Rybářský rozcestník

Konečně u vody!

29.9.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Z důvodu velkého pracovního vytížení jsem se dostal snad po měsíci na dvě noci  konečně k vodě… Navštívil jsem mé oblíbené jezero ve spolkové zemi Baden- Wurttemberg v jihozápadním Německu.

mb_2016_013

Tohle jezero je pro mne velkou výzvou vzhledem k jeho obrovské náročnosti,  téměř 90% vodní plochy je zarostlé různými vodními rostlinami a dno je velmi členité. Někdy trvá i několik dnů, než člověk ryby najde anebo se ryby skrz obrovskou masu porostu ke krmení dostanou.

Myslím , že většina rybářů by neměla dost trpělivosti na tohle jezero jezdit, ale já ho mám ve velké oblibě. Troufám si tvrdit, že zde žijí i kapři vážící přes 30 kg. Celý víkend bylo ohromné vedro a tak i aktivita ryb byla velmi slabá, přesto jsem několik kusů v rozmezí 5 – 10kg dostal do podběráku.  Za zmínku stojí kapr, kterého jsem vyfotil.

mb_2016_006

Myslím, že je to první kapr chycený na bojlí od firmy Chytil v oblasti Baden-Wurttemberg  ? ?  Byl chycen na testovanou novinku na rok 2017 s pracovním názvem  Indián a bílou zig plovku od AVID CARP. Musím upřímně říct, že tohle bojlí fungovalo naprosto spolehlivě a z devíti záběrů, které jsem „udělal“,  bylo šest ryb na tuhle pro mne již teď vražednou kombinaci.

Jsem přesvědčen, že se tahle směs  povedla a Já jsem si ji nazval „Manitou‘‘ nebo Velký Manitou…;)

za tým AVID CARP CZ/SK zdraví MARTIN B.

Příspěvek Konečně u vody! pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Trofejní tajmen uloven Češkou v Mongolsku. Měřil 145 cm a vážil hodně přes 30 kg!

Začátkem října ulovila Veronika Kolajová na řece Šiškid v Mongolsku trofejního tajmena v délce 145 cm! Ryba byla přesně změřena za přítomnosti tří svědků, takže veškeré pochybnosti nejsou oprávněné. Veronika s ním bojovala téměř 40 minut. Tento tajmen patří k největším úlovkům posledních let a rozhodně to je nový ženský rekord!

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím