Rybářský rozcestník

Když Apač šlape, jak má …

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Když Apač šlape, jak má …

Štítky:

Na poslední akci prázdnin jsem vyrazil na tři dny na soukromák a na čtyři dny na svazovou vodu. Počasí mělo být ještě pěkné, tak jsem se hrozně těšil. Chtěl jsem konečně chytit nějakého amura a to se mi také povedlo.

filip_srpen_2016_004

Vyzbrojil jsem se amurovými plovoučkami a dobrým partiklem. Povedli se mi dva krásní amuři, větší měl 105 cm a 12 kg.

Ale teď už ke kaprům. První výprava směřovala na soukromák. Měli jsme místo s většími hloubkami a to nám moc nevyhovovalo. Naštěstí se vedle nás uvolnilo místo, tím se nám otevřela dost velká část
jezera. Dva pruty hned směřovaly do hodně mělké vody tak, že jsem své montáže viděl. Mám to tak rád. Třetím prutem jsem zkoušel chytat již zmiňované amury.

První noc byla úplně hluchá. Věřil jsem… Ale nedalo mi to a změnil jsem nástrahu na nové boilies „Apač – Indián spice“ s plovoučkou CHIMÉRA RED. Vyplatilo se a první kapr 18 kg to dokazoval, Apač – kaprů lapač…

Co mě znepokojovalo, bylo počasí, mělo se vydatně ochladit a taky se tak stalo, do konce výpravy přišel už jen jeden amur. Nechal jsem zde vše, co jsem uměl, ale neskládal jsem zbraně, těšil jsem se
hrozně na svazovku. Po hodince cesty jsem dorazil na místo, bylo volné celé jezero a tak jsem si vybral místo, které jsem měl předem vytipované.

filip_srpen_2016_008

Zbyly mi kuličky Indiána a tak jsem neváhal a nastražil jsem je na oba pruty. Všechno se krásně vyvíjelo. Byly to krásné chvíle nikdo nikde a doslova jsem si to užíval. Montáže jsem pokládal do kamenité hráze, také tak do hloubky jednoho metru. Tahal jsem kapry od 8 do 15 kilo. Ze zvědavosti jsem na montáž napíchnul jinou kuličku boilies. Pokládal jsem pruty opravdu do stejné hloubky i do stejného dna. Návazce jsem měl oba stejné, ale prostě Apač šlapal tak, jak měl. Tyto kuličky mají určitě skvělou budoucnost!

filip_srpen_2016_009

Užil jsem si to na 100%. A teď už se jenom připravit na příchod podzimu a další výpravu … tak se
snad ještě ozvu.

Ahoj Filip.

 

Příspěvek Když Apač šlape, jak má … pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

ORLÍK AKTUÁLNĚ :-(((

Poté, co jsme v neděli dopoledne chytili pytláka bez dokladů (lovil vesele na dva pruty) a rybáře, který dlouhodobě porušoval řád, jsme si udělali včera odpoledne výlet na Orlík a objeli 20 km břehů. JE NEUVĚŘITELNÉ, co se tam děje. Vesele se vláčí (všichni tedy svorně tvrdili, že si zrovna teď chystají věci na zahájení), loď na vodě plná komplet výbavy na dravce (prut na lov nástražek, dva pruty na tahání rybky, jeden nabitej vláčák, řízkovnice, echolot a příďák), stojan s dvěma pruty a na obou malí okounci, v bednách podměrečné ryby a hájené ryby, vrš plná malých okounků. Vzbudil jsem se s pocitem nesmírného smutku kořeněného beznadějí. Kde to proboha jsme??? SDÍLEJTE TOHLE SVINSTVO, TAKHLE TO DÁL NEJDE.

Zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS (červen)

Rada shválila, kromě jiného, návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Konkrétně se jedná o stanovení nejmenší lovné míry okouna říčního na 15 cm, schválení povinnosti mít při lovu ryb podběrák, dále zákaz používání dvoj a trojháčků a omezení lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech v období 1.1 až 15.6., dále zákaz lovu na srkačku a zákaz používání vylovovacího háku (gafu).

Nazapomínejte na dodatky v rybářském řádu, mohli by jste přijít o papíry!

Na svazové vodě se musí všichni rybáři řídit rybářským řádem. O tom, jak moc je či není zastaralý, dnes nechci mluvit, ale spíše se s vámi podělím o jedno zjištění. Někteří z nás si zapomínají každý rok přečíst v řádu „Bližší podmínky výkonu rybářského práva“, tedy dodatky k řádu, které jsou vytištěné modře a které někdy zásadně mění například povolenou lovnou délku některých ryb. A tak neznalý rybář si může omylem přivlastnit amura, který má ale v některých krajích aktuálně v dodatcích změněnou lovnou míru z 50 na 70 cm!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím