Rybářský rozcestník

Průzkum: feeder je druhá nejoblíbenější rybolovná technika

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Průzkum: feeder je druhá nejoblíbenější rybolovná technika

Štítky:

Narazil jsem na zajímavou infografiku, která prezentuje výsledky malého průzkumu mezi rybáři. Podle tohoto průzkumu se stal feeder druhou nejoblíbenější rybolovnou technikou hned po kaprařině. Feederu se věnuje více než 30 % rybářů. První kaprařinu má v oblibě dokonce více než 80 % dotázaných. Na třetím místě jen s drobnou ztrátou na feeder skončila přívlač, čtvrtý je lov dravců na rybičku a pětici nejoblíbenějších způsobů rybolovu uzavírá plavaná.

Dalším zajímavým údajem z průzkumu je, že mezi rybáři je jen 6 % žen. Většina rybářů s kupuje svazové povolenky mimopstruhové. Na pstruhových revírech chytá jen 8 % rybářů a 20 % loví na soukromých revírech. Celá infografika je zde:

infografika o rybolovu

Závěr

Průzkumu se zúčastnilo 1061 rybářů. To je dost malý vzorek, takže výsledky mohou být oproti skutečnosti dost zkreslené. Nevím ale o žádném jiném podobném průzkumu, takže i přes malý vzorek výsledky rozhodně stojí za pozornost.

zdroj: Josef Drobílek

Příspěvek Průzkum: feeder je druhá nejoblíbenější rybolovná technika pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Pozvánka na závod Neratovický sumec 2022

Místní organizace Neratovice zved na rybářský závod „Neratovický sumec 2022“, který se koná 23. – 25. 9. 2022 na revíru Labe 16M – Mlékojedy pískovna….