Rybářský rozcestník

KKS 12/2015

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Vážení čtenáři,

Je tu opět poslední měsíc letošního roku. Je neuvěřitelné, jak rychle to uteklo. Pro spoustu z nás již prosinec znamená pruty schované kdesi v komoře, ale jsou i tací, kteří ve své vášni nepolevují ani s teplotami kolem bodu mrazu. Ryby se v posledních letech u nás chytají poměrně dost. Především řeky nabízejí přehršel možností, kde nahodit a i během pár hodin být úspěšný. Určitě je zapotřebí trocha toho rybářského kumštu a i velkou porci štěstí. Pokud se to povede, úlovek vyfocený na sněhové pokrývce bude pro nás nesmazatelným zážitkem. Taková ryba má cenu zlata a je vlastně jedno jaké má proporce. Spousta z nás přes zimu navíc vyrazí do zahraničí, více na jih. Zde po většinu roku panují skvělé podmínky jak pro chytání, tak vůbec proto, abychom u vody vydrželi a neutrpělo naše zdraví.

Ti, kteří již na ryby nechodí, jistě pucují a ladí vybavení na další sezónu. Dovedu si představit pnutí, které vzniká při prohlížení fotek, které vznikaly během roku a dnes se vyjímají ve vašem albu. Člověk zatouží po teplém vánku, zelené přírodě a aktivních rybách, které brázdí dna našich revírů. Zatím je to pouze sen, ale ta doba se opět začíná přibližovat. Vím, hodně pomalu. Navíc zima může být jakákoliv, listopad a prosinec málokdy napoví, co se bude dít v prvních měsících roku. Nedávno jsem kdesi narazil na článek, že by se v brzké budoucnosti mohla vrátit tzv. malá doba ledová. Jedná se o pravidelný cyklus, který naše země zažívá v nepravidelných intervalech a pravděpodobně je spojen s děním na slunci. Není tedy otázkou jestli, ale kdy. Dovedete si představit, že by opravdu krutá zima trvala třeba půl roku? Znamenalo by to konec naší kratochvíle?

Náš magazín prošel v aktuální vydání opět drobným grafickým redesignem  a věřím, že se Vám bude líbit. Celý rok jsem zaznamenával v drtivé většině pozitivní reakce a vše podtrhuje velké množství zpráv od vody a článků, které míří doslova každý den do redakce. Za vše Vám patří velký dík, protože magazín je tu právě díky Vám – čtenářům. Přeji Vám krásné a šťastné vánoce a ať se Vám novém roce daří nejen po rybářské stránce!

Články KKS 12/2015 naposled přidané KAPR A KAPŘÍ SVĚT.

Nejčtenější články

Výměnný obchod s kosem

Už jsem zažil u vody kdejaká zvláštní setkání, ale tento zážitek s „taťkou“ kosem si tedy opravdu nemohu nechat pro sebe. 🙂 Stalo se to poměrně nedávno na mé jednodenní rybářské výpravě na Rozkoši…

Chytání amurů na listy salátu, či jinou zeleninu

Amur je ryba někdy tuze vybíravá, jindy nám přijde naopak na nástrahu, kterou jsme vnadili na úplně jinou rybu. Asi nejčastěji se amuři chytají na kukuřici, kousky ovoce, či střídku chleba. Často však zaznamenáme úspěch při cíleném lovu amurů, pokud jim zkusíme nabídnout něco od zeleniny, například tužší listy hlávkového salátu, kedlubny, syrové či spařené zelné listy apod.

Rady pro začínající vláčkaře – nástrahy vhodné pro vláčení

Ano, vláčení je fenomén, ale je to především dřina. Někdy ani 300 náhozů nestačí k tomu, aby člověk spatřil nějakou tu šupinu. Vláčkař musí být nejen tělesně zdatný, ale také musí překypovat výrou v sebe sama. Někdy totiž ani několik hodin prohazování vodou nestačí k tomu, aby byl lov úspěšný a pak jen psychicky zdatný rybář dokáže další den vzít vláčecí prut opět do ruky a nahodit. Kromě výše uvedeného i znalost vody, či konkrétního místa, kde rybář chytá a také slušná výbava vede k úspěchu. Ovšem pro úspěšný lov vláčením je především nutná ta pravá nástraha, právě ta často rozhoduje o tom, zda rybář ten den zasekne rybu, nebo ne.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím