Rybářský rozcestník

Konečně na Moravě

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Konečně na Moravě

Štítky:

Po dvou delších výpravách na D5 jsem usoudil, že je třeba změnit revír a odpočinout si od toho adrenalinu a strachu o povolenku … Proto jsem si naplánoval pět krátkých, několikahodinových výprav na řeku Moravu a hned čtyři výpravy byly úspěšnější, než poslední roky na Mlýnech.

Už se docela ochladilo a to je ten správný signál, že se ryby začnou ve velkém krmit. Vytipované místo jsem si dva dny chystal pouze boilím a peletami, a vůbec jsem nešetřil.

robin_morava_2016_002

Vyházel jsem téměř všechny zásoby a nakonec jsem zjistil, že ve vodě skončilo nějakých 8 kg krmení. Pak po příjezdu jen pár kuliček do PVA na jeden prut CHIMÉRA RED, na druhý PitBull Squid a šup do vody.

Takto se to opakovalo pět dnů po sobě jen s tím rozdílem, že CHIMÉRA RED byla jasnou volbou a druhý prut byl testovací (vystřídalo se na něm snad všechno možné). Do té doby jsem si myslel, že když se ryba futruje, tak sežere úplně všechno. CHIMÉRA RED mně přesvědčila o opaku … Za 5 dnů se mně podařilo vytáhnout osm kaprů o váze 10 – 12 kg (všichni jako kdyby byli jedna rodina, úplně stejní) a všechno na již zmiňovanou Chiméru RED, ostatní kuličky jim prostě nechutnaly.

Chiméra RED má teď u mne zvláštní místo a nedovedu si představit, že bych šel ještě někdy na Moravu bez tohoto „zabijáka“.

Robin K.

Příspěvek Konečně na Moravě pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Ze zasedání hospodářského odboru při Radě ČRS

HO odbor zasedal 26. 3. a jako hlavní bod programu měl: Vyhodnocení připomínek ÚS ČRS k návrhu změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Jak jsme vás dříve informovali, Rada ČRS projednala tento materiál s návrhem změn již na svém zasedání 7. 12. 2017. Poté byl materiál podstoupen jednotlivým ÚS k projednání a připomínkování tak, aby HO mohl tyto připomínky projednat na březnovém zasedání a připravit na dubnové jednání Rady vyhodnocení připomínek od jednotlivých ÚS a popřípadě navrhnout řešení v případě shody u všech ÚS.

Podoustev nebo ostroretka, jak se rozeznají?

I když v našich vodách žije proti moři jen málo ryb, přesto se především u nedospělých jedinců, i některé naše druhy, často pletou. Nezkušeného rybáře pak může zaskočit i větší chycený kus, který vidí poprvé. Mě se to kdysi stalo právě u podoustve říční. I v atlasech, při srovnání s fotografií mnou chyceného jedince, jsem měl problém určit, zda jde o podoustev nebo ostroretku stěhovavou.

MOC PRACUJI = KÁRNÉ ŘÍZENÍ?! Opožděný apríl ze západu Čech

Byl na mě podán návrh ke kárnému řízení – opožděný apríl ze západu Čech!? V minulých dnech jsem byl kárnou komisí seznámen s tím, že na mě byl podán návrh na kárné řízení. Volby do čela ČRS, z.s. (dále jen ČRS) jsou sice až v listopadu, ale je vidět, že některým naháním hrůzu už teď. Zděšení, že by pode mnou museli také něco dělat, je tak velké, že na mě jeden z členů Západočeského územního svazu podal návrh k zahájení kárného řízení. Autor “aprílu” je mimo jiné zároveň zaměstnancem tohoto územního svazu, je ve výboru Západočeského územního svazu a jednatelem MO, za kterou se v podání podepsal 😊

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím