Rybářský rozcestník

Konec léta v Komjaticích

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Konec léta v Komjaticích

Štítky:

Čau,

první týden v září jsme vyrazili na týdenní dovču na Slovensko, přesněji na kaprodrom Komjatice. Téměř celý týden bylo horko jako v Egyptě, ryby přes den neměly žádnou aktivitu.

Jediné, na co reagovali alespoň malí kapříci byl zig-rig. Vše se vždycky otočilo s příchodem večera a nastražené kuličky se pohnuly. Nachytali jsme spoustu menších kapříků a občas se povedl i trochu lepší kus. Ti nejlepší měli 13,2 kg a 14,5kg.

komjatice_2016_002

 

komjatice_2016_003

Poslední noc zabrala kamarádovi  „třešnička výpravy“ v podobě kapra 98 cm a váze 19,2 kg. Byl to jeho největší životní kapr a taky si to náležitě užíval, společně jsme ho zapili slovenskou borovičkou.

komjatice_2016_004

Mě nejvíc potěšilo, že mu zabral na MFK ( Melúnova franfurtská klobása ), já jsem většinu pochytal na mé dítko Chobotnice-losos ( novinka 2018? ) a občas jsem tam poslal Chiméru RED, ta samozřejmě taky nezklamala.

Zdarec Melún

Příspěvek Konec léta v Komjaticích pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Rada ČRS schválila návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Asi nejvýznamnější je zákaz srkaček!

Dodatek k bližším podmínkám výkonu rybářského práva na revírech ČRS pro rok 2019 byl projednán a schválen Radou ČRS 7. června 2018. I když podmínkou platnosti těchto změn je schválení jednotlivých ustanovení tohoto dodatku uživatelem revíru, je již jasné, že od roku 2019 budou někteří rybáři na svazových vodách nuceni změnit své vybavení. Například nově bude muset každý rybář u sebe mít povinně podběrák, což zatím není podmínkou. Dále bude zakázána tzv. pevná srkačka, tedy krmítko s návazcem nebo návazci uvázané k sobě na tvrdo….

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím