Rybářský rozcestník

Na jednom mieste

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Na jednom mieste

Štítky:

Ahoj kaprári, hlásim sa opäť s krátkym reportom. Naposledy som zavítal začiatkom septembra na Labíčko, kde sa mi podarilo lapiť krásnu 16 ku a potom menšiu krásne stavanú 10ku. Moc dlho som nepremýšľal a opäť sa vydal v polovici septembra na rovnaké miesto, tentoraz na dva dni. Na miesto som sa vydal na člne, pre mňa prvá výprava loďou a musím povedať, že ma takýto rybolov naozaj chytil. S člnom sa prvýkrát dostávam na miesta, kam to s autom nejde. Ale späť k Labíčku, na miesto som dorazil až za tmy, ale prípravy na lov mi spríjemnila nová pomocníčka a to čelovka Petzl, takže všetko prebehlo v poriadku. Nasadil som opäť osvedčenú nástrahu a to dipovaný Halibut Crab a to  24mm. Na druhý prút som nasadil Seafood dve 20mm kule. Túto výpravu som chytil iba jedného 10 kilového kapra opäť na Halibut Crab, ktorý bojoval ako naozaj väčšia ryba. Vzhľadom na to, že panovalo veľmi teplé počasie, som bol aj tak spokojný. Na ďalšiu výpravu som sa vypravil hneď ďalší týždeň, ale to bolo už koncom

Carp Only
Carp Only

septembra. Opäť som vyrazil loďou na rovnaké miesto a na dve noci. Počasie sa už umúdrilo a bolo chladnejšie a ja som dúfal v lepšie úlovky. Ako inak než som sa spoľahol na Halibut Crab a preto letela montáž opäť s 24mm silne dipovanou guľou a druhý prút som vybavil pre let dvoma 20mm boiliesmi príchute GarlicCake. Ako som už niekoľkokrát napísal, na Halibuta sa môžem spoľahnúť a tak som v ranných hodinách vytiahol rybu odhadom 8 kg, po nafotení, ktoré nebolo v hmle jednoduché, ihneď putoval šupík do svojho živlu. Druhý deň tentoraz zabodoval cesnakový koláč a ja som po 15minutách tvrdého boja zdolal 14 kilového lysca. Pre mňa nový osobáček lysca na zväzové vode, takže radosť bola dvojnásobná. Po týchto dvoch rybách odchádzam spokojný a cestou hľadám nové a nové miesta, kam sa dá dostať len loďou … .. Ďalšiu tentokrát októbrovú výpravu som už naplánoval na veľký stojačik, ale o tom až inokedy.

Za Carponly SZ & SK

Tomáš ,, Krajec “Krajčovič

Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only

Príspevok Na jednom mieste zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Češi vypěstovali nového kapra! Doplave na stoly už na Vánoce?

Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity vyšlechtila nové plemeno kapra s názvem amurský lysec, které je odolnější vůči nemocem. Na vývoji pracovali vědci více než 17 let. Amurský lysec je podle nich odolnější především vůči koi herpes viru (KHV), který působí úhyn kaprů.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím