rybu doposud chytit nepodařilo.

RCCC 2018 – Labe Čelákovice – extrémní kaprařský závod jednotlivců

Ve středu 3.10. začíná největší závod kaprařů jednotlivců v ČR v patronaci ČRS SÚS a města Čelákovice. Jedná se o akci zcela jedinečnou, v klasickém způsobu lovu, tedy ze břehu, bez pomoci druhého. Lovci budou soutěžit čtyři dny, než bude znám vítěz akce. Soutěžících je 48 a jsou rozděleni ve čtyřech sektorech. Délka úseku 6,5 km a jedná se o úsek Labe-Čelákovice. Buduje se kapr a amur s váhou nad 5 kg na součet třech TOP vah úlovků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím