Rybářský rozcestník

Monstrum pro Scopexe!

27.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Ahoj všem, opět se hlásím s krátkou zprávičkou od vody. V poslední době jsem podnikal pouze krátké vycházky, během kterých se mi dařilo více než dobře.

Venkovní teploty se pohybovaly nad 20st a většina ryb byla těsně pod hladinou. Několikrát jsem se vypravil k vodě vyhřívající se kapry pouze pozorovat. Břehy byly plné cejnů, kteří se připravovaly na tření. A o tom moc dobře vědí i kapři, kteří nejsou daleko. Rozhodl jsem se lovit kousek od břehu. Ke každému prutu jsem lopatkou přihodil 1kg testovacího boilie  Gigantika a jako nástrahu jsem použil 24mm boilie téhož druhu + 14mm pop up bílé barvy. Návazec z 25lb ztužené šňůrky Strip-X, zakončené háčkem Continental 6 + mouthsnaggerem.

Hned jak se setmělo dostávám první záběr a hned se jedná o slušnějšího kapra, jeho váhu jsem odhadoval mezi 12-13kg. Během chvilky mi popípává druhý prut, na kterém je pověšený cejn. Prut opět nahazuji do stejných míst. Ještě před tím, než si jdu lehnout, obě místa prokrmuji několika kuličkami Gigantiky.

00952-velka-img_9505
00952-velka-img_9660

Ráno, těsně před odjezdem do práce mi jednou pípne příposlech a za několik vteřin už slyším nepřetržitý zvuk. Během chvilky držím prut v ruce a cítím silný a tupý tah ryby. Po 20-ti minutovém souboji podebírám dlouhého širokého šupináče. Váha ukazuje 22,20kg! Radost nezná mezí, vytahuji pruty a s úsměvem hurá do práce…Usmívající se

00952-velka-img_9686
00952-mala2-img_9717-nahled
00952-mala1-img_9715-nahled

Jirka “Scopex” Majer

zdroj:nikl.cz

Příspěvek Monstrum pro Scopexe! pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím