Rybářský rozcestník

Návrat na svazovku

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

aneb přece tam plavou velcí kapři!

Na svou první prázdninovou výpravu jsem se vydal na svazovou vodu, kterou jsem vůbec neznal a chytal jsem zde poprvé. Chtěl jsem vydržet aspoň týden, ale to jsem ještě nezažil, za prvních 5 dní jsem vytáhl 100 kaprů kolem 40 – 45 cm. Vzdal jsem to a raději se předčasně vrátil domů.

aa_img_5126Strašně mi vrtalo hlavou, co zde asi plave za ryby? Malých kaprů je tu asi dostatek, ale jsou tu i větší? Po pár dnech vymýšlení nové taktiky mě to nedalo a vyrazil jsem znovu na tu samou vodu a stejné místo. První dva dny byly úplně bez záběru, už jsem nevěděl, co mám dělat.

aa_img_5199Ale pak se prokletí zlomilo, v uších mi zní krásná jízda ( ne nebyl to sen ) a na břeh se podíval první desetikilový kapr. A je to! Ten odstartoval neskutečnou sérii záběrů. Takhle to vydrželo tři dny, nic netrvá věčně, potom přišla nemilá věc – ochladilo se, začalo pršet, klesal tlak a bylo vymalováno.

aa_img_5213Vydržel jsem a věřil! Poslední den při balení opět krásná pomalá jízda, po zaseknutí jsem kapra nemohl vůbec otočit, ale nakonec se povedlo a podebral jsem krásného šupináče 14,5 kg, pro mě neskutečná ryba na tuto neprozkoumanou svazovou vodu.

aa_img_5366

A teď k té taktice: pořád mě vrtalo hlavou, co bych měl změnit … asi všechno! Zkusil jsem mojí osvědčenou nástrahu – oranžové plovoučky scopex a fungovalo
to. Krmil jsem jen bodově, opravdu pět vysušených kuliček k montáži a často jsem zkoušel měnit místa. Stále jsem hledal, nedržel jsem se stejných krmných míst.

Vyplatilo se a jsem za to strašně rád. Scopex jim jede!

Filip

 

Příspěvek Návrat na svazovku pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Sedmnáctiletý student pokořil český rekord. Chytil kapra vážícího 32 kilogramů

Fantastik, takové jméno dostal kapr vážící 32 kg. Unikátní kousek ulovil nedávno teprve 17letý Stanislav Blažka. Pokořil tak rekord mezi kapraři. V českých svazových vodách se podle dostupných informací těžší rybu doposud chytit nepodařilo.

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím