Rybářský rozcestník

Lososová polévka

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Rybí polévku si nemusíte připravit jen na Vánoce. Já ji dělávám i během roku. Nejvíc nám chutná z lososa, jehož maso je jemné a filety nemají žádné kosti. Stačí jen kousek lososa pokrájený na kousky, zelenina, trocha smetany a krémová pochoutka je na světě.

Ingredience:

  • 200g kousků lososa
  • 100g másla
  • 150ml smetany
  • 1 pórek
  • 1 větší mrkev
  • jemně nakrájená petržel
  • 2 brambory
  • sůl
  • 100g hl. mouky (pokud chceme mít polévku zahuštěnou)

Postup:

Lososa pokrájíme na malé kousky, které posolíme. V hrnci na másle zpěníme nakrájený pórek. Přidáme k němu kousky lososa a orestujeme. Zalijeme vodou a přisypeme pokrájené brambory a nastrouhanou mrkev. Po 10 minutách přilijeme smetanu a přidáme jemně nakrájenou petrželku. Celkem vaříme asi 15 – 20 minut, dokud nejsou brambory měkké. Můžeme zahustit trochou hladké mouky, ale nemusíme.

Polévka je sytá a zdravá.

Ingredience
Na másle zpěníme pórek
K pórku přidáme kousky lososa
Do polévky přisypeme kostičky brambor
Přidáme nastrouhanou mrkev
Hotová polévka s kousky lososa

Příspěvek Lososová polévka pochází z Vláčení.cz

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….