Rybářský rozcestník

Literatura o rybaření

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

„Nad rybníkem se vznášel lehký opar. Letní brzké ráno slibovalo klidné posezení u vody a možná i nějakou tu rybičku na háčku“ – tak takhle nějak by mohla začínat třeba nějaká povídka o rybaření. Protože chytání ryb není jen o sbírání zážitků, ale i jejich sepsání, nafocení a podělení se o ně se širokou veřejností.

Mnoho autorů – rybářů – napsalo o svých lovech a úlovcích celé knížky. A to jak povídkové, tak naučné. Oblíbené jsou i obrázkové publikace, kde najdeme spoustu fotografií sladkovodních i mořských ryb, které se daly zlákat voňavou a chutnou návnadou. O svém rybaření píší i některé celebrity, toužící se podělit o své zážitky. V knihách s touto tematikou najdeme i recepty na úpravu ryb. Známé i méně známé recepty může vyzkoušet každý kuchař nebo kuchařka.

V knihkupectvích a v mnoha obchodech s rybářskými potřebami knihy o rybaření najdete. Nahlédněte do nich a poznáte, že budou ozdobou a přínosem pro vaši domácí knihovničku.

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?