Rybářský rozcestník

Milošova sezóna 2016 časť. 1 – 17. 10. 2016

18.10.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Milošova sezóna 2016 časť. 1 – 17. 10. 2016

Miloš ŠvihoríkSezóna 2016 sa nám pomaly, ale isto preklápa do poslednej dekády a mne sa v maily a messengery kopia otázky: „čo je so mnou, či nechodím na ryby a pod“. Odpoveď je jasná, na ryby samozrejme chodím, síce menej ako po minulé sezóny, ale snažím sa občas utrhnúť od kolobehu povinností a isť trochu kapríky potrápiť. Postupne sa vám budem snažiť priblížiť ako sa mi počas celej sezóny darilo.

Skoro všetky moje tohtoročné  výpravy sa okrem Balatonu a dvoch víkendov scvrkli od cca 6 hodín až po maximálne 24.

Aj prvá tohtoročná výprava bola s tých krátkych. Na celú akciu som mal iba cca 16 hodín. Keďže bol ešte len koniec februára a voda mala sotva 4 stupne som nevymýšľal nič špeciálne. Jednoducho som si vzal osvedčené  zimné guľky Devil Krill a Pop-Up Angry Plum. Samozrejme zopár hrstí Stick mixu Secret Spice do PVA sáčiku + stačí trocha toho rybárskeho šťastia, komunikácia s vodníkom J a správny cit pre danú situáciu a aj v zime môžeme byť  úspešní. Tak tomu bolo aj v tomto prípade a ja som si postupne naviedol do podberáku troch krásnych kapríkov, kde hneď ten prví presiahol hranicu 100cm. Myslím, že úžasný rozbeh, aspoň teda pre mňa…

Miloš Švihorík

Miloš Švihorík
Miloš Švihorík

Príspevok Milošova sezóna 2016 časť. 1 – 17. 10. 2016 zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytat dravce na živou či mrtvou rybičku nebo jen na umělé nástrahy? Je lov na živou nástrahu přežitek?

V daleké minulosti to měli sportovní rybáři jednoduché, většinou chytali dravce na přirozenou nástrahu a to buď živou, nebo mrtvou, jinou volbu neměli. Časem se začali pro lov některých dravých ryb využívat i nástrahy umělé, což umožnil rozkvět sportovního rybolovu ruku v ruce s technickým vývojem, ten totiž dovolil výrobcům vláčecích nástrah nahradit dřevo umělými hmotami a dalšími materiály, z kterých se dnes vyrábí dokonalé napodobeniny rybek, ale i jiných vodních živočichů. Nejmodernější „měkké“ umělé nástrahy, které vznikly v USA, se velice rychle rozšířili jak do Evropy, tak i do Skandinávie. V severských zemích se tak s nastraženou živou rybkou již dnes téměř nesetkáte. V některých státech je pak chytání na živou nástrahu zakázané úplně!

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím