Rybářský rozcestník

Na jednom mieste

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Na jednom mieste

Štítky:

Ahoj kaprári, hlásim sa opäť s krátkym reportom. Naposledy som zavítal začiatkom septembra na Labíčko, kde sa mi podarilo lapiť krásnu 16 ku a potom menšiu krásne stavanú 10ku. Moc dlho som nepremýšľal a opäť sa vydal v polovici septembra na rovnaké miesto, tentoraz na dva dni. Na miesto som sa vydal na člne, pre mňa prvá výprava loďou a musím povedať, že ma takýto rybolov naozaj chytil. S člnom sa prvýkrát dostávam na miesta, kam to s autom nejde. Ale späť k Labíčku, na miesto som dorazil až za tmy, ale prípravy na lov mi spríjemnila nová pomocníčka a to čelovka Petzl, takže všetko prebehlo v poriadku. Nasadil som opäť osvedčenú nástrahu a to dipovaný Halibut Crab a to  24mm. Na druhý prút som nasadil Seafood dve 20mm kule. Túto výpravu som chytil iba jedného 10 kilového kapra opäť na Halibut Crab, ktorý bojoval ako naozaj väčšia ryba. Vzhľadom na to, že panovalo veľmi teplé počasie, som bol aj tak spokojný. Na ďalšiu výpravu som sa vypravil hneď ďalší týždeň, ale to bolo už koncom

Carp Only
Carp Only

septembra. Opäť som vyrazil loďou na rovnaké miesto a na dve noci. Počasie sa už umúdrilo a bolo chladnejšie a ja som dúfal v lepšie úlovky. Ako inak než som sa spoľahol na Halibut Crab a preto letela montáž opäť s 24mm silne dipovanou guľou a druhý prút som vybavil pre let dvoma 20mm boiliesmi príchute GarlicCake. Ako som už niekoľkokrát napísal, na Halibuta sa môžem spoľahnúť a tak som v ranných hodinách vytiahol rybu odhadom 8 kg, po nafotení, ktoré nebolo v hmle jednoduché, ihneď putoval šupík do svojho živlu. Druhý deň tentoraz zabodoval cesnakový koláč a ja som po 15minutách tvrdého boja zdolal 14 kilového lysca. Pre mňa nový osobáček lysca na zväzové vode, takže radosť bola dvojnásobná. Po týchto dvoch rybách odchádzam spokojný a cestou hľadám nové a nové miesta, kam sa dá dostať len loďou … .. Ďalšiu tentokrát októbrovú výpravu som už naplánoval na veľký stojačik, ale o tom až inokedy.

Za Carponly SZ & SK

Tomáš ,, Krajec “Krajčovič

Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only

Príspevok Na jednom mieste zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

ORLÍK AKTUÁLNĚ :-(((

Poté, co jsme v neděli dopoledne chytili pytláka bez dokladů (lovil vesele na dva pruty) a rybáře, který dlouhodobě porušoval řád, jsme si udělali včera odpoledne výlet na Orlík a objeli 20 km břehů. JE NEUVĚŘITELNÉ, co se tam děje. Vesele se vláčí (všichni tedy svorně tvrdili, že si zrovna teď chystají věci na zahájení), loď na vodě plná komplet výbavy na dravce (prut na lov nástražek, dva pruty na tahání rybky, jeden nabitej vláčák, řízkovnice, echolot a příďák), stojan s dvěma pruty a na obou malí okounci, v bednách podměrečné ryby a hájené ryby, vrš plná malých okounků. Vzbudil jsem se s pocitem nesmírného smutku kořeněného beznadějí. Kde to proboha jsme??? SDÍLEJTE TOHLE SVINSTVO, TAKHLE TO DÁL NEJDE.

Zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS (červen)

Rada shválila, kromě jiného, návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Konkrétně se jedná o stanovení nejmenší lovné míry okouna říčního na 15 cm, schválení povinnosti mít při lovu ryb podběrák, dále zákaz používání dvoj a trojháčků a omezení lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech v období 1.1 až 15.6., dále zákaz lovu na srkačku a zákaz používání vylovovacího háku (gafu).

Nazapomínejte na dodatky v rybářském řádu, mohli by jste přijít o papíry!

Na svazové vodě se musí všichni rybáři řídit rybářským řádem. O tom, jak moc je či není zastaralý, dnes nechci mluvit, ale spíše se s vámi podělím o jedno zjištění. Někteří z nás si zapomínají každý rok přečíst v řádu „Bližší podmínky výkonu rybářského práva“, tedy dodatky k řádu, které jsou vytištěné modře a které někdy zásadně mění například povolenou lovnou délku některých ryb. A tak neznalý rybář si může omylem přivlastnit amura, který má ale v některých krajích aktuálně v dodatcích změněnou lovnou míru z 50 na 70 cm!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím