Rybářský rozcestník

Návazec GERMAN RIG

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Návazec GERMAN RIG

Štítky:

Návod jak sestrojit návazec GERMAN RIG

‚German‘ Rig používají členové teamu Avid k tomu, aby přelstili ty největší kapry. První tento návazec začal používat člen německého teamu Björn Brandt a proto ten název. Návazec se mu osvědčil jak na jeho domovských vodách, tak i na zahraničích akcích. Tento návazec je nejlepší pro prezentaci klasické jedné těžké koule na dno anebo pro pop-up. Komponenty, které jsou potřeba k vytvoření tohoto návazce jsou:

1. Šňůrku nestahujeme, díky potahu bude návazec tužší a to je klíčová vlastnost, které chceme dosáhnout. Klasicky bezuzlově navážeme vybraný háček.

2. Na šňůrku navlečeme tungstenový korálek Rig Drop ve velikost M, nebo L. Díky tomu se bude háček lépe stáčet do kaprovy tlamky a bude dobře kopírovat dno.

3. Za další navlékneme na háček obratlík Big Eye Hook Swivel, který je přímo vytvořen pro tuto prezentaci. Obratlík skvěle klouže po ramínku háčku a tak znemožňuje kaprovi vyplivnout nástrahu i s háčkem z tlamky.

4. Aby se obratlík pohyboval jen na svém vymezeném místě, navlékneme na háček ještě gumovou zarážku Oval Hook Bead holds.

5. Obratlíkem provlečte kousek šňůrky, na který následněnavleknete kuličku boilie. Obratlík vmáčkněte z poloviny do kuličky ,tak bude totiž prezentace perfektní. 6.Konec šňůrky přívěsu zatavte zapalovačem až ke kuličce, aby se z přívěsu nevyvlekla. Nebo kuličkuzaaretujte pomocí zarážky. Tak a German Rig je hotový.

Na obrázku jeden z mnoha německých kaprů, který se napíchl na German Rig.

 

 

Příspěvek Návazec GERMAN RIG pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Znají rybáři rybářské přestupky a jejich možný postih?

Je toho docela dost, co můžeme u vody porušit a to ať už úmyslně, nebo jen z nedbalosti či z neznalosti všech rybářských předpisů. V tomto článku naleznete link na PDF, které obsahuje aktuální metodiku vybraných přestupků na úseku rybářství. Rozhodně stojí za nastudování i nám, běžným rybářům i když je prvoplánově určena především pro všechny orgány a instituce zabývající se přestupky na úseku rybářství.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím