Rybářský rozcestník

Loppa – Nuvsvåg / zářijový ráj (nejen) halibutů

25.10.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Loppa – Nuvsvåg / zářijový ráj (nejen) halibutů

Štítky:

Zvuk mobilu prořízl čistý severský vzduch jako nůž máslo. „Přijeď, Martin už 30 minut zdolává nějakou rybu,“ stálo stroze v SMS zprávě. Reakce byla okamžitá, motor zaburácel, 115 koňských sil rozhýbalo hliníkový člun a donutilo ho ke dvoukilometrovému sprintu po hřebenech vln. Přijeli jsme  právě na finále! Po čtvrtém přitažení odpočíval halibut u boku člunu a dva lovci se právě chystali vtáhnout obra do lodi. Ze vzdálenosti 20 m (blíž se mi nechtělo, abych rybu lodí nějakým způsobem neutrhl) jsem sledoval jejich pokus. „Ty v..e, ten má přes 2 m!“ spadla mi čelist, když kluci povytáhli monstrum nad vodu. Ryba se pomalu sunula přes bort lodi, rybáři supěli vysílením a… jen si počkejte!

Text / Ivan Finta

Foto / autor, Luděk Frydrych, Jan Pelcl, Martin Ondřich, Jindřich Ondřich, Jindřich Kopecký, Martin Kočí

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2021 – revíry, na kterých lze chytat 24 hodin

Oblíbenost nonstop revíru u rybářů každým rokem stoupá a není divu. Každý zkušený rybář ví, že právě v nočních hodinách může přijít opravdový trofejní úlovek. Ovšem revíry, kde se může chytat 24 hodin má každý kraj jen několik. Tady je jejich seznam.

Nové method feeder formičky

Na rybářském trhu se objevily nové method feeder formičky na plnění method feeder krmítek. V čem jsou nové? Tyto formičky ve tvaru „skořápky“ se jednoduše používají, jejich naplnění je rychlé a vyprázdnění ještě rychlejší především díky otevírání v podélné ose formičky.

Pečivo v zátěži

I když jde o takovou „blbůstku“, často mě právě takto vytuněná zátěž přinesla záběr. Pečivo, umístěné v oku olova, umí nalákat k háčku pěkné ryby včetně kaprů. A pokud nemáte po ruce kus rohlíku či chleba, zkuste zátěž naládovat například kouskem obalovací pasty.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím