Rybářský rozcestník

Návazec GERMAN RIG

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Návazec GERMAN RIG

Štítky:

Návod jak sestrojit návazec GERMAN RIG

‚German‘ Rig používají členové teamu Avid k tomu, aby přelstili ty největší kapry. První tento návazec začal používat člen německého teamu Björn Brandt a proto ten název. Návazec se mu osvědčil jak na jeho domovských vodách, tak i na zahraničích akcích. Tento návazec je nejlepší pro prezentaci klasické jedné těžké koule na dno anebo pro pop-up. Komponenty, které jsou potřeba k vytvoření tohoto návazce jsou:

1. Šňůrku nestahujeme, díky potahu bude návazec tužší a to je klíčová vlastnost, které chceme dosáhnout. Klasicky bezuzlově navážeme vybraný háček.

2. Na šňůrku navlečeme tungstenový korálek Rig Drop ve velikost M, nebo L. Díky tomu se bude háček lépe stáčet do kaprovy tlamky a bude dobře kopírovat dno.

3. Za další navlékneme na háček obratlík Big Eye Hook Swivel, který je přímo vytvořen pro tuto prezentaci. Obratlík skvěle klouže po ramínku háčku a tak znemožňuje kaprovi vyplivnout nástrahu i s háčkem z tlamky.

4. Aby se obratlík pohyboval jen na svém vymezeném místě, navlékneme na háček ještě gumovou zarážku Oval Hook Bead holds.

5. Obratlíkem provlečte kousek šňůrky, na který následněnavleknete kuličku boilie. Obratlík vmáčkněte z poloviny do kuličky ,tak bude totiž prezentace perfektní. 6.Konec šňůrky přívěsu zatavte zapalovačem až ke kuličce, aby se z přívěsu nevyvlekla. Nebo kuličkuzaaretujte pomocí zarážky. Tak a German Rig je hotový.

Na obrázku jeden z mnoha německých kaprů, který se napíchl na German Rig.

 

 

Příspěvek Návazec GERMAN RIG pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Při chytání v režimu „nonstop“ nezapomínejte na osvětlení!

Je třeba si přečíst podmínky lovu v rybářském řádu při režimu, kdy smíme na některých revírech lovit i po 24:00. Jedna z podmínek je ta, že rybář lovící od půlnoci do čtyř musí mít osvětlené místo lovu bílým světlem.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím