Rybářský rozcestník

Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016

Štítky:

Zdravím priatelia. Priznám sa, že ma až udivuje ako intenzívne sledujete moje počínanie pri vode a preto ako som aj sľúbil prinášam ďalší zo série reportov ako sa mi darilo počas sezóny 2016.

Druhá výprava patrila opäť k tým kratším. Pri vode som sa tentoraz „neohrial“ skôr nevyzimil dlhšie ako 24 hod. Aj keď bol stále len február a  teplota vody pod 6 stupňov som zvolil k lovu dve odlišné taktiky.

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

 

Prvá bola moja obľúbená a to samostatná Pop-Up Angry Plum so Stick mixom Secret Spice v PVA vrecúšku a zopár na štvrtinky nakrájaného boilies Angry Plum. Druhá bola na toto obdobie pre mňa trocha neštandardná, ale keďže som už počas vybaľovania vercajchu videl pred sebou prevaliť sa na hladine 3-4 ryby, som nezaváhal a Carbon SkySwordom som tam nakobroval cca 1,5kg 18mm Devil Krila.  Musím priznať, že som to v 6 stupňovej vode nečakal, ale práve taktika masívnejšieho kŕmenia bola v tomto prípade to pravé orechové, lebo práve na udicu, ktorá bola nahodená do centra rozkrmeného Devila začala prinášať pravidelné úlovky.  Celkový priebeh bol nasledovný. Keď som navečer dorazil k vode nahodil a nakŕmil sa nedialo absolútne nič. Až druhý deň ráno ešte za tmy sa to spustilo a mne začala v pravidelných cca hodinových intervaloch jazdiť udica s Devilom a počas šiestich hodín som na breh postupne dostal päť krásnych kapríkov. Druhá udica zostala úplne bez kontaktu. Po každom zábere som na miesto dokobroval cca 30 guličiek 18mm Devila. Keďže však bol stále február a ja som si vzal zo sebou iba jeden troj kilový sáčik tohto boiliesu bolo rýchlo po paráde. Akonáhle som prestal kŕmiť ustali aj zábery a do večera to už ani len nepíplo.

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

Nič to však nemenilo na tom, že som absolútne šťastný, spokojný, vyzimený, ale oddýchnutý všetko pobalil a vrátil sa zasa do reality…

Miloš Švihorík

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016
Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016
Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

Príspevok Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016 zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Rada ČRS schválila návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Asi nejvýznamnější je zákaz srkaček!

Dodatek k bližším podmínkám výkonu rybářského práva na revírech ČRS pro rok 2019 byl projednán a schválen Radou ČRS 7. června 2018. I když podmínkou platnosti těchto změn je schválení jednotlivých ustanovení tohoto dodatku uživatelem revíru, je již jasné, že od roku 2019 budou někteří rybáři na svazových vodách nuceni změnit své vybavení. Například nově bude muset každý rybář u sebe mít povinně podběrák, což zatím není podmínkou. Dále bude zakázána tzv. pevná srkačka, tedy krmítko s návazcem nebo návazci uvázané k sobě na tvrdo….

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím