Rybářský rozcestník

Konečně u vody!

29.9.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Z důvodu velkého pracovního vytížení jsem se dostal snad po měsíci na dvě noci  konečně k vodě… Navštívil jsem mé oblíbené jezero ve spolkové zemi Baden- Wurttemberg v jihozápadním Německu.

mb_2016_013

Tohle jezero je pro mne velkou výzvou vzhledem k jeho obrovské náročnosti,  téměř 90% vodní plochy je zarostlé různými vodními rostlinami a dno je velmi členité. Někdy trvá i několik dnů, než člověk ryby najde anebo se ryby skrz obrovskou masu porostu ke krmení dostanou.

Myslím , že většina rybářů by neměla dost trpělivosti na tohle jezero jezdit, ale já ho mám ve velké oblibě. Troufám si tvrdit, že zde žijí i kapři vážící přes 30 kg. Celý víkend bylo ohromné vedro a tak i aktivita ryb byla velmi slabá, přesto jsem několik kusů v rozmezí 5 – 10kg dostal do podběráku.  Za zmínku stojí kapr, kterého jsem vyfotil.

mb_2016_006

Myslím, že je to první kapr chycený na bojlí od firmy Chytil v oblasti Baden-Wurttemberg  ? ?  Byl chycen na testovanou novinku na rok 2017 s pracovním názvem  Indián a bílou zig plovku od AVID CARP. Musím upřímně říct, že tohle bojlí fungovalo naprosto spolehlivě a z devíti záběrů, které jsem „udělal“,  bylo šest ryb na tuhle pro mne již teď vražednou kombinaci.

Jsem přesvědčen, že se tahle směs  povedla a Já jsem si ji nazval „Manitou‘‘ nebo Velký Manitou…;)

za tým AVID CARP CZ/SK zdraví MARTIN B.

Příspěvek Konečně u vody! pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Jarní chytání kaprů, aneb lov ve studené jarní vodě

Časně z jara je lov ryb o něco náročnější, než v prohřátých letních měsících. Je to logické, protože po roztátí ledu je voda, díky jarnímu tání sněhu na horách, pořád ledová. A proto jen díky znalosti chování ryb na přelomu zimy a jara lze ulovit nějakého pěkného kapříka, ale i jinou kaprovitou rybu. O všem při určité nástraze se vám na prutu může náhodou objevit i pěkný úhoř nebo okoun …

Chytání kaprů ve vodním sloupci

Cílený lov kaprů i v dalších vrstvách vody, nejen u dna a na hladině, je vlastně poměrně mladé odvětví kaprařiny, ale hlavně v letních měsících, takto chytat kapry, stojí za to vyzkoušet. Když jsem před 35 lety začínal s rybařinou, nikdy mě nenapadlo, že někdy na kapry půjdu s umělými plovoucími muškami a dalšími nástrahami, které by jste spíše čekali u rybářů chytajících s muškařským náčiním. A chytat je na dipovanou umělou hmotu? Tak to by rybářům z minulého století asi propadla spodní čelist. 🙂

Lov línů, víte, jak na ně?

Lín je krásná ryba zdržující se nejčastěji v zarostlých a bahnitých částech řek, ale i na stojatých vodách, v rybnících, na mělčinách větších vodních nádrží … prostě všude tam, kde je teplá voda a hodně zarostlé dno, ale i vodní sloupec. Miluje místa, kde se rostliny pnou vodním sloupcem ze dna až na hladinu. Kdo nemá moc rád lov v zarostlých vodách, pro toho cílený lov línů moc není. Líny lovíme spíše na jemné náčiní, slabší, ale kvalitní vlasce, které zvládnou i nějakou tu vázku. Vytáhlý lín na břehu určitě udělá radost snad každému rybáři i když to nebude zrovna obr. Ale pozor, líni mohou dorůst úctyhodných rozměrů, ale o tom až v samotném článku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím