Rybářský rozcestník

Monstrum pro Scopexe!

27.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Ahoj všem, opět se hlásím s krátkou zprávičkou od vody. V poslední době jsem podnikal pouze krátké vycházky, během kterých se mi dařilo více než dobře.

Venkovní teploty se pohybovaly nad 20st a většina ryb byla těsně pod hladinou. Několikrát jsem se vypravil k vodě vyhřívající se kapry pouze pozorovat. Břehy byly plné cejnů, kteří se připravovaly na tření. A o tom moc dobře vědí i kapři, kteří nejsou daleko. Rozhodl jsem se lovit kousek od břehu. Ke každému prutu jsem lopatkou přihodil 1kg testovacího boilie  Gigantika a jako nástrahu jsem použil 24mm boilie téhož druhu + 14mm pop up bílé barvy. Návazec z 25lb ztužené šňůrky Strip-X, zakončené háčkem Continental 6 + mouthsnaggerem.

Hned jak se setmělo dostávám první záběr a hned se jedná o slušnějšího kapra, jeho váhu jsem odhadoval mezi 12-13kg. Během chvilky mi popípává druhý prut, na kterém je pověšený cejn. Prut opět nahazuji do stejných míst. Ještě před tím, než si jdu lehnout, obě místa prokrmuji několika kuličkami Gigantiky.

00952-velka-img_9505
00952-velka-img_9660

Ráno, těsně před odjezdem do práce mi jednou pípne příposlech a za několik vteřin už slyším nepřetržitý zvuk. Během chvilky držím prut v ruce a cítím silný a tupý tah ryby. Po 20-ti minutovém souboji podebírám dlouhého širokého šupináče. Váha ukazuje 22,20kg! Radost nezná mezí, vytahuji pruty a s úsměvem hurá do práce…Usmívající se

00952-velka-img_9686
00952-mala2-img_9717-nahled
00952-mala1-img_9715-nahled

Jirka “Scopex” Majer

zdroj:nikl.cz

Příspěvek Monstrum pro Scopexe! pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Jak na úhoře s feederovým prutem

Ten, kdo propadl chytání na feeder, si rozhodně rád zkusí s tímto prutem i lov úhořů. Feeder je k chytání úhořů stejně dobrý, jako klasické pruty na položenou. Jen se musí vědět, jak na to!

Druhy ryb doporučené k uzení

Následující seznam představuje stručný přehled nejběžnějších druhů ryb vhodných k uzení, které si můžete sami chytit, nebo také koupit v obchodech. Samozřejmě existuje ještě mnoho dalších druhů, které lze rovněž použít k uzení.

Lov kaprů i jiných bílých ryb ve větším proudu

Asi většina zkušenějších rybářů mě dá zapravdu, že chytání ryb ve stojaté vodě je o něco málo jednodušší, než lov ryb v proudné vodě. Ovšem tento článek chci věnovat především lovu bílých ryb v silnějších proudech, tedy všude tam, kde je větší proud, díky kterému musíme změnit nejen samotnou taktiku lovu, ale i přizpůsobit montáže a vlastně skoro celou rybářskou výbavu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím