Rybářský rozcestník

Po dlhšej dobe

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Po dlhšej dobe

Štítky:

Po dlhšej dobe sa hlásim opäť od vody. Po predchádzajúcich výpravách, kedy som v súčte strávil pri vode 11dní bez slušnejšiej ryby, som sa konečne dočkal. A verím, že smola je už za mnou. Nie vždy sa darí, ale aj o tom je Rybačka. K víkendovej výprave som si vybral nádrž neďaleko môjho bydliska, kde som chytal na pomerne veľké hĺbky 7 a 10 m. Ako kŕmenie som zvolil Sqiud &  Liver a Garlic Cake od Carp Only. Skúšal som ako panáčik, tak jednu guľôčku na dno. Veľkosti som zvolil 20 a 24 mm. Prvý deň sa nieslo v znamení príprav, zakŕmenia, príprava nocľahu atď. V prvý deň som sa záberu bohužiaľ nedočkal. Čo som zazrel u okolitých rybárov, tak ani tí nemali väčšie šťastie. Ležím v spacáku a premýšľam, kedy konečne pretrhnem tú smolu, ktorá sa ma teraz tak drží a v tom počujem ten krásny zvuk, na ktorý čakám …. V okamihu stojím pri prúte a sledujem swinger, ako sa pohybuje o centimetre. Kapor swinger pomaly prilepí a dáva sa do veľmi pomalej jazdy. V tom okamihu si pomyslím, konečne kapor, ktorý patrí medzi tie väčšie ryby. S kaprom sa preťahujem o každý meter. Ten využíva väčšie hĺbky – zabral na zakŕmenom mieste v 10 m. Po cca 15 min vidím telo kapra a pomyslím, si, že nesmiem ponáhľať, aby som o kapra neprišiel. Kapor vykoná ešte pár výpadov a je konečne v podberáku. Nasleduje rýchla dokumentácia a púšťanie kapra späť do jeho domovu. Kapor sa nechal zlákať na nadipovanú guličku Sqiud &  Liver v dipe rovnakej príchute. Tak a teraz späť na rieku, vyrovnať si účty s miestnymi kapry :-)Za tím Carp Only sa lúči Honza Rutar

2
3
Carp Only

Príspevok Po dlhšej dobe zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Sedmnáctiletý student pokořil český rekord. Chytil kapra vážícího 32 kilogramů

Fantastik, takové jméno dostal kapr vážící 32 kg. Unikátní kousek ulovil nedávno teprve 17letý Stanislav Blažka. Pokořil tak rekord mezi kapraři. V českých svazových vodách se podle dostupných informací těžší rybu doposud chytit nepodařilo.

RCCC 2018 – Labe Čelákovice – extrémní kaprařský závod jednotlivců

Ve středu 3.10. začíná největší závod kaprařů jednotlivců v ČR v patronaci ČRS SÚS a města Čelákovice. Jedná se o akci zcela jedinečnou, v klasickém způsobu lovu, tedy ze břehu, bez pomoci druhého. Lovci budou soutěžit čtyři dny, než bude znám vítěz akce. Soutěžících je 48 a jsou rozděleni ve čtyřech sektorech. Délka úseku 6,5 km a jedná se o úsek Labe-Čelákovice. Buduje se kapr a amur s váhou nad 5 kg na součet třech TOP vah úlovků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím