Rybářský rozcestník

Maďarská štěrkovna v listopadu

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Maďarská štěrkovna v listopadu

Štítky:

Ahoj,

posílám pár fotek z mrazivé desetidenní listopadové akce, kterou jsme naplánovali na Maďarskou štěrkovnu. Po příjezdu  nás překvapilo, že jsme byli u vody sami. Volba padla na hlubší část jezera, protože teplota vody rapidně klesala.

Teplota vody byla 8 st.C. Před odjezdem jsme s Radimem narolovali 10 kg našeho oblíbeného celoroční mixu Rambo „se červená“ AMK oliheň v průměru 18mm. Partikl jsme zvolili – sladká kukuřice Bonduel, konopí a řepka.

tonda_hu_2016_002

Dva dny se nic nedělo a byli jsme v očekávání, první záběr přišel třetí večer Radimovi. Na začátek krásný kapr 21,20 kg. Další dny se ryby rozjezdily a celkem jsme ve třech lidech chytili 19 kaprů. Super akce na konci sezony.

tonda_hu_2016_003

V prosinci ještě uvažujeme, že možná vyrazíme na týden, jestli počasí vydrží. Jak to klapne, určitě se ozvu.

tonda_hu_2016_004

Zdraví Kaprňák Tonda

Příspěvek Maďarská štěrkovna v listopadu pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

ORLÍK AKTUÁLNĚ :-(((

Poté, co jsme v neděli dopoledne chytili pytláka bez dokladů (lovil vesele na dva pruty) a rybáře, který dlouhodobě porušoval řád, jsme si udělali včera odpoledne výlet na Orlík a objeli 20 km břehů. JE NEUVĚŘITELNÉ, co se tam děje. Vesele se vláčí (všichni tedy svorně tvrdili, že si zrovna teď chystají věci na zahájení), loď na vodě plná komplet výbavy na dravce (prut na lov nástražek, dva pruty na tahání rybky, jeden nabitej vláčák, řízkovnice, echolot a příďák), stojan s dvěma pruty a na obou malí okounci, v bednách podměrečné ryby a hájené ryby, vrš plná malých okounků. Vzbudil jsem se s pocitem nesmírného smutku kořeněného beznadějí. Kde to proboha jsme??? SDÍLEJTE TOHLE SVINSTVO, TAKHLE TO DÁL NEJDE.

Zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS (červen)

Rada shválila, kromě jiného, návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Konkrétně se jedná o stanovení nejmenší lovné míry okouna říčního na 15 cm, schválení povinnosti mít při lovu ryb podběrák, dále zákaz používání dvoj a trojháčků a omezení lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech v období 1.1 až 15.6., dále zákaz lovu na srkačku a zákaz používání vylovovacího háku (gafu).

Nazapomínejte na dodatky v rybářském řádu, mohli by jste přijít o papíry!

Na svazové vodě se musí všichni rybáři řídit rybářským řádem. O tom, jak moc je či není zastaralý, dnes nechci mluvit, ale spíše se s vámi podělím o jedno zjištění. Někteří z nás si zapomínají každý rok přečíst v řádu „Bližší podmínky výkonu rybářského práva“, tedy dodatky k řádu, které jsou vytištěné modře a které někdy zásadně mění například povolenou lovnou délku některých ryb. A tak neznalý rybář si může omylem přivlastnit amura, který má ale v některých krajích aktuálně v dodatcích změněnou lovnou míru z 50 na 70 cm!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím