Rybářský rozcestník

Osobák z Federálnej vody

4.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Luděk ŠtanglCez víkend som vyrazil na dve noci na jednu, pre mňa neznámu, Federálnu vodu, kde vraj plávajú nejaké lepšie ryby. Cieľ bol jasný, chytiť kapra cez 10kg. Prvý deň a noc som sedel na plytčine, pretože tu bola veľká aktivita rýb. Ráno sa mi podarila jedna 9kg šupina, ešte nevytřená. :) Vzhľadom na to, že sa malo meniť počasie a boli hlásené búrky, som sa presťahoval na väčšiu hĺbku. Našiel som parádne miesto len kúsok od brehu pod vetvami s hĺbkou okolo 1m, kam letela prvá montáž. 20mm gulička Fanatici Koi s plavačkou púpava. Druhú udičku som nahodil na koryto ďalej od brehu s väčšou nástrahou a to 24mm Liverix-kráľovská patentka s plavačkou polnočný pomaranč. Ku každej montáži letelo ešte 20 guľôčok a nezostávalo než čakať. :) Asi Luděk Štanglpol hodiny po tom čo začalo silno pršať sa mi rozbehol prút od brehu a ja som zdolal nádhernú starú ikernačku s váhou ľahko cez 17kg, ktorá sa stala mojím novým osobným rekordom. :) Radosť, ktorú som mal asi ani nedokážem opísať. :) Chvíľku po tejto rybe raz zapípal aj druhý prút ale ryba mi to odrezala o strhanú šnúru, ktorá bola natiahnutá medzi pne pri dne. :( Večer prišiel ešte jeden 9kg lysec od konárov. To bol posledný záber výpravy a ja odchádzam od vody s úsmevom na tvári. :) Týmto by som chcel poďakovať človeku ktorý mi túto vodu ukázal. Vďaka kloučka. : D Všetkým slušným rybárov zdar.

Luděk Štangl

 

Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl

 

 

 

Príspevok Osobák z Federálnej vody zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím