Rybářský rozcestník

Osobák z Federálnej vody

4.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Luděk ŠtanglCez víkend som vyrazil na dve noci na jednu, pre mňa neznámu, Federálnu vodu, kde vraj plávajú nejaké lepšie ryby. Cieľ bol jasný, chytiť kapra cez 10kg. Prvý deň a noc som sedel na plytčine, pretože tu bola veľká aktivita rýb. Ráno sa mi podarila jedna 9kg šupina, ešte nevytřená. :) Vzhľadom na to, že sa malo meniť počasie a boli hlásené búrky, som sa presťahoval na väčšiu hĺbku. Našiel som parádne miesto len kúsok od brehu pod vetvami s hĺbkou okolo 1m, kam letela prvá montáž. 20mm gulička Fanatici Koi s plavačkou púpava. Druhú udičku som nahodil na koryto ďalej od brehu s väčšou nástrahou a to 24mm Liverix-kráľovská patentka s plavačkou polnočný pomaranč. Ku každej montáži letelo ešte 20 guľôčok a nezostávalo než čakať. :) Asi Luděk Štanglpol hodiny po tom čo začalo silno pršať sa mi rozbehol prút od brehu a ja som zdolal nádhernú starú ikernačku s váhou ľahko cez 17kg, ktorá sa stala mojím novým osobným rekordom. :) Radosť, ktorú som mal asi ani nedokážem opísať. :) Chvíľku po tejto rybe raz zapípal aj druhý prút ale ryba mi to odrezala o strhanú šnúru, ktorá bola natiahnutá medzi pne pri dne. :( Večer prišiel ešte jeden 9kg lysec od konárov. To bol posledný záber výpravy a ja odchádzam od vody s úsmevom na tvári. :) Týmto by som chcel poďakovať človeku ktorý mi túto vodu ukázal. Vďaka kloučka. : D Všetkým slušným rybárov zdar.

Luděk Štangl

 

Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl

 

 

 

Príspevok Osobák z Federálnej vody zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Jsou rybáři sexy? A co holky u vody, rozptylují nás, ano nebo ne?

V minulém století v jednom odborném článku antropolog Mark Dyble z univerzity College v Londýně uvedl, že lovci jsou něco jako macho, tedy dominující muži, kteří se logicky ženám líbí o trochu víc než chlapi, povaleči, válející se doma u televize na kanapi. Jelikož my rybáři jsme lovci, pak by jsme měli u žen, tedy podle Marka Dybleho, velkou šanci. 🙂 Ale je to opravdu tak?

Mongolsko, ryby a ženy

Ahoj všichni, rybářky i nerybářky, rybáři i nerybáři. Jmenuji se Daniela a ačkoliv sama nerybařím, rybaření mne doprovází skoro celý život. Jen jednou jsem měla šanci se tomuto koníčku vymanit z dosahu. Ta však netrvala dlouho. Znovu jsem vstoupila do stejné řeky a to tak hluboko, že z ní není návratu. I napodruhé jsem si za manžela vzala rybáře… Každá nebo každý z Vás, kdo máte něco podobného doma, mi dáte jistě za pravdu, že život s „mokrým šílencem“ dokáže přichystat mnohá překvapení, která zaskočí i zkušenou ženu jak se říká v čase „dozrávajících malin“, čtyřnásobnou babičku a matku dospívající dcery. O jednom takovém překvapení bude pojednávat následující vyprávění…

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím