Rybářský rozcestník

Návrat na svazovku

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

aneb přece tam plavou velcí kapři!

Na svou první prázdninovou výpravu jsem se vydal na svazovou vodu, kterou jsem vůbec neznal a chytal jsem zde poprvé. Chtěl jsem vydržet aspoň týden, ale to jsem ještě nezažil, za prvních 5 dní jsem vytáhl 100 kaprů kolem 40 – 45 cm. Vzdal jsem to a raději se předčasně vrátil domů.

aa_img_5126Strašně mi vrtalo hlavou, co zde asi plave za ryby? Malých kaprů je tu asi dostatek, ale jsou tu i větší? Po pár dnech vymýšlení nové taktiky mě to nedalo a vyrazil jsem znovu na tu samou vodu a stejné místo. První dva dny byly úplně bez záběru, už jsem nevěděl, co mám dělat.

aa_img_5199Ale pak se prokletí zlomilo, v uších mi zní krásná jízda ( ne nebyl to sen ) a na břeh se podíval první desetikilový kapr. A je to! Ten odstartoval neskutečnou sérii záběrů. Takhle to vydrželo tři dny, nic netrvá věčně, potom přišla nemilá věc – ochladilo se, začalo pršet, klesal tlak a bylo vymalováno.

aa_img_5213Vydržel jsem a věřil! Poslední den při balení opět krásná pomalá jízda, po zaseknutí jsem kapra nemohl vůbec otočit, ale nakonec se povedlo a podebral jsem krásného šupináče 14,5 kg, pro mě neskutečná ryba na tuto neprozkoumanou svazovou vodu.

aa_img_5366

A teď k té taktice: pořád mě vrtalo hlavou, co bych měl změnit … asi všechno! Zkusil jsem mojí osvědčenou nástrahu – oranžové plovoučky scopex a fungovalo
to. Krmil jsem jen bodově, opravdu pět vysušených kuliček k montáži a často jsem zkoušel měnit místa. Stále jsem hledal, nedržel jsem se stejných krmných míst.

Vyplatilo se a jsem za to strašně rád. Scopex jim jede!

Filip

 

Příspěvek Návrat na svazovku pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Mladý rybář z Adamova chytil gigantického sumce. A dal mu svobodu

Bylo to v noci ze soboty na neděli. Od Mikulova se hnala bouřka. Začalo silně pršet. Dvaadvacetiletý Tomáš Rozsypal z Adamova na Blanensku se bál narovnat špičku prutu, aby do něj neudeřil blesk. Déšť ustal a voda rybníka ožila. Věřil svému úsudku a stále nahazoval na vytipované místo. Pak přišel konečně záběr. Po téměř hodinovém boji z vody pak vytáhl sumce, který měřil 238 centimetrů.

Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin

Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin. Několik desítek tun mrtvých ryb lemuje břehy Nesytu, o kus dál tvoří na hladině jakýsi plovoucí ostrov, v dalších částech rybníka pak vytváří mozaiku bílých břich na zelené hladině.

Na Rozkoši ukradli záchranářům motory z člunů. Policie prosí o pomoc veřejnost, okradení nabízejí odměnu

Vodní záchranáři na přehradě Rozkoš na Náchodsku se musí vypořádat s nečekaným problémem. O víkendu jim někdo ukradl dva motory ke člunům a nádrž plnou paliva. Případ vyšetřuje policie. Vodní záchranáři mají jeden větší člun, který zůstal nepoškozený. Aktuálně tedy není ohrožená bezpečnost turistů. I tak ale krádež práci záchranářů komplikuje.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím