Rybářský rozcestník

MK 09/2016

29.8.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

Vážení čtenáři,

Váš oblíbený magazín se vrací ke svým kořenům a to ve formě návratu k původnímu názvu Mezinárodní kaprařský magazín – Kapr. Zkráceně magazín Kapr. Vypuštěn byl tedy přídomek „Kapří svět“, který se do názvu magazínu dostal po spojení s kaprařským časopisem Jardy Těšínského. Dohody vyplívající ze spojení obou časopisů již dávno pominuli, magazín prodělal řadu změn, a to jak na poli obsahu, tak pozicích šéfredaktorů, a v neposlední řadě po stránce vlastnických práv. Proto jsme se v redakci rozhodli, pro návrat k původnímu názvu. Název mě osobně přijde nejen elegantnější, lépe se s ním pracuje, ale mám s ním také spojeny osobní zážitky, jež se vážou i k mým rybářským začátkům. Magazín pod původním názvem, zažil svá nejlepší léta, protože v době, kdy začal vycházet (nulté číslo v roce 2007), působil na kaprařské scéně jako zjevení. Spousta kvalitních zahraničních článků a to nejlepší z České a Slovenské republiky – je třeba si uvědomit, že v té době internet tak jak ho známe dnes, teprve nabýval na síle a nekonečné množství informací se tenkrát ještě nekonalo. Rádi bychom se staronovým názvem na tyto úspěchy navázali.

V plánu máme nyní jednu zajímavou rubriku, které by se měla objevit již v říjnu a pokud vše půjde jak má, měli by se nám otevřít dveře k velké spoustě zajímavých článků a to nejen ze světa, ale samozřejmě i z naší domoviny. V souvislosti s obsahem magazínu, bych rád poprosil o trpělivost ohledně zpráv od vody. Chodí jich velká spousta, mám z toho velkou radost – jde vám to na výbornou a chytáte opravdu nádherné kapry. Díky přívalu Vašich úlovků se však poté protahuje doba jejich otištění, a proto Vás ještě jednou poprosím o shovívavost.

 

1

 

Tak jako na fotce v pozadí, se brzy přižene podzimní počasí a s ním i studené dny, které dávají naději na záběry od vypasených kaprů v těch nejhezčích barvách. Užijte si tento čas a nejlépe ve společnosti magazínu Kapr! Mějte na paměti, že tahle skvělá doba může trvat krátce – na začátku listopadu, se může přihnat zimní počasí a bude takřka po sezóně. Nebo se zopakuje rok loňský a kapry budeme moci chytat až do vánoc, no, nechme se překvapit.

Články MK 09/2016 naposled přidané MAGAZÍN KAPR.

Nejčtenější články

Jak zpracovat sumce

Lovem sumců se zabývám delší dobu. Rád se podělím s rybáři o mé zkušenosti, jak takový úlovek zpracovat. Ideální sumec pro kuchyňské zpracování je, podle mě, do 130 cm jeho délky. Větší kusy jsou příliš tučné a to i na uzení, ty já osobně vracím vodě. Často čtu, že sumce je potřeba, před jeho kuchyňským zpracováním celého stáhnout, což je nesmysl. A to platí i v momentě, když chci sumce vyudit. Ze sumce nejprve použiji první 40 cm za hlavou, říkám tomu sumčí svíčková, ideální část sumce na sumčí guláš, filety a nugety (kostky) na opečení a na další kuchyňskou úpravu, například na pomazánky z vařeného masa, ceviches atd. Břicho a maso z hlavy používám na polévku. Zbytek sumce s kůží nařežu na 10-15 cm velké kusy, samozřejmě jdou udělat i menší kusy, na uzení. Mnoho rybářů také neví jak sumce šetrně zabít. V tomto článku najdete můj osvědčený postup zabití sumce a rozdělení sumčího masa podle způsobu tepelné úpravy masa sumce.

Čeští handicapovaní rybáři vezou bronz z mistrovství světa!

Skvělého úspěchu dosáhl tým českých handicapovaných rybářů na Mistrovství světa v bulharském Plovdivu (14. – 15. 6.), kde získal bronzové medaile. Skončilo tak osmileté čekání na cenný kov. Český tým handicapovaných rybářů tvořili téměř výhradně členové místní organizace Kladruby u Vlašimi. Zisk medaile je o to cennější, že Češi na světovém šampionátu startovali s největšími zdravotními handicapy z všech zúčastněných týmů…

Rozdrcená kukuřice pomocí drtičky na boilies

Pomocí drtičky na boilies lze rozdrtit jak vařenou, tak nakládanou kukuřici. Spolu se slupkami jde o úžasnou surovinu do zakrmovacích směsí. Kalí vodu a vytváří výraznou chuťovou stopu na lovném místě. Podrcené části kukuřice stačí zamíchat do vnadící směsi, ta zásadně sníží vlhkost kukuřičné kaše a tak touto směsí jde chytat jak například s feederovými krmítky, tak směsí můžeme plnit punčochy či sáčky z PVA materiálu.