Rybářský rozcestník

Monstrum pro Scopexe!

27.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Ahoj všem, opět se hlásím s krátkou zprávičkou od vody. V poslední době jsem podnikal pouze krátké vycházky, během kterých se mi dařilo více než dobře.

Venkovní teploty se pohybovaly nad 20st a většina ryb byla těsně pod hladinou. Několikrát jsem se vypravil k vodě vyhřívající se kapry pouze pozorovat. Břehy byly plné cejnů, kteří se připravovaly na tření. A o tom moc dobře vědí i kapři, kteří nejsou daleko. Rozhodl jsem se lovit kousek od břehu. Ke každému prutu jsem lopatkou přihodil 1kg testovacího boilie  Gigantika a jako nástrahu jsem použil 24mm boilie téhož druhu + 14mm pop up bílé barvy. Návazec z 25lb ztužené šňůrky Strip-X, zakončené háčkem Continental 6 + mouthsnaggerem.

Hned jak se setmělo dostávám první záběr a hned se jedná o slušnějšího kapra, jeho váhu jsem odhadoval mezi 12-13kg. Během chvilky mi popípává druhý prut, na kterém je pověšený cejn. Prut opět nahazuji do stejných míst. Ještě před tím, než si jdu lehnout, obě místa prokrmuji několika kuličkami Gigantiky.

00952-velka-img_9505
00952-velka-img_9660

Ráno, těsně před odjezdem do práce mi jednou pípne příposlech a za několik vteřin už slyším nepřetržitý zvuk. Během chvilky držím prut v ruce a cítím silný a tupý tah ryby. Po 20-ti minutovém souboji podebírám dlouhého širokého šupináče. Váha ukazuje 22,20kg! Radost nezná mezí, vytahuji pruty a s úsměvem hurá do práce…Usmívající se

00952-velka-img_9686
00952-mala2-img_9717-nahled
00952-mala1-img_9715-nahled

Jirka “Scopex” Majer

zdroj:nikl.cz

Příspěvek Monstrum pro Scopexe! pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Jsou rybáři sexy? A co holky u vody, rozptylují nás, ano nebo ne?

V minulém století v jednom odborném článku antropolog Mark Dyble z univerzity College v Londýně uvedl, že lovci jsou něco jako macho, tedy dominující muži, kteří se logicky ženám líbí o trochu víc než chlapi, povaleči, válející se doma u televize na kanapi. Jelikož my rybáři jsme lovci, pak by jsme měli u žen, tedy podle Marka Dybleho, velkou šanci. 🙂 Ale je to opravdu tak?

Mongolsko, ryby a ženy

Ahoj všichni, rybářky i nerybářky, rybáři i nerybáři. Jmenuji se Daniela a ačkoliv sama nerybařím, rybaření mne doprovází skoro celý život. Jen jednou jsem měla šanci se tomuto koníčku vymanit z dosahu. Ta však netrvala dlouho. Znovu jsem vstoupila do stejné řeky a to tak hluboko, že z ní není návratu. I napodruhé jsem si za manžela vzala rybáře… Každá nebo každý z Vás, kdo máte něco podobného doma, mi dáte jistě za pravdu, že život s „mokrým šílencem“ dokáže přichystat mnohá překvapení, která zaskočí i zkušenou ženu jak se říká v čase „dozrávajících malin“, čtyřnásobnou babičku a matku dospívající dcery. O jednom takovém překvapení bude pojednávat následující vyprávění…

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím