Rybářský rozcestník

Morava a Kapři v dešti

28.4.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Ahoj, tentokrát bych se rád se podělil o zážitek od vody na Moravě kde mám oblíbené místa na chytání kaprů a kam se navíc stále rád vracím.

10
11

Vyrazil jsem ve čtvrtek a budu tu do pondělí, což je dost času na to abych vymyslel jak přelstít nějaké sele k sezobnutí právě té mojí montáže a právě na těchto lokacích. Po příjezdu tolik radosti ovšem nebylo, v celku foukal silný vítr a pršelo. Postavil jsem tábor, připravil krmivo a pruty k lovu a jde se na to. Tentokrát jsem jako nástrahy použil Ananas-česnek, Robin Red-ořech a PZNko od firmy ¨Pára z naviáku¨. Vše velikosti 24mm Po zavezení a položení zhruba od jednoho do 2 m hloubky u všech prutů , začalo čekání na záběr.

Aktivita byla prvních 30h celkem nulová. Tak jsem začal pruty pokládat do větších hloubek v domnění, že ryby budou tam a tak se i vyplatilo. Do pár hodin přišel krásný záběr. Proběhl super boj ale ryba mě spadla. Co se dá dělat. Nesmutnil jsem a hned dva pruty odvezl zpět na stejnou hloubku a věřil jsem, že tam kapr nebyl sám. Ve tři ráno se rozezněl zvuk hlásiče a tentokrát ryba skončila úspěšně v podběráku. Byl to krásný lysec o váze 15.30kG. Radost byla veliká ale bohužel to počasí se ne a ne se uklidnit. Zhruba v půlce výpravy jsem měl na kontě všehovšudy jednu rybu :( Stále jsem byl nucen přemýšlet nad tím kde ryby pochytat. Jezdil jsem na člunu po vodě a hledal vhodné místo a po pár hodinách průzkumu jsem pruty přesunul na lavici z 1,5m do circa 3m hloubky s tvrdším dnem a vyplatilo se :)

1
3
6
7
8
9

Po hodině od nahození opět pěkný lysec 13 kg a jako bonus následovala série 10kg ryb. Byl jsem spokojený, že i v zatím tak chladné vodě se daří a že ryby berou. Od přesunu mi následujících 24h uteklo jako voda. Jen ne a ne se dočkat prasete. Při balení přišel ještě pěkný jeseter který měl ohromné výhozy nad hladinu a prudké výpady. Takže na závěr pěkné zpestření. Na tuto vodu se rozhodně vrátím.

 Všem hezké zážitky od vody přeje

 Jaroslav Hořejší

 

Příspěvek Morava a Kapři v dešti pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….