Rybářský rozcestník

KKS 12/2015

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Vážení čtenáři,

Je tu opět poslední měsíc letošního roku. Je neuvěřitelné, jak rychle to uteklo. Pro spoustu z nás již prosinec znamená pruty schované kdesi v komoře, ale jsou i tací, kteří ve své vášni nepolevují ani s teplotami kolem bodu mrazu. Ryby se v posledních letech u nás chytají poměrně dost. Především řeky nabízejí přehršel možností, kde nahodit a i během pár hodin být úspěšný. Určitě je zapotřebí trocha toho rybářského kumštu a i velkou porci štěstí. Pokud se to povede, úlovek vyfocený na sněhové pokrývce bude pro nás nesmazatelným zážitkem. Taková ryba má cenu zlata a je vlastně jedno jaké má proporce. Spousta z nás přes zimu navíc vyrazí do zahraničí, více na jih. Zde po většinu roku panují skvělé podmínky jak pro chytání, tak vůbec proto, abychom u vody vydrželi a neutrpělo naše zdraví.

Ti, kteří již na ryby nechodí, jistě pucují a ladí vybavení na další sezónu. Dovedu si představit pnutí, které vzniká při prohlížení fotek, které vznikaly během roku a dnes se vyjímají ve vašem albu. Člověk zatouží po teplém vánku, zelené přírodě a aktivních rybách, které brázdí dna našich revírů. Zatím je to pouze sen, ale ta doba se opět začíná přibližovat. Vím, hodně pomalu. Navíc zima může být jakákoliv, listopad a prosinec málokdy napoví, co se bude dít v prvních měsících roku. Nedávno jsem kdesi narazil na článek, že by se v brzké budoucnosti mohla vrátit tzv. malá doba ledová. Jedná se o pravidelný cyklus, který naše země zažívá v nepravidelných intervalech a pravděpodobně je spojen s děním na slunci. Není tedy otázkou jestli, ale kdy. Dovedete si představit, že by opravdu krutá zima trvala třeba půl roku? Znamenalo by to konec naší kratochvíle?

Náš magazín prošel v aktuální vydání opět drobným grafickým redesignem  a věřím, že se Vám bude líbit. Celý rok jsem zaznamenával v drtivé většině pozitivní reakce a vše podtrhuje velké množství zpráv od vody a článků, které míří doslova každý den do redakce. Za vše Vám patří velký dík, protože magazín je tu právě díky Vám – čtenářům. Přeji Vám krásné a šťastné vánoce a ať se Vám novém roce daří nejen po rybářské stránce!

Články KKS 12/2015 naposled přidané KAPR A KAPŘÍ SVĚT.

Nejčtenější články

Chytání nástražních rybek, jejich přechování

Jedna věc je nástražní rybky umět chytit a druhá věc je dokázat uchovat tak, aby vydržely a neumřely dříve, než jsi je doneseme na lovné místo, kde chceme dostat nějakou tu svoji vysněnou dravou rybu.

Chytání sumců na položenou se silonkovými koulemi

Občas je třeba sumce překvapit něčím novým, zvláště v místech, kde je velký tlak ostatních rybářů. Sumci se stávají k běžným nástrahám, na které narážejí na každém kousku revíru, pak se hodí je překvapit něčím, co neznají. Silná vůně je může přesvědčit k nasátí právě té naší nástrahy. A k tomu jsou skvělé právě silonkové sumčí bomby, přesně tedy koule ze silonek, což je velmi účinná nástraha na sumce.

Rybářská technika chytání – plavaná

Plavaná, tedy lov se splávkem, to je základní rybolovná technika, kterou musí umět, tedy alespoň její základy, každý rybář. Je to snad jedna z nejstarších technik chytání ryb na udici. A pro vás, úplné začátečníky, o co vlastně jde? Jak název napovídá, jde o chytání na splávek, pod kterým je zátěž, která vyvažuje splávek, pak také vlasec s háčkem a nástrahou. A k čemu ten splávek? Ten má několik funkcí, ale ta nejdůležitější je, že podle jeho pohybu rybář pozná záběr ryby.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím