Rybářský rozcestník

Když Apač šlape, jak má …

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Když Apač šlape, jak má …

Štítky:

Na poslední akci prázdnin jsem vyrazil na tři dny na soukromák a na čtyři dny na svazovou vodu. Počasí mělo být ještě pěkné, tak jsem se hrozně těšil. Chtěl jsem konečně chytit nějakého amura a to se mi také povedlo.

filip_srpen_2016_004

Vyzbrojil jsem se amurovými plovoučkami a dobrým partiklem. Povedli se mi dva krásní amuři, větší měl 105 cm a 12 kg.

Ale teď už ke kaprům. První výprava směřovala na soukromák. Měli jsme místo s většími hloubkami a to nám moc nevyhovovalo. Naštěstí se vedle nás uvolnilo místo, tím se nám otevřela dost velká část
jezera. Dva pruty hned směřovaly do hodně mělké vody tak, že jsem své montáže viděl. Mám to tak rád. Třetím prutem jsem zkoušel chytat již zmiňované amury.

První noc byla úplně hluchá. Věřil jsem… Ale nedalo mi to a změnil jsem nástrahu na nové boilies „Apač – Indián spice“ s plovoučkou CHIMÉRA RED. Vyplatilo se a první kapr 18 kg to dokazoval, Apač – kaprů lapač…

Co mě znepokojovalo, bylo počasí, mělo se vydatně ochladit a taky se tak stalo, do konce výpravy přišel už jen jeden amur. Nechal jsem zde vše, co jsem uměl, ale neskládal jsem zbraně, těšil jsem se
hrozně na svazovku. Po hodince cesty jsem dorazil na místo, bylo volné celé jezero a tak jsem si vybral místo, které jsem měl předem vytipované.

filip_srpen_2016_008

Zbyly mi kuličky Indiána a tak jsem neváhal a nastražil jsem je na oba pruty. Všechno se krásně vyvíjelo. Byly to krásné chvíle nikdo nikde a doslova jsem si to užíval. Montáže jsem pokládal do kamenité hráze, také tak do hloubky jednoho metru. Tahal jsem kapry od 8 do 15 kilo. Ze zvědavosti jsem na montáž napíchnul jinou kuličku boilies. Pokládal jsem pruty opravdu do stejné hloubky i do stejného dna. Návazce jsem měl oba stejné, ale prostě Apač šlapal tak, jak měl. Tyto kuličky mají určitě skvělou budoucnost!

filip_srpen_2016_009

Užil jsem si to na 100%. A teď už se jenom připravit na příchod podzimu a další výpravu … tak se
snad ještě ozvu.

Ahoj Filip.

 

Příspěvek Když Apač šlape, jak má … pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím