Rybářský rozcestník

Po dlhšej dobe

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Po dlhšej dobe

Štítky:

Po dlhšej dobe sa hlásim opäť od vody. Po predchádzajúcich výpravách, kedy som v súčte strávil pri vode 11dní bez slušnejšiej ryby, som sa konečne dočkal. A verím, že smola je už za mnou. Nie vždy sa darí, ale aj o tom je Rybačka. K víkendovej výprave som si vybral nádrž neďaleko môjho bydliska, kde som chytal na pomerne veľké hĺbky 7 a 10 m. Ako kŕmenie som zvolil Sqiud &  Liver a Garlic Cake od Carp Only. Skúšal som ako panáčik, tak jednu guľôčku na dno. Veľkosti som zvolil 20 a 24 mm. Prvý deň sa nieslo v znamení príprav, zakŕmenia, príprava nocľahu atď. V prvý deň som sa záberu bohužiaľ nedočkal. Čo som zazrel u okolitých rybárov, tak ani tí nemali väčšie šťastie. Ležím v spacáku a premýšľam, kedy konečne pretrhnem tú smolu, ktorá sa ma teraz tak drží a v tom počujem ten krásny zvuk, na ktorý čakám …. V okamihu stojím pri prúte a sledujem swinger, ako sa pohybuje o centimetre. Kapor swinger pomaly prilepí a dáva sa do veľmi pomalej jazdy. V tom okamihu si pomyslím, konečne kapor, ktorý patrí medzi tie väčšie ryby. S kaprom sa preťahujem o každý meter. Ten využíva väčšie hĺbky – zabral na zakŕmenom mieste v 10 m. Po cca 15 min vidím telo kapra a pomyslím, si, že nesmiem ponáhľať, aby som o kapra neprišiel. Kapor vykoná ešte pár výpadov a je konečne v podberáku. Nasleduje rýchla dokumentácia a púšťanie kapra späť do jeho domovu. Kapor sa nechal zlákať na nadipovanú guličku Sqiud &  Liver v dipe rovnakej príchute. Tak a teraz späť na rieku, vyrovnať si účty s miestnymi kapry :-)Za tím Carp Only sa lúči Honza Rutar

2
3
Carp Only

Príspevok Po dlhšej dobe zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Rada ČRS schválila návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Asi nejvýznamnější je zákaz srkaček!

Dodatek k bližším podmínkám výkonu rybářského práva na revírech ČRS pro rok 2019 byl projednán a schválen Radou ČRS 7. června 2018. I když podmínkou platnosti těchto změn je schválení jednotlivých ustanovení tohoto dodatku uživatelem revíru, je již jasné, že od roku 2019 budou někteří rybáři na svazových vodách nuceni změnit své vybavení. Například nově bude muset každý rybář u sebe mít povinně podběrák, což zatím není podmínkou. Dále bude zakázána tzv. pevná srkačka, tedy krmítko s návazcem nebo návazci uvázané k sobě na tvrdo….

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím