Rybářský rozcestník

Osobák z Federálnej vody

4.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Luděk ŠtanglCez víkend som vyrazil na dve noci na jednu, pre mňa neznámu, Federálnu vodu, kde vraj plávajú nejaké lepšie ryby. Cieľ bol jasný, chytiť kapra cez 10kg. Prvý deň a noc som sedel na plytčine, pretože tu bola veľká aktivita rýb. Ráno sa mi podarila jedna 9kg šupina, ešte nevytřená. :) Vzhľadom na to, že sa malo meniť počasie a boli hlásené búrky, som sa presťahoval na väčšiu hĺbku. Našiel som parádne miesto len kúsok od brehu pod vetvami s hĺbkou okolo 1m, kam letela prvá montáž. 20mm gulička Fanatici Koi s plavačkou púpava. Druhú udičku som nahodil na koryto ďalej od brehu s väčšou nástrahou a to 24mm Liverix-kráľovská patentka s plavačkou polnočný pomaranč. Ku každej montáži letelo ešte 20 guľôčok a nezostávalo než čakať. :) Asi Luděk Štanglpol hodiny po tom čo začalo silno pršať sa mi rozbehol prút od brehu a ja som zdolal nádhernú starú ikernačku s váhou ľahko cez 17kg, ktorá sa stala mojím novým osobným rekordom. :) Radosť, ktorú som mal asi ani nedokážem opísať. :) Chvíľku po tejto rybe raz zapípal aj druhý prút ale ryba mi to odrezala o strhanú šnúru, ktorá bola natiahnutá medzi pne pri dne. :( Večer prišiel ešte jeden 9kg lysec od konárov. To bol posledný záber výpravy a ja odchádzam od vody s úsmevom na tvári. :) Týmto by som chcel poďakovať človeku ktorý mi túto vodu ukázal. Vďaka kloučka. : D Všetkým slušným rybárov zdar.

Luděk Štangl

 

Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl
Luděk Štangl

 

 

 

Príspevok Osobák z Federálnej vody zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Lov úhořů – jak na ně

Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím