Rybářský rozcestník

Osobák z Federálnej vody

4.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Luděk ŠtanglCez víkend som vyrazil na dve noci na jednu, pre mňa neznámu, Federálnu vodu, kde vraj plávajú nejaké lepšie ryby. Cieľ bol jasný, chytiť kapra cez 10kg. Prvý deň a noc som sedel na plytčine, pretože tu bola veľká aktivita rýb. Ráno sa mi podarila jedna 9kg šupina, ešte nevytřená. :) Vzhľadom na to, že sa malo meniť počasie a boli hlásené búrky, som sa presťahoval na väčšiu hĺbku. Našiel som parádne miesto len kúsok od brehu pod vetvami s hĺbkou okolo 1m, kam letela prvá montáž. 20mm gulička Fanatici Koi s plavačkou púpava. Druhú udičku som nahodil na koryto ďalej od brehu s väčšou nástrahou a to 24mm Liverix-kráľovská patentka s plavačkou polnočný pomaranč. Ku každej montáži letelo ešte 20 guľôčok a nezostávalo než čakať. :) Asi Luděk Štanglpol hodiny po tom čo začalo silno pršať sa mi rozbehol prút od brehu a ja som zdolal nádhernú starú ikernačku s váhou ľahko cez 17kg, ktorá sa stala mojím novým osobným rekordom. :) Radosť, ktorú som mal asi ani nedokážem opísať. :) Chvíľku po tejto rybe raz zapípal aj druhý prút ale ryba mi to odrezala o strhanú šnúru, ktorá bola natiahnutá medzi pne pri dne. :( Večer prišiel ešte jeden 9kg lysec od konárov. To bol posledný záber výpravy a ja odchádzam od vody s úsmevom na tvári. :) Týmto by som chcel poďakovať človeku ktorý mi túto vodu ukázal. Vďaka kloučka. : D Všetkým slušným rybárov zdar.

Luděk Štangl

 

Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl

 

 

 

Príspevok Osobák z Federálnej vody zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Změny v rybářském řádu pro rok 2019

Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

Chytání na feeder – úplné začátky

Coje je tedy ten feeder? Je to prut, který se používá na chytání metodou položená, tedy se závažím položeným na dně. Pruty na feeder jsou opatřeny tenkými, ohebnými signalizačními špičkami, podle kterých rybář pozná i jemné záběry. Pruty i celá tato metoda pochází z Anglie. U nás feeder tak zdomácněl, že si ho osvojily i starší rybářské ročníky, dříve chytající jen na krmítko a klasický kaprářský prut. Feeder je skvělý pro ty, co chtějí opravdu aktivně strávit čas u vody. Pro ty, co od prutu rádi odcházejí, nebo u chytání rádi podřimují, feeder rozhodně není!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím