Rybářský rozcestník

Po dlhšej dobe

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Po dlhšej dobe

Štítky:

Po dlhšej dobe sa hlásim opäť od vody. Po predchádzajúcich výpravách, kedy som v súčte strávil pri vode 11dní bez slušnejšiej ryby, som sa konečne dočkal. A verím, že smola je už za mnou. Nie vždy sa darí, ale aj o tom je Rybačka. K víkendovej výprave som si vybral nádrž neďaleko môjho bydliska, kde som chytal na pomerne veľké hĺbky 7 a 10 m. Ako kŕmenie som zvolil Sqiud &  Liver a Garlic Cake od Carp Only. Skúšal som ako panáčik, tak jednu guľôčku na dno. Veľkosti som zvolil 20 a 24 mm. Prvý deň sa nieslo v znamení príprav, zakŕmenia, príprava nocľahu atď. V prvý deň som sa záberu bohužiaľ nedočkal. Čo som zazrel u okolitých rybárov, tak ani tí nemali väčšie šťastie. Ležím v spacáku a premýšľam, kedy konečne pretrhnem tú smolu, ktorá sa ma teraz tak drží a v tom počujem ten krásny zvuk, na ktorý čakám …. V okamihu stojím pri prúte a sledujem swinger, ako sa pohybuje o centimetre. Kapor swinger pomaly prilepí a dáva sa do veľmi pomalej jazdy. V tom okamihu si pomyslím, konečne kapor, ktorý patrí medzi tie väčšie ryby. S kaprom sa preťahujem o každý meter. Ten využíva väčšie hĺbky – zabral na zakŕmenom mieste v 10 m. Po cca 15 min vidím telo kapra a pomyslím, si, že nesmiem ponáhľať, aby som o kapra neprišiel. Kapor vykoná ešte pár výpadov a je konečne v podberáku. Nasleduje rýchla dokumentácia a púšťanie kapra späť do jeho domovu. Kapor sa nechal zlákať na nadipovanú guličku Sqiud &  Liver v dipe rovnakej príchute. Tak a teraz späť na rieku, vyrovnať si účty s miestnymi kapry :-)Za tím Carp Only sa lúči Honza Rutar

2
3
Carp Only

Príspevok Po dlhšej dobe zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Změny v rybářském řádu pro rok 2019

Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

Chytání na feeder – úplné začátky

Coje je tedy ten feeder? Je to prut, který se používá na chytání metodou položená, tedy se závažím položeným na dně. Pruty na feeder jsou opatřeny tenkými, ohebnými signalizačními špičkami, podle kterých rybář pozná i jemné záběry. Pruty i celá tato metoda pochází z Anglie. U nás feeder tak zdomácněl, že si ho osvojily i starší rybářské ročníky, dříve chytající jen na krmítko a klasický kaprářský prut. Feeder je skvělý pro ty, co chtějí opravdu aktivně strávit čas u vody. Pro ty, co od prutu rádi odcházejí, nebo u chytání rádi podřimují, feeder rozhodně není!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím