Rybářský rozcestník

Po dlhšej dobe

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Po dlhšej dobe

Štítky:

Po dlhšej dobe sa hlásim opäť od vody. Po predchádzajúcich výpravách, kedy som v súčte strávil pri vode 11dní bez slušnejšiej ryby, som sa konečne dočkal. A verím, že smola je už za mnou. Nie vždy sa darí, ale aj o tom je Rybačka. K víkendovej výprave som si vybral nádrž neďaleko môjho bydliska, kde som chytal na pomerne veľké hĺbky 7 a 10 m. Ako kŕmenie som zvolil Sqiud &  Liver a Garlic Cake od Carp Only. Skúšal som ako panáčik, tak jednu guľôčku na dno. Veľkosti som zvolil 20 a 24 mm. Prvý deň sa nieslo v znamení príprav, zakŕmenia, príprava nocľahu atď. V prvý deň som sa záberu bohužiaľ nedočkal. Čo som zazrel u okolitých rybárov, tak ani tí nemali väčšie šťastie. Ležím v spacáku a premýšľam, kedy konečne pretrhnem tú smolu, ktorá sa ma teraz tak drží a v tom počujem ten krásny zvuk, na ktorý čakám …. V okamihu stojím pri prúte a sledujem swinger, ako sa pohybuje o centimetre. Kapor swinger pomaly prilepí a dáva sa do veľmi pomalej jazdy. V tom okamihu si pomyslím, konečne kapor, ktorý patrí medzi tie väčšie ryby. S kaprom sa preťahujem o každý meter. Ten využíva väčšie hĺbky – zabral na zakŕmenom mieste v 10 m. Po cca 15 min vidím telo kapra a pomyslím, si, že nesmiem ponáhľať, aby som o kapra neprišiel. Kapor vykoná ešte pár výpadov a je konečne v podberáku. Nasleduje rýchla dokumentácia a púšťanie kapra späť do jeho domovu. Kapor sa nechal zlákať na nadipovanú guličku Sqiud &  Liver v dipe rovnakej príchute. Tak a teraz späť na rieku, vyrovnať si účty s miestnymi kapry :-)Za tím Carp Only sa lúči Honza Rutar

2
3
Carp Only

Príspevok Po dlhšej dobe zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Podoustev nebo ostroretka, jak se rozeznají?

I když v našich vodách žije proti moři jen málo ryb, přesto se především u nedospělých jedinců, i některé naše druhy, často pletou. Nezkušeného rybáře pak může zaskočit i větší chycený kus, který vidí poprvé. Mě se to kdysi stalo právě u podoustve říční. I v atlasech, při srovnání s fotografií mnou chyceného jedince, jsem měl problém určit, zda jde o podoustev nebo ostroretku stěhovavou.

Ze zasedání hospodářského odboru při Radě ČRS

HO odbor zasedal 26. 3. a jako hlavní bod programu měl: Vyhodnocení připomínek ÚS ČRS k návrhu změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Jak jsme vás dříve informovali, Rada ČRS projednala tento materiál s návrhem změn již na svém zasedání 7. 12. 2017. Poté byl materiál podstoupen jednotlivým ÚS k projednání a připomínkování tak, aby HO mohl tyto připomínky projednat na březnovém zasedání a připravit na dubnové jednání Rady vyhodnocení připomínek od jednotlivých ÚS a popřípadě navrhnout řešení v případě shody u všech ÚS.

Rybářům už došla trpělivost: Do boje s pytláky se pustí s novou zbraní

Nepořádek, zakázané táboření a především pytlačení. To vše vyústilo k tomu, že rybáři navázali užší spolupráci se státní policií. Nedávno pytláci dokonce vypustili rybník a ukradli tuny ryb. Pomůže situaci zklidnit tato spolupráce?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím