Rybářský rozcestník

Lososová polévka

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Rybí polévku si nemusíte připravit jen na Vánoce. Já ji dělávám i během roku. Nejvíc nám chutná z lososa, jehož maso je jemné a filety nemají žádné kosti. Stačí jen kousek lososa pokrájený na kousky, zelenina, trocha smetany a krémová pochoutka je na světě.

Ingredience:

  • 200g kousků lososa
  • 100g másla
  • 150ml smetany
  • 1 pórek
  • 1 větší mrkev
  • jemně nakrájená petržel
  • 2 brambory
  • sůl
  • 100g hl. mouky (pokud chceme mít polévku zahuštěnou)

Postup:

Lososa pokrájíme na malé kousky, které posolíme. V hrnci na másle zpěníme nakrájený pórek. Přidáme k němu kousky lososa a orestujeme. Zalijeme vodou a přisypeme pokrájené brambory a nastrouhanou mrkev. Po 10 minutách přilijeme smetanu a přidáme jemně nakrájenou petrželku. Celkem vaříme asi 15 – 20 minut, dokud nejsou brambory měkké. Můžeme zahustit trochou hladké mouky, ale nemusíme.

Polévka je sytá a zdravá.

Ingredience
Na másle zpěníme pórek
K pórku přidáme kousky lososa
Do polévky přisypeme kostičky brambor
Přidáme nastrouhanou mrkev
Hotová polévka s kousky lososa

Příspěvek Lososová polévka pochází z Vláčení.cz

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.