Rybářský rozcestník

Montáž s krmítkem v pevném oku

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Montáž s krmítkem v pevném oku

Štítky:

Dnes bych vám rád ukázal feederovou montáž, která je pevná, ale částečně se chová jako průběžná. Základem montáže je delší oko na kmenovém vlasci, ve kterém se pohybuje karabinka s krmítkem.

Montáž jsem s úspěchem používal v situacích, kdy ryby braly opatrně a na průběžnou montáž se mi nedařilo zasekávat. Výhodou této montáže je také to, že se při nahazování téměř nezamotává.

Postup přípravy montáže:

  1. Kmenový vlasec ohněte alespoň 40 cm od konce.
  2. V ohybu vlasce vytvořte trojitým uzlíkem očko.
  3. Nad tento trojitý uzlík umístěte další trojitý uzlík ve vzdálenosti asi 3-5 cm.
  4. Na volný konec vlasce navlečte obratlík s karabinkou na krmítko.
  5. Volný konec vlasce spojte na jeho konci s hlavním vlascem opět trojitým uzlíkem.
  6. Do koncového očka navlečte návazec a na karabinku připněte feederrové krmítko.
  7. Máte hotovo.

Pevná montáž s okem

Tato montáž je pevná. Při jejím použití je potřeba mít vždy výrazně slabší návazec než kmenový vlasec. Omezíte tím možnost utržení ryby s celou montáží.

Tuto montáž jsem před pár lety objevil na stránkách Mivardi.

Příspěvek Montáž s krmítkem v pevném oku pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Pozvánka na závod Neratovický sumec 2022

Místní organizace Neratovice zved na rybářský závod „Neratovický sumec 2022“, který se koná 23. – 25. 9. 2022 na revíru Labe 16M – Mlékojedy pískovna….