Rybářský rozcestník

Konečně na Moravě

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Konečně na Moravě

Štítky:

Po dvou delších výpravách na D5 jsem usoudil, že je třeba změnit revír a odpočinout si od toho adrenalinu a strachu o povolenku … Proto jsem si naplánoval pět krátkých, několikahodinových výprav na řeku Moravu a hned čtyři výpravy byly úspěšnější, než poslední roky na Mlýnech.

Už se docela ochladilo a to je ten správný signál, že se ryby začnou ve velkém krmit. Vytipované místo jsem si dva dny chystal pouze boilím a peletami, a vůbec jsem nešetřil.

robin_morava_2016_002

Vyházel jsem téměř všechny zásoby a nakonec jsem zjistil, že ve vodě skončilo nějakých 8 kg krmení. Pak po příjezdu jen pár kuliček do PVA na jeden prut CHIMÉRA RED, na druhý PitBull Squid a šup do vody.

Takto se to opakovalo pět dnů po sobě jen s tím rozdílem, že CHIMÉRA RED byla jasnou volbou a druhý prut byl testovací (vystřídalo se na něm snad všechno možné). Do té doby jsem si myslel, že když se ryba futruje, tak sežere úplně všechno. CHIMÉRA RED mně přesvědčila o opaku … Za 5 dnů se mně podařilo vytáhnout osm kaprů o váze 10 – 12 kg (všichni jako kdyby byli jedna rodina, úplně stejní) a všechno na již zmiňovanou Chiméru RED, ostatní kuličky jim prostě nechutnaly.

Chiméra RED má teď u mne zvláštní místo a nedovedu si představit, že bych šel ještě někdy na Moravu bez tohoto „zabijáka“.

Robin K.

Příspěvek Konečně na Moravě pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Devadesát tun ryb z Buňkova na Pardubicku musí zlikvidovat kvůli viru

Ryby v rybníce Buňkov v Břehách na Pardubicku jsou nakažené herpes virem. Není přenosný na člověka, ale mohl by se rozšířit do dalších chovů. Veterináři proto nařídili usmrcení ryb z celé chovné plochy. Výlov začne ve středu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím