Rybářský rozcestník

Na jednom mieste

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Na jednom mieste

Štítky:

Ahoj kaprári, hlásim sa opäť s krátkym reportom. Naposledy som zavítal začiatkom septembra na Labíčko, kde sa mi podarilo lapiť krásnu 16 ku a potom menšiu krásne stavanú 10ku. Moc dlho som nepremýšľal a opäť sa vydal v polovici septembra na rovnaké miesto, tentoraz na dva dni. Na miesto som sa vydal na člne, pre mňa prvá výprava loďou a musím povedať, že ma takýto rybolov naozaj chytil. S člnom sa prvýkrát dostávam na miesta, kam to s autom nejde. Ale späť k Labíčku, na miesto som dorazil až za tmy, ale prípravy na lov mi spríjemnila nová pomocníčka a to čelovka Petzl, takže všetko prebehlo v poriadku. Nasadil som opäť osvedčenú nástrahu a to dipovaný Halibut Crab a to  24mm. Na druhý prút som nasadil Seafood dve 20mm kule. Túto výpravu som chytil iba jedného 10 kilového kapra opäť na Halibut Crab, ktorý bojoval ako naozaj väčšia ryba. Vzhľadom na to, že panovalo veľmi teplé počasie, som bol aj tak spokojný. Na ďalšiu výpravu som sa vypravil hneď ďalší týždeň, ale to bolo už koncom

Carp Only
Carp Only

septembra. Opäť som vyrazil loďou na rovnaké miesto a na dve noci. Počasie sa už umúdrilo a bolo chladnejšie a ja som dúfal v lepšie úlovky. Ako inak než som sa spoľahol na Halibut Crab a preto letela montáž opäť s 24mm silne dipovanou guľou a druhý prút som vybavil pre let dvoma 20mm boiliesmi príchute GarlicCake. Ako som už niekoľkokrát napísal, na Halibuta sa môžem spoľahnúť a tak som v ranných hodinách vytiahol rybu odhadom 8 kg, po nafotení, ktoré nebolo v hmle jednoduché, ihneď putoval šupík do svojho živlu. Druhý deň tentoraz zabodoval cesnakový koláč a ja som po 15minutách tvrdého boja zdolal 14 kilového lysca. Pre mňa nový osobáček lysca na zväzové vode, takže radosť bola dvojnásobná. Po týchto dvoch rybách odchádzam spokojný a cestou hľadám nové a nové miesta, kam sa dá dostať len loďou … .. Ďalšiu tentokrát októbrovú výpravu som už naplánoval na veľký stojačik, ale o tom až inokedy.

Za Carponly SZ & SK

Tomáš ,, Krajec “Krajčovič

Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only

Príspevok Na jednom mieste zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím