Rybářský rozcestník

Konec léta v Komjaticích

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Konec léta v Komjaticích

Štítky:

Čau,

první týden v září jsme vyrazili na týdenní dovču na Slovensko, přesněji na kaprodrom Komjatice. Téměř celý týden bylo horko jako v Egyptě, ryby přes den neměly žádnou aktivitu.

Jediné, na co reagovali alespoň malí kapříci byl zig-rig. Vše se vždycky otočilo s příchodem večera a nastražené kuličky se pohnuly. Nachytali jsme spoustu menších kapříků a občas se povedl i trochu lepší kus. Ti nejlepší měli 13,2 kg a 14,5kg.

komjatice_2016_002

 

komjatice_2016_003

Poslední noc zabrala kamarádovi  „třešnička výpravy“ v podobě kapra 98 cm a váze 19,2 kg. Byl to jeho největší životní kapr a taky si to náležitě užíval, společně jsme ho zapili slovenskou borovičkou.

komjatice_2016_004

Mě nejvíc potěšilo, že mu zabral na MFK ( Melúnova franfurtská klobása ), já jsem většinu pochytal na mé dítko Chobotnice-losos ( novinka 2018? ) a občas jsem tam poslal Chiméru RED, ta samozřejmě taky nezklamala.

Zdarec Melún

Příspěvek Konec léta v Komjaticích pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Češi vypěstovali nového kapra! Doplave na stoly už na Vánoce?

Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity vyšlechtila nové plemeno kapra s názvem amurský lysec, které je odolnější vůči nemocem. Na vývoji pracovali vědci více než 17 let. Amurský lysec je podle nich odolnější především vůči koi herpes viru (KHV), který působí úhyn kaprů.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím