Rybářský rozcestník

Monstrum pro Scopexe!

27.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Ahoj všem, opět se hlásím s krátkou zprávičkou od vody. V poslední době jsem podnikal pouze krátké vycházky, během kterých se mi dařilo více než dobře.

Venkovní teploty se pohybovaly nad 20st a většina ryb byla těsně pod hladinou. Několikrát jsem se vypravil k vodě vyhřívající se kapry pouze pozorovat. Břehy byly plné cejnů, kteří se připravovaly na tření. A o tom moc dobře vědí i kapři, kteří nejsou daleko. Rozhodl jsem se lovit kousek od břehu. Ke každému prutu jsem lopatkou přihodil 1kg testovacího boilie  Gigantika a jako nástrahu jsem použil 24mm boilie téhož druhu + 14mm pop up bílé barvy. Návazec z 25lb ztužené šňůrky Strip-X, zakončené háčkem Continental 6 + mouthsnaggerem.

Hned jak se setmělo dostávám první záběr a hned se jedná o slušnějšího kapra, jeho váhu jsem odhadoval mezi 12-13kg. Během chvilky mi popípává druhý prut, na kterém je pověšený cejn. Prut opět nahazuji do stejných míst. Ještě před tím, než si jdu lehnout, obě místa prokrmuji několika kuličkami Gigantiky.

00952-velka-img_9505
00952-velka-img_9660

Ráno, těsně před odjezdem do práce mi jednou pípne příposlech a za několik vteřin už slyším nepřetržitý zvuk. Během chvilky držím prut v ruce a cítím silný a tupý tah ryby. Po 20-ti minutovém souboji podebírám dlouhého širokého šupináče. Váha ukazuje 22,20kg! Radost nezná mezí, vytahuji pruty a s úsměvem hurá do práce…Usmívající se

00952-velka-img_9686
00952-mala2-img_9717-nahled
00952-mala1-img_9715-nahled

Jirka “Scopex” Majer

zdroj:nikl.cz

Příspěvek Monstrum pro Scopexe! pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím