Rybářský rozcestník

Milošova sezóna 2016 časť. 3 – 15. 11. 2016

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Milošova sezóna 2016 časť. 3 – 15. 11. 2016

Štítky:

Tretí diel môjho tohtoročného počínania si pri vode bol veľmi  zaujímavý a šťastný, aspoň teda pre mňa. Na celú srandu som mal zasa iba 24hod. Našťastie to bola presne tá akcia, kedy človek jednoducho príde k vode, nahodí na jediné posledné voľné miesto, ktoré na jazere ešte zostalo a chytí :-)

No proste som prišiel, nakŕmil cca 1kg 24mm Devill Krilla. Priamo do centra kŕmenia nahodil jednu z montáží s pripravovanou novinkou a to kriticky vyváženým Devilom a sotva som došponoval silon a zavesil Bobbina mi doslova z prstov vytrhla ryba silón a začala ho odvíjať s cievky navijáka.

Miloš Švihorík

Na konci bol krásny vyfarbený lysec, ktorý už stál za fotku. Po pár snímkach som tú istú udicu s tou istou nástrahou nahodil na to isté miesto. Rozbalil som aj druhý prút, nastražil znovu novinku kriticky vyváženú guličku, ale tento raz v príchuti Extasy a nahodil cca 10m mimo nakŕmeného miesta.

Opäť to netrvalo dlho a sotva som si sadol do stoličky sa rozbehla udica s Extázou a na konci bol ešte o poznanie väčší kaprík. Samozrejme som bol max. spokojní. Dokŕmil som trochu devila a čakal. Postupne sa však začalo riadne ochladzovať a bolo to poznať aj na záberoch. Celé jazero bolo úplne bez kontaktu. Jediné úlovky boli moji dvaja kapríci. Večer už začalo aj poriadne prituhovať. Obe udice som prezbrojil na malé Pop-Upky a veril v zázrak. Ten sa aj konal a navečer sa mi podarilo zdolať ešte jedného pekného šupináča.

Miloš Švihorík

Miloš Švihorík

Miloš Švihorík

Miloš Švihorík

Do rána to už na celom jazere ani nebrnklo a síce vymrznutí, ale spokojní som všetko pobalil a odišiel.

 

Miloš Švihorík

Miloš Švihorík

 

 

Príspevok Milošova sezóna 2016 časť. 3 – 15. 11. 2016 zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Češi vypěstovali nového kapra! Doplave na stoly už na Vánoce?

Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity vyšlechtila nové plemeno kapra s názvem amurský lysec, které je odolnější vůči nemocem. Na vývoji pracovali vědci více než 17 let. Amurský lysec je podle nich odolnější především vůči koi herpes viru (KHV), který působí úhyn kaprů.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím