Rybářský rozcestník

Návrat na svazovku

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

aneb přece tam plavou velcí kapři!

Na svou první prázdninovou výpravu jsem se vydal na svazovou vodu, kterou jsem vůbec neznal a chytal jsem zde poprvé. Chtěl jsem vydržet aspoň týden, ale to jsem ještě nezažil, za prvních 5 dní jsem vytáhl 100 kaprů kolem 40 – 45 cm. Vzdal jsem to a raději se předčasně vrátil domů.

aa_img_5126Strašně mi vrtalo hlavou, co zde asi plave za ryby? Malých kaprů je tu asi dostatek, ale jsou tu i větší? Po pár dnech vymýšlení nové taktiky mě to nedalo a vyrazil jsem znovu na tu samou vodu a stejné místo. První dva dny byly úplně bez záběru, už jsem nevěděl, co mám dělat.

aa_img_5199Ale pak se prokletí zlomilo, v uších mi zní krásná jízda ( ne nebyl to sen ) a na břeh se podíval první desetikilový kapr. A je to! Ten odstartoval neskutečnou sérii záběrů. Takhle to vydrželo tři dny, nic netrvá věčně, potom přišla nemilá věc – ochladilo se, začalo pršet, klesal tlak a bylo vymalováno.

aa_img_5213Vydržel jsem a věřil! Poslední den při balení opět krásná pomalá jízda, po zaseknutí jsem kapra nemohl vůbec otočit, ale nakonec se povedlo a podebral jsem krásného šupináče 14,5 kg, pro mě neskutečná ryba na tuto neprozkoumanou svazovou vodu.

aa_img_5366

A teď k té taktice: pořád mě vrtalo hlavou, co bych měl změnit … asi všechno! Zkusil jsem mojí osvědčenou nástrahu – oranžové plovoučky scopex a fungovalo
to. Krmil jsem jen bodově, opravdu pět vysušených kuliček k montáži a často jsem zkoušel měnit místa. Stále jsem hledal, nedržel jsem se stejných krmných míst.

Vyplatilo se a jsem za to strašně rád. Scopex jim jede!

Filip

 

Příspěvek Návrat na svazovku pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.

Rybářský ples v Rožmitále pod Třemšínem

Český rybářský svaz, místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zve na tradiční Rybářský ples. Koná se 12. listopadu od 20 hodin v rožmitálském společenském centru. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sekvence. Připravena bude bohatá rybí a zvěřinová tombola.