Rybářský rozcestník

Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016

Štítky:

Zdravím priatelia. Priznám sa, že ma až udivuje ako intenzívne sledujete moje počínanie pri vode a preto ako som aj sľúbil prinášam ďalší zo série reportov ako sa mi darilo počas sezóny 2016.

Druhá výprava patrila opäť k tým kratším. Pri vode som sa tentoraz „neohrial“ skôr nevyzimil dlhšie ako 24 hod. Aj keď bol stále len február a  teplota vody pod 6 stupňov som zvolil k lovu dve odlišné taktiky.

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

 

Prvá bola moja obľúbená a to samostatná Pop-Up Angry Plum so Stick mixom Secret Spice v PVA vrecúšku a zopár na štvrtinky nakrájaného boilies Angry Plum. Druhá bola na toto obdobie pre mňa trocha neštandardná, ale keďže som už počas vybaľovania vercajchu videl pred sebou prevaliť sa na hladine 3-4 ryby, som nezaváhal a Carbon SkySwordom som tam nakobroval cca 1,5kg 18mm Devil Krila.  Musím priznať, že som to v 6 stupňovej vode nečakal, ale práve taktika masívnejšieho kŕmenia bola v tomto prípade to pravé orechové, lebo práve na udicu, ktorá bola nahodená do centra rozkrmeného Devila začala prinášať pravidelné úlovky.  Celkový priebeh bol nasledovný. Keď som navečer dorazil k vode nahodil a nakŕmil sa nedialo absolútne nič. Až druhý deň ráno ešte za tmy sa to spustilo a mne začala v pravidelných cca hodinových intervaloch jazdiť udica s Devilom a počas šiestich hodín som na breh postupne dostal päť krásnych kapríkov. Druhá udica zostala úplne bez kontaktu. Po každom zábere som na miesto dokobroval cca 30 guličiek 18mm Devila. Keďže však bol stále február a ja som si vzal zo sebou iba jeden troj kilový sáčik tohto boiliesu bolo rýchlo po paráde. Akonáhle som prestal kŕmiť ustali aj zábery a do večera to už ani len nepíplo.

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

Nič to však nemenilo na tom, že som absolútne šťastný, spokojný, vyzimený, ale oddýchnutý všetko pobalil a vrátil sa zasa do reality…

Miloš Švihorík

Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016
Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016
Milošova sezóna 2016 časť. 2 - 1. 11. 2016

Príspevok Milošova sezóna 2016 časť. 2 – 1. 11. 2016 zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Znají rybáři rybářské přestupky a jejich možný postih?

Je toho docela dost, co můžeme u vody porušit a to ať už úmyslně, nebo jen z nedbalosti či z neznalosti všech rybářských předpisů. V tomto článku naleznete link na PDF, které obsahuje aktuální metodiku vybraných přestupků na úseku rybářství. Rozhodně stojí za nastudování i nám, běžným rybářům i když je prvoplánově určena především pro všechny orgány a instituce zabývající se přestupky na úseku rybářství.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím