Rybářský rozcestník

Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016

Štítky:

Zdravím priatelia. Priznám sa, že ma až udivuje ako intenzívne sledujete moje počínanie pri vode a preto ako som aj sľúbil prinášam ďalší zo série reportov ako sa mi darilo počas sezóny 2016.

Druhá výprava patrila opäť k tým kratším. Pri vode som sa tentoraz „neohrial“ skôr nevyzimil dlhšie ako 24 hod. Aj keď bol stále len február a  teplota vody pod 6 stupňov som zvolil k lovu dve odlišné taktiky.

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

 

Prvá bola moja obľúbená a to samostatná Pop-Up Angry Plum so Stick mixom Secret Spice v PVA vrecúšku a zopár na štvrtinky nakrájaného boilies Angry Plum. Druhá bola na toto obdobie pre mňa trocha neštandardná, ale keďže som už počas vybaľovania vercajchu videl pred sebou prevaliť sa na hladine 3-4 ryby, som nezaváhal a Carbon SkySwordom som tam nakobroval cca 1,5kg 18mm Devil Krila.  Musím priznať, že som to v 6 stupňovej vode nečakal, ale práve taktika masívnejšieho kŕmenia bola v tomto prípade to pravé orechové, lebo práve na udicu, ktorá bola nahodená do centra rozkrmeného Devila začala prinášať pravidelné úlovky.  Celkový priebeh bol nasledovný. Keď som navečer dorazil k vode nahodil a nakŕmil sa nedialo absolútne nič. Až druhý deň ráno ešte za tmy sa to spustilo a mne začala v pravidelných cca hodinových intervaloch jazdiť udica s Devilom a počas šiestich hodín som na breh postupne dostal päť krásnych kapríkov. Druhá udica zostala úplne bez kontaktu. Po každom zábere som na miesto dokobroval cca 30 guličiek 18mm Devila. Keďže však bol stále február a ja som si vzal zo sebou iba jeden troj kilový sáčik tohto boiliesu bolo rýchlo po paráde. Akonáhle som prestal kŕmiť ustali aj zábery a do večera to už ani len nepíplo.

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

Nič to však nemenilo na tom, že som absolútne šťastný, spokojný, vyzimený, ale oddýchnutý všetko pobalil a vrátil sa zasa do reality…

Miloš Švihorík

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016
Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016
Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

Príspevok Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016 zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Trofejní tajmen uloven Češkou v Mongolsku. Měřil 145 cm a vážil hodně přes 30 kg!

Začátkem října ulovila Veronika Kolajová na řece Šiškid v Mongolsku trofejního tajmena v délce 145 cm! Ryba byla přesně změřena za přítomnosti tří svědků, takže veškeré pochybnosti nejsou oprávněné. Veronika s ním bojovala téměř 40 minut. Tento tajmen patří k největším úlovkům posledních let a rozhodně to je nový ženský rekord!

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím