Rybářský rozcestník

Návnady

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Kapitola sama pro sebe jsou v rybaření návnady. Nejde jen o ty umělohmotné nebo z jiných materiálů vyráběné. Ryby se musí nalákat i na poživatiny. Mnoho rybářů si krmení vyrábí sami. A mnohdy jde o skutečnou alchymii. Do různých sušených směsí se přidávají voňavé esence s různými příchutěmi a třeba i slepičí vejce. Aby to líp drželo pohromadě. Taková vanilková směs krásně voní, horší je to ale s chutí. Nicméně kaprům to jede a to je důležité. Kukuřice, červy, žížaly, barevné křupky… to jsou jen další z mnoha druhů krmení využívaných v rybaření.

Pokud rybář nechce nebo nemůže využít vlastní zdroje a vyrábět si krmivo sám, může ho koupit ve specializované prodejně nebo e-shopu. Na trhu je jich velké množství, stačí si vybrat. Lze pořídit krmné směsi a dochutit je dle vlastních zkušeností nebo křupky a kukuřici a další. Koupit lze i červy a žížaly. Zkrátka, co si kdo zamane a k rybaření potřebuje.

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?