Rybářský rozcestník

Konečně u vody!

29.9.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Z důvodu velkého pracovního vytížení jsem se dostal snad po měsíci na dvě noci  konečně k vodě… Navštívil jsem mé oblíbené jezero ve spolkové zemi Baden- Wurttemberg v jihozápadním Německu.

mb_2016_013

Tohle jezero je pro mne velkou výzvou vzhledem k jeho obrovské náročnosti,  téměř 90% vodní plochy je zarostlé různými vodními rostlinami a dno je velmi členité. Někdy trvá i několik dnů, než člověk ryby najde anebo se ryby skrz obrovskou masu porostu ke krmení dostanou.

Myslím , že většina rybářů by neměla dost trpělivosti na tohle jezero jezdit, ale já ho mám ve velké oblibě. Troufám si tvrdit, že zde žijí i kapři vážící přes 30 kg. Celý víkend bylo ohromné vedro a tak i aktivita ryb byla velmi slabá, přesto jsem několik kusů v rozmezí 5 – 10kg dostal do podběráku.  Za zmínku stojí kapr, kterého jsem vyfotil.

mb_2016_006

Myslím, že je to první kapr chycený na bojlí od firmy Chytil v oblasti Baden-Wurttemberg  ? ?  Byl chycen na testovanou novinku na rok 2017 s pracovním názvem  Indián a bílou zig plovku od AVID CARP. Musím upřímně říct, že tohle bojlí fungovalo naprosto spolehlivě a z devíti záběrů, které jsem „udělal“,  bylo šest ryb na tuhle pro mne již teď vražednou kombinaci.

Jsem přesvědčen, že se tahle směs  povedla a Já jsem si ji nazval „Manitou‘‘ nebo Velký Manitou…;)

za tým AVID CARP CZ/SK zdraví MARTIN B.

Příspěvek Konečně u vody! pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Na Lipně se našel mrtvý sumec uvázaný na drátě u pařezu

Na Lipně byl před třemi dny objeven mrtvý sumec, který měl v hubě uvázaný drát, ten se pak zachytil u kořene pařezu a sumec uhynul. Fotografie v článku ukazují jeden z důvodů, proč je zakázáno sumce, ale i jiné ryby, uvazovat za hubu….

Mladý rybář z Adamova chytil gigantického sumce. A dal mu svobodu

Bylo to v noci ze soboty na neděli. Od Mikulova se hnala bouřka. Začalo silně pršet. Dvaadvacetiletý Tomáš Rozsypal z Adamova na Blanensku se bál narovnat špičku prutu, aby do něj neudeřil blesk. Déšť ustal a voda rybníka ožila. Věřil svému úsudku a stále nahazoval na vytipované místo. Pak přišel konečně záběr. Po téměř hodinovém boji z vody pak vytáhl sumce, který měřil 238 centimetrů.

Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin

Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin. Několik desítek tun mrtvých ryb lemuje břehy Nesytu, o kus dál tvoří na hladině jakýsi plovoucí ostrov, v dalších částech rybníka pak vytváří mozaiku bílých břich na zelené hladině.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím