Rybářský rozcestník

Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016

Štítky:

Zdravím priatelia. Priznám sa, že ma až udivuje ako intenzívne sledujete moje počínanie pri vode a preto ako som aj sľúbil prinášam ďalší zo série reportov ako sa mi darilo počas sezóny 2016.

Druhá výprava patrila opäť k tým kratším. Pri vode som sa tentoraz „neohrial“ skôr nevyzimil dlhšie ako 24 hod. Aj keď bol stále len február a  teplota vody pod 6 stupňov som zvolil k lovu dve odlišné taktiky.

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

 

Prvá bola moja obľúbená a to samostatná Pop-Up Angry Plum so Stick mixom Secret Spice v PVA vrecúšku a zopár na štvrtinky nakrájaného boilies Angry Plum. Druhá bola na toto obdobie pre mňa trocha neštandardná, ale keďže som už počas vybaľovania vercajchu videl pred sebou prevaliť sa na hladine 3-4 ryby, som nezaváhal a Carbon SkySwordom som tam nakobroval cca 1,5kg 18mm Devil Krila.  Musím priznať, že som to v 6 stupňovej vode nečakal, ale práve taktika masívnejšieho kŕmenia bola v tomto prípade to pravé orechové, lebo práve na udicu, ktorá bola nahodená do centra rozkrmeného Devila začala prinášať pravidelné úlovky.  Celkový priebeh bol nasledovný. Keď som navečer dorazil k vode nahodil a nakŕmil sa nedialo absolútne nič. Až druhý deň ráno ešte za tmy sa to spustilo a mne začala v pravidelných cca hodinových intervaloch jazdiť udica s Devilom a počas šiestich hodín som na breh postupne dostal päť krásnych kapríkov. Druhá udica zostala úplne bez kontaktu. Po každom zábere som na miesto dokobroval cca 30 guličiek 18mm Devila. Keďže však bol stále február a ja som si vzal zo sebou iba jeden troj kilový sáčik tohto boiliesu bolo rýchlo po paráde. Akonáhle som prestal kŕmiť ustali aj zábery a do večera to už ani len nepíplo.

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

Nič to však nemenilo na tom, že som absolútne šťastný, spokojný, vyzimený, ale oddýchnutý všetko pobalil a vrátil sa zasa do reality…

Miloš Švihorík

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016
Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016
Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

Príspevok Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016 zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.