Rybářský rozcestník

MILOŠOVA SEZÓNA 2016 ČASŤ. 5

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
MILOŠOVA SEZÓNA 2016 ČASŤ. 5

Štítky:

Čas letel ako voda a ja som sa kvôli pracovnému vyťaženiu na ryby vôbec nedostával. Jedinou výnimkou bola rybárska škola, ktorú občas na požiadanie pre niekoho zorganizujem. Tento raz ma o takúto spoločnú rybačku spojenú s výučbou o love kaprov poprosil kamarát Dano z Pezinka.

Termín padol na koniec marca na 24hod. výpravu zo soboty na nedeľu. Šťastie sme išli skúsiť na odstavené rameno rieky Nitry pri obci Imeľ. Kamarát Janko Štěpánek s rodinou tu prevádzkuje krásny areál s ubytovaním a dvoma rybníkmi, kde sa nájdu naozaj krásne kusy. Samozrejme sme sa zamerali na tie najväčšie miestne ryby, ale povenovali  sme sa aj montážam, technike presného nahadzovania a kŕmenia a pod.

Miloš Švihorík - Nikl Team Slovakia

Nakoniec z toho vznikla veľmi pekná akcia okorenená luxusnými úlovkami, kde sa konkrétne mne podarilo v noci uloviť kapra, ktorý bol novým rekordom úseku. Pozadu nakoniec nezostal ani Dano a tiež si poťažkal pekného kapríka.

Miloš Švihorík - Nikl Team Slovakia

Postupne sme chytili niekoľko pekných rýb, skŕmili skoro všetku Gigantiku, ktorú som mal prvý krát k dispozícii a otestovali ju ako sa patrí. Pozadu nezostal však ani osvedčení Kill Krill, ktorý mi tu vždy sedel a rovnako tomu bolo aj tento krát.

Miloš Švihorík - Nikl Team Slovakia

Dobre sme si oddýchli, dohodli s Danom ďalšiu výpravu a spokojne sa vrátili do reality života J

Miloš Švihorík 

Miloš Švihorík - Nikl Team Slovakia

Miloš Švihorík - Nikl Team Slovakia

Príspevok MILOŠOVA SEZÓNA 2016 ČASŤ. 5 zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.