Rybářský rozcestník

Konečně na Moravě

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Konečně na Moravě

Štítky:

Po dvou delších výpravách na D5 jsem usoudil, že je třeba změnit revír a odpočinout si od toho adrenalinu a strachu o povolenku … Proto jsem si naplánoval pět krátkých, několikahodinových výprav na řeku Moravu a hned čtyři výpravy byly úspěšnější, než poslední roky na Mlýnech.

Už se docela ochladilo a to je ten správný signál, že se ryby začnou ve velkém krmit. Vytipované místo jsem si dva dny chystal pouze boilím a peletami, a vůbec jsem nešetřil.

robin_morava_2016_002

Vyházel jsem téměř všechny zásoby a nakonec jsem zjistil, že ve vodě skončilo nějakých 8 kg krmení. Pak po příjezdu jen pár kuliček do PVA na jeden prut CHIMÉRA RED, na druhý PitBull Squid a šup do vody.

Takto se to opakovalo pět dnů po sobě jen s tím rozdílem, že CHIMÉRA RED byla jasnou volbou a druhý prut byl testovací (vystřídalo se na něm snad všechno možné). Do té doby jsem si myslel, že když se ryba futruje, tak sežere úplně všechno. CHIMÉRA RED mně přesvědčila o opaku … Za 5 dnů se mně podařilo vytáhnout osm kaprů o váze 10 – 12 kg (všichni jako kdyby byli jedna rodina, úplně stejní) a všechno na již zmiňovanou Chiméru RED, ostatní kuličky jim prostě nechutnaly.

Chiméra RED má teď u mne zvláštní místo a nedovedu si představit, že bych šel ještě někdy na Moravu bez tohoto „zabijáka“.

Robin K.

Příspěvek Konečně na Moravě pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Při chytání v režimu „nonstop“ nezapomínejte na osvětlení!

Je třeba si přečíst podmínky lovu v rybářském řádu při režimu, kdy smíme na některých revírech lovit i po 24:00. Jedna z podmínek je ta, že rybář lovící od půlnoci do čtyř musí mít osvětlené místo lovu bílým světlem.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím