Rybářský rozcestník

Konečně na Moravě

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Konečně na Moravě

Štítky:

Po dvou delších výpravách na D5 jsem usoudil, že je třeba změnit revír a odpočinout si od toho adrenalinu a strachu o povolenku … Proto jsem si naplánoval pět krátkých, několikahodinových výprav na řeku Moravu a hned čtyři výpravy byly úspěšnější, než poslední roky na Mlýnech.

Už se docela ochladilo a to je ten správný signál, že se ryby začnou ve velkém krmit. Vytipované místo jsem si dva dny chystal pouze boilím a peletami, a vůbec jsem nešetřil.

robin_morava_2016_002

Vyházel jsem téměř všechny zásoby a nakonec jsem zjistil, že ve vodě skončilo nějakých 8 kg krmení. Pak po příjezdu jen pár kuliček do PVA na jeden prut CHIMÉRA RED, na druhý PitBull Squid a šup do vody.

Takto se to opakovalo pět dnů po sobě jen s tím rozdílem, že CHIMÉRA RED byla jasnou volbou a druhý prut byl testovací (vystřídalo se na něm snad všechno možné). Do té doby jsem si myslel, že když se ryba futruje, tak sežere úplně všechno. CHIMÉRA RED mně přesvědčila o opaku … Za 5 dnů se mně podařilo vytáhnout osm kaprů o váze 10 – 12 kg (všichni jako kdyby byli jedna rodina, úplně stejní) a všechno na již zmiňovanou Chiméru RED, ostatní kuličky jim prostě nechutnaly.

Chiméra RED má teď u mne zvláštní místo a nedovedu si představit, že bych šel ještě někdy na Moravu bez tohoto „zabijáka“.

Robin K.

Příspěvek Konečně na Moravě pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Češi vypěstovali nového kapra! Doplave na stoly už na Vánoce?

Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity vyšlechtila nové plemeno kapra s názvem amurský lysec, které je odolnější vůči nemocem. Na vývoji pracovali vědci více než 17 let. Amurský lysec je podle nich odolnější především vůči koi herpes viru (KHV), který působí úhyn kaprů.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím