Rybářský rozcestník

Návazec GERMAN RIG

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Návazec GERMAN RIG

Štítky:

Návod jak sestrojit návazec GERMAN RIG

‚German‘ Rig používají členové teamu Avid k tomu, aby přelstili ty největší kapry. První tento návazec začal používat člen německého teamu Björn Brandt a proto ten název. Návazec se mu osvědčil jak na jeho domovských vodách, tak i na zahraničích akcích. Tento návazec je nejlepší pro prezentaci klasické jedné těžké koule na dno anebo pro pop-up. Komponenty, které jsou potřeba k vytvoření tohoto návazce jsou:

1. Šňůrku nestahujeme, díky potahu bude návazec tužší a to je klíčová vlastnost, které chceme dosáhnout. Klasicky bezuzlově navážeme vybraný háček.

2. Na šňůrku navlečeme tungstenový korálek Rig Drop ve velikost M, nebo L. Díky tomu se bude háček lépe stáčet do kaprovy tlamky a bude dobře kopírovat dno.

3. Za další navlékneme na háček obratlík Big Eye Hook Swivel, který je přímo vytvořen pro tuto prezentaci. Obratlík skvěle klouže po ramínku háčku a tak znemožňuje kaprovi vyplivnout nástrahu i s háčkem z tlamky.

4. Aby se obratlík pohyboval jen na svém vymezeném místě, navlékneme na háček ještě gumovou zarážku Oval Hook Bead holds.

5. Obratlíkem provlečte kousek šňůrky, na který následněnavleknete kuličku boilie. Obratlík vmáčkněte z poloviny do kuličky ,tak bude totiž prezentace perfektní. 6.Konec šňůrky přívěsu zatavte zapalovačem až ke kuličce, aby se z přívěsu nevyvlekla. Nebo kuličkuzaaretujte pomocí zarážky. Tak a German Rig je hotový.

Na obrázku jeden z mnoha německých kaprů, který se napíchl na German Rig.

 

 

Příspěvek Návazec GERMAN RIG pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Devadesát tun ryb z Buňkova na Pardubicku musí zlikvidovat kvůli viru

Ryby v rybníce Buňkov v Břehách na Pardubicku jsou nakažené herpes virem. Není přenosný na člověka, ale mohl by se rozšířit do dalších chovů. Veterináři proto nařídili usmrcení ryb z celé chovné plochy. Výlov začne ve středu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím