Rybářský rozcestník

Návrat na svazovku

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

aneb přece tam plavou velcí kapři!

Na svou první prázdninovou výpravu jsem se vydal na svazovou vodu, kterou jsem vůbec neznal a chytal jsem zde poprvé. Chtěl jsem vydržet aspoň týden, ale to jsem ještě nezažil, za prvních 5 dní jsem vytáhl 100 kaprů kolem 40 – 45 cm. Vzdal jsem to a raději se předčasně vrátil domů.

aa_img_5126Strašně mi vrtalo hlavou, co zde asi plave za ryby? Malých kaprů je tu asi dostatek, ale jsou tu i větší? Po pár dnech vymýšlení nové taktiky mě to nedalo a vyrazil jsem znovu na tu samou vodu a stejné místo. První dva dny byly úplně bez záběru, už jsem nevěděl, co mám dělat.

aa_img_5199Ale pak se prokletí zlomilo, v uších mi zní krásná jízda ( ne nebyl to sen ) a na břeh se podíval první desetikilový kapr. A je to! Ten odstartoval neskutečnou sérii záběrů. Takhle to vydrželo tři dny, nic netrvá věčně, potom přišla nemilá věc – ochladilo se, začalo pršet, klesal tlak a bylo vymalováno.

aa_img_5213Vydržel jsem a věřil! Poslední den při balení opět krásná pomalá jízda, po zaseknutí jsem kapra nemohl vůbec otočit, ale nakonec se povedlo a podebral jsem krásného šupináče 14,5 kg, pro mě neskutečná ryba na tuto neprozkoumanou svazovou vodu.

aa_img_5366

A teď k té taktice: pořád mě vrtalo hlavou, co bych měl změnit … asi všechno! Zkusil jsem mojí osvědčenou nástrahu – oranžové plovoučky scopex a fungovalo
to. Krmil jsem jen bodově, opravdu pět vysušených kuliček k montáži a často jsem zkoušel měnit místa. Stále jsem hledal, nedržel jsem se stejných krmných míst.

Vyplatilo se a jsem za to strašně rád. Scopex jim jede!

Filip

 

Příspěvek Návrat na svazovku pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Jarní chytání kaprů, aneb lov ve studené jarní vodě

Časně z jara je lov ryb o něco náročnější, než v prohřátých letních měsících. Je to logické, protože po roztátí ledu je voda, díky jarnímu tání sněhu na horách, pořád ledová. A proto jen díky znalosti chování ryb na přelomu zimy a jara lze ulovit nějakého pěkného kapříka, ale i jinou kaprovitou rybu. O všem při určité nástraze se vám na prutu může náhodou objevit i pěkný úhoř nebo okoun …

Chytání kaprů ve vodním sloupci

Cílený lov kaprů i v dalších vrstvách vody, nejen u dna a na hladině, je vlastně poměrně mladé odvětví kaprařiny, ale hlavně v letních měsících, takto chytat kapry, stojí za to vyzkoušet. Když jsem před 35 lety začínal s rybařinou, nikdy mě nenapadlo, že někdy na kapry půjdu s umělými plovoucími muškami a dalšími nástrahami, které by jste spíše čekali u rybářů chytajících s muškařským náčiním. A chytat je na dipovanou umělou hmotu? Tak to by rybářům z minulého století asi propadla spodní čelist. 🙂

Lov línů, víte, jak na ně?

Lín je krásná ryba zdržující se nejčastěji v zarostlých a bahnitých částech řek, ale i na stojatých vodách, v rybnících, na mělčinách větších vodních nádrží … prostě všude tam, kde je teplá voda a hodně zarostlé dno, ale i vodní sloupec. Miluje místa, kde se rostliny pnou vodním sloupcem ze dna až na hladinu. Kdo nemá moc rád lov v zarostlých vodách, pro toho cílený lov línů moc není. Líny lovíme spíše na jemné náčiní, slabší, ale kvalitní vlasce, které zvládnou i nějakou tu vázku. Vytáhlý lín na břehu určitě udělá radost snad každému rybáři i když to nebude zrovna obr. Ale pozor, líni mohou dorůst úctyhodných rozměrů, ale o tom až v samotném článku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím