Rybářský rozcestník

Maďarská štěrkovna v listopadu

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Maďarská štěrkovna v listopadu

Štítky:

Ahoj,

posílám pár fotek z mrazivé desetidenní listopadové akce, kterou jsme naplánovali na Maďarskou štěrkovnu. Po příjezdu  nás překvapilo, že jsme byli u vody sami. Volba padla na hlubší část jezera, protože teplota vody rapidně klesala.

Teplota vody byla 8 st.C. Před odjezdem jsme s Radimem narolovali 10 kg našeho oblíbeného celoroční mixu Rambo „se červená“ AMK oliheň v průměru 18mm. Partikl jsme zvolili – sladká kukuřice Bonduel, konopí a řepka.

tonda_hu_2016_002

Dva dny se nic nedělo a byli jsme v očekávání, první záběr přišel třetí večer Radimovi. Na začátek krásný kapr 21,20 kg. Další dny se ryby rozjezdily a celkem jsme ve třech lidech chytili 19 kaprů. Super akce na konci sezony.

tonda_hu_2016_003

V prosinci ještě uvažujeme, že možná vyrazíme na týden, jestli počasí vydrží. Jak to klapne, určitě se ozvu.

tonda_hu_2016_004

Zdraví Kaprňák Tonda

Příspěvek Maďarská štěrkovna v listopadu pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Uzení ryb na sítech

Udírnu jsem vybudoval někdy před 30 lety, je ze šamotových cihel, které drží teplo, obložena břidlicí, je vybudována ve svahu s 2 m náběhem a otvíráním ze shora. Asi před 10 roky jsem do udírny na tyčky připevnil síto a udím vše na sítech jak ryby, maso, ale i houby. Odpadne pracné vyvazování ryb a nehrozí, že nám ryba spadne do udírny a bude znehodnocena. Vyzkoušejte udit ryby na sítech, je to skvělá vychytávka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím