Rybářský rozcestník

Návazec GERMAN RIG

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Návazec GERMAN RIG

Štítky:

Návod jak sestrojit návazec GERMAN RIG

‚German‘ Rig používají členové teamu Avid k tomu, aby přelstili ty největší kapry. První tento návazec začal používat člen německého teamu Björn Brandt a proto ten název. Návazec se mu osvědčil jak na jeho domovských vodách, tak i na zahraničích akcích. Tento návazec je nejlepší pro prezentaci klasické jedné těžké koule na dno anebo pro pop-up. Komponenty, které jsou potřeba k vytvoření tohoto návazce jsou:

1. Šňůrku nestahujeme, díky potahu bude návazec tužší a to je klíčová vlastnost, které chceme dosáhnout. Klasicky bezuzlově navážeme vybraný háček.

2. Na šňůrku navlečeme tungstenový korálek Rig Drop ve velikost M, nebo L. Díky tomu se bude háček lépe stáčet do kaprovy tlamky a bude dobře kopírovat dno.

3. Za další navlékneme na háček obratlík Big Eye Hook Swivel, který je přímo vytvořen pro tuto prezentaci. Obratlík skvěle klouže po ramínku háčku a tak znemožňuje kaprovi vyplivnout nástrahu i s háčkem z tlamky.

4. Aby se obratlík pohyboval jen na svém vymezeném místě, navlékneme na háček ještě gumovou zarážku Oval Hook Bead holds.

5. Obratlíkem provlečte kousek šňůrky, na který následněnavleknete kuličku boilie. Obratlík vmáčkněte z poloviny do kuličky ,tak bude totiž prezentace perfektní. 6.Konec šňůrky přívěsu zatavte zapalovačem až ke kuličce, aby se z přívěsu nevyvlekla. Nebo kuličkuzaaretujte pomocí zarážky. Tak a German Rig je hotový.

Na obrázku jeden z mnoha německých kaprů, který se napíchl na German Rig.

 

 

Příspěvek Návazec GERMAN RIG pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Podoustev nebo ostroretka, jak se rozeznají?

I když v našich vodách žije proti moři jen málo ryb, přesto se především u nedospělých jedinců, i některé naše druhy, často pletou. Nezkušeného rybáře pak může zaskočit i větší chycený kus, který vidí poprvé. Mě se to kdysi stalo právě u podoustve říční. I v atlasech, při srovnání s fotografií mnou chyceného jedince, jsem měl problém určit, zda jde o podoustev nebo ostroretku stěhovavou.

Ze zasedání hospodářského odboru při Radě ČRS

HO odbor zasedal 26. 3. a jako hlavní bod programu měl: Vyhodnocení připomínek ÚS ČRS k návrhu změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Jak jsme vás dříve informovali, Rada ČRS projednala tento materiál s návrhem změn již na svém zasedání 7. 12. 2017. Poté byl materiál podstoupen jednotlivým ÚS k projednání a připomínkování tak, aby HO mohl tyto připomínky projednat na březnovém zasedání a připravit na dubnové jednání Rady vyhodnocení připomínek od jednotlivých ÚS a popřípadě navrhnout řešení v případě shody u všech ÚS.

MOC PRACUJI = KÁRNÉ ŘÍZENÍ?! Opožděný apríl ze západu Čech

Byl na mě podán návrh ke kárnému řízení – opožděný apríl ze západu Čech!? V minulých dnech jsem byl kárnou komisí seznámen s tím, že na mě byl podán návrh na kárné řízení. Volby do čela ČRS, z.s. (dále jen ČRS) jsou sice až v listopadu, ale je vidět, že některým naháním hrůzu už teď. Zděšení, že by pode mnou museli také něco dělat, je tak velké, že na mě jeden z členů Západočeského územního svazu podal návrh k zahájení kárného řízení. Autor “aprílu” je mimo jiné zároveň zaměstnancem tohoto územního svazu, je ve výboru Západočeského územního svazu a jednatelem MO, za kterou se v podání podepsal 😊

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím