Rybářský rozcestník

KKS 05/2016

29.4.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

Vážení čtenáři,

v rozjeté sezóně musím přiznat, že více než kdy dřív se pro mne rybařina stala koníčkem, kde v první řadě vnímám tu spoustu malých detailů. Nejen dejme tomu ranní rozbřesk, celkově pobyt v přírodě, to, že člověk může vypnout a nemyslet na nic jiného než to, že předním utíká proud řeky, nebo se slunce odráží od hladiny, která je jako olej. To jsou taková klasická klišé. Ale pokud se člověk pořádně rozhlédne, začne si všímat kolik rostlin a živočichů se kolem něho pohybuje, to je něco neuvěřitelného. Na každém kroku je vidět, že životní prostředí v České republice, je na tom i přes přetrvávající problémy daleko lépe než v uplynulých dekádách. S detaily samozřejmě souvisí i naše úlovky. Těch si nyní všímám opravdu pečlivě a vše se snažím zdokumentovat pomocí fotoaparátu. Ať je ryba malá nebo velká, prakticky pokaždé naleznete něco, co může být mimořádně zajímavé – ploutev, shluk šupin, genetické zvláštnosti, nebo barvy. Samozřejmě, čím je ryba větší, tím jsou detaily zajímavější a nabývají na síle. Navíc v kombinaci s dobrým světlem, mohou vznikat opravdu skvělé fotografie.

Přejděme však k našemu magazínu. Toho se počínaje květnovým číslem, týká jedna důležitá změna. Počet stran byl z ekonomických důvodů stažen ze 100 na 84 stran. Uvědomuji si, že tento krok je velice nepříjemný, ovšem je třeba si narovinu říci, že doba tištěným médiím zrovna dvakrát nepřeje a výroba tiskovin je čím dál tím nákladnější. Rozhodně jsme nechtěli jít cestou zdražení magazínu, nebo ubrat na kvalitních materiálech, to opravdu není východisko. Je třeba podotknout, že i přes úbytek stran, se nic nemění na obsahu – počet článků a rubrik zůstává tedy stejný! V posledních měsících chodí do redakce čím dál více pozitivních ohlasů – jak na samotné články, grafickou úpravu, nebo počet informací, které se v každém vydání objeví. Velice si této odezvy vážím a doufám, že i tento nepopulární, ale neodkladný krok na kladných názorech nic nezmění. Udělám vše proto, aby se KKS stále drželo na prvním místě mezi kaprařskými médii.

Články KKS 05/2016 naposled přidané KAPR A KAPŘÍ SVĚT.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2024

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin. Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku je sdílena aktuální tabulku NONSTOP revírů pro rok 2024…

Pár úvodních kapitol z knihy Štika Majdalenka a duhový míč

Tuto krásně ilustrovanou knihu pro děti napsal Jan Opatřil. A co v ní najdete? Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ocitli pod hladinou. Pokud máte rádi přírodu, ryby a šťastné konce, je tato kniha přesně pro vás.

Rybářský zápisník FishNote

Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.