Rybářský rozcestník

Milošova sezóna 2016 časť. 1 – 17. 10. 2016

18.10.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Milošova sezóna 2016 časť. 1 – 17. 10. 2016

Miloš ŠvihoríkSezóna 2016 sa nám pomaly, ale isto preklápa do poslednej dekády a mne sa v maily a messengery kopia otázky: „čo je so mnou, či nechodím na ryby a pod“. Odpoveď je jasná, na ryby samozrejme chodím, síce menej ako po minulé sezóny, ale snažím sa občas utrhnúť od kolobehu povinností a isť trochu kapríky potrápiť. Postupne sa vám budem snažiť priblížiť ako sa mi počas celej sezóny darilo.

Skoro všetky moje tohtoročné  výpravy sa okrem Balatonu a dvoch víkendov scvrkli od cca 6 hodín až po maximálne 24.

Aj prvá tohtoročná výprava bola s tých krátkych. Na celú akciu som mal iba cca 16 hodín. Keďže bol ešte len koniec februára a voda mala sotva 4 stupne som nevymýšľal nič špeciálne. Jednoducho som si vzal osvedčené  zimné guľky Devil Krill a Pop-Up Angry Plum. Samozrejme zopár hrstí Stick mixu Secret Spice do PVA sáčiku + stačí trocha toho rybárskeho šťastia, komunikácia s vodníkom J a správny cit pre danú situáciu a aj v zime môžeme byť  úspešní. Tak tomu bolo aj v tomto prípade a ja som si postupne naviedol do podberáku troch krásnych kapríkov, kde hneď ten prví presiahol hranicu 100cm. Myslím, že úžasný rozbeh, aspoň teda pre mňa…

Miloš Švihorík

Miloš Švihorík
Miloš Švihorík

Príspevok Milošova sezóna 2016 časť. 1 – 17. 10. 2016 zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Výměnný obchod s kosem

Už jsem zažil u vody kdejaká zvláštní setkání, ale tento zážitek s „taťkou“ kosem si tedy opravdu nemohu nechat pro sebe. 🙂 Stalo se to poměrně nedávno na mé jednodenní rybářské výpravě na Rozkoši…

Rady pro začínající vláčkaře – nástrahy vhodné pro vláčení

Ano, vláčení je fenomén, ale je to především dřina. Někdy ani 300 náhozů nestačí k tomu, aby člověk spatřil nějakou tu šupinu. Vláčkař musí být nejen tělesně zdatný, ale také musí překypovat výrou v sebe sama. Někdy totiž ani několik hodin prohazování vodou nestačí k tomu, aby byl lov úspěšný a pak jen psychicky zdatný rybář dokáže další den vzít vláčecí prut opět do ruky a nahodit. Kromě výše uvedeného i znalost vody, či konkrétního místa, kde rybář chytá a také slušná výbava vede k úspěchu. Ovšem pro úspěšný lov vláčením je především nutná ta pravá nástraha, právě ta často rozhoduje o tom, zda rybář ten den zasekne rybu, nebo ne.

Jak zajisti kus rohlíku na háček při chytání tzv. na mlaskačku

Existuje více montáží a návazců s kterými můžeme nabízet kus rohlíku rybám pěkně z hladiny, tzv. na mlaskačku. Pro milovníky dalekých a razantních náhozů tu mám způsob nastražení rohlíku pomocí háčku s přívěsem, boilie jehly a kousku klacku, nebo i klasické zarážky.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím