Rybářský rozcestník

Montáž s krmítkem v pevném oku

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Montáž s krmítkem v pevném oku

Štítky:

Dnes bych vám rád ukázal feederovou montáž, která je pevná, ale částečně se chová jako průběžná. Základem montáže je delší oko na kmenovém vlasci, ve kterém se pohybuje karabinka s krmítkem.

Montáž jsem s úspěchem používal v situacích, kdy ryby braly opatrně a na průběžnou montáž se mi nedařilo zasekávat. Výhodou této montáže je také to, že se při nahazování téměř nezamotává.

Postup přípravy montáže:

  1. Kmenový vlasec ohněte alespoň 40 cm od konce.
  2. V ohybu vlasce vytvořte trojitým uzlíkem očko.
  3. Nad tento trojitý uzlík umístěte další trojitý uzlík ve vzdálenosti asi 3-5 cm.
  4. Na volný konec vlasce navlečte obratlík s karabinkou na krmítko.
  5. Volný konec vlasce spojte na jeho konci s hlavním vlascem opět trojitým uzlíkem.
  6. Do koncového očka navlečte návazec a na karabinku připněte feederrové krmítko.
  7. Máte hotovo.

Pevná montáž s okem

Tato montáž je pevná. Při jejím použití je potřeba mít vždy výrazně slabší návazec než kmenový vlasec. Omezíte tím možnost utržení ryby s celou montáží.

Tuto montáž jsem před pár lety objevil na stránkách Mivardi.

Příspěvek Montáž s krmítkem v pevném oku pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….