Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na email: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Na řece Otavě v jižních Čechách v okolí Štěkně proběhla edukační vycházka s ichtyologem ČRS Ing. Pavlem Vránou, Ph.D. Procházka byla věnována především dětem a hlavním tématem byl bentos neboli organismy dna vodního biotopu….
Nastupující podzimní počasí a kupodivu řeka bez rybářů. Ideální! Zřejmě k tomu přispěla i předpověď počasí, která slibovala velmi silný vítr a ta se také potvrdila. S aktivitou ryb to bylo také jako na houpačce. Nejvíce záběrů přišlo během 48 hodin, …
Vážení čtenáři,vše ve světě se vyvíjí a nejinak je to s kaprařinou a magazínem Kapr. Takřka čtyři roky byl šéfredaktorem vašeho oblíbeného časopisu Radek Holub. Časopis se výrazně obsahově pozvedl, navíc ho zbavil komerčních kleští. Z reklamního katalogu několika firem se z něj …
Vážení přátelé, naposledy jsem činnost našeho územního svazu hodnotil v dubnu. Co se od té doby událo? Pokusím se důležité události shrnout, jak šly za sebou …
Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.
Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.
Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.