Rybářský rozcestník

Konec léta v Komjaticích

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Konec léta v Komjaticích

Štítky:

Čau,

první týden v září jsme vyrazili na týdenní dovču na Slovensko, přesněji na kaprodrom Komjatice. Téměř celý týden bylo horko jako v Egyptě, ryby přes den neměly žádnou aktivitu.

Jediné, na co reagovali alespoň malí kapříci byl zig-rig. Vše se vždycky otočilo s příchodem večera a nastražené kuličky se pohnuly. Nachytali jsme spoustu menších kapříků a občas se povedl i trochu lepší kus. Ti nejlepší měli 13,2 kg a 14,5kg.

komjatice_2016_002

 

komjatice_2016_003

Poslední noc zabrala kamarádovi  „třešnička výpravy“ v podobě kapra 98 cm a váze 19,2 kg. Byl to jeho největší životní kapr a taky si to náležitě užíval, společně jsme ho zapili slovenskou borovičkou.

komjatice_2016_004

Mě nejvíc potěšilo, že mu zabral na MFK ( Melúnova franfurtská klobása ), já jsem většinu pochytal na mé dítko Chobotnice-losos ( novinka 2018? ) a občas jsem tam poslal Chiméru RED, ta samozřejmě taky nezklamala.

Zdarec Melún

Příspěvek Konec léta v Komjaticích pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Prosba všem lidem dobré vůle, nepouštějte zakoupené vánoční kapry zpět do rybníků, potoků a řek!

Mnoho lidí to dělá. Myslí to bobře. Chtějí kapříkovi zachránit život a darovat mu svobodu. Netuší však, že mu tím zajistili jen pomalou a trýznivou smrt. Důvodů, proč vánoční kapr nemá šanci své vypuštění do přírody přežít je mnoho. Pokusím se vám vysvětlit alespoň některé z nich.

Změny v rybářském řádu pro rok 2019

Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

Chytání na feeder – úplné začátky

Coje je tedy ten feeder? Je to prut, který se používá na chytání metodou položená, tedy se závažím položeným na dně. Pruty na feeder jsou opatřeny tenkými, ohebnými signalizačními špičkami, podle kterých rybář pozná i jemné záběry. Pruty i celá tato metoda pochází z Anglie. U nás feeder tak zdomácněl, že si ho osvojily i starší rybářské ročníky, dříve chytající jen na krmítko a klasický kaprářský prut. Feeder je skvělý pro ty, co chtějí opravdu aktivně strávit čas u vody. Pro ty, co od prutu rádi odcházejí, nebo u chytání rádi podřimují, feeder rozhodně není!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím