Rybářský rozcestník

Kapři pořád berou…

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Kapři pořád berou…

Štítky:

Zdravím vás od vody do tepla domova

Konečně mi začalo to pravé mrazivé počasí. Jen chybí bílá pokrývka a pak by to bylo úplně dokonalé. Toto období mám velice rád. Mám úplný klid u vody a udělat záběr je o dost těžší a o
to cennější. Když se vám rozezní hlas příposlechu a na druhé straně je odpor jakékoliv ryby, je to úspěch. I když chytnu cejna, tak mi to vůbec nevadí, naopak jsem rád, že dělám vše správně a
v chladné vodě přijde „pípanec“.

dsc_1160_mag

Když si vezmu roky dozadu, tak jsem touto dobou už jezdil jen na Labe, ale pro letošní rok jsem se chtěl věnovat stojaté vodě do té doby, než zamrzne. Ne každá vycházka je úspěšná, ale co
bych také čekal v tomto období.

dsc_1172_mag

Krmení mam přizpůsobené na chladnou vodu – methodmix, betainová zálivka, nadrcené boilies a drobné kvalitní peletky. Takovej fajnovej tip je nadrtit staré popky skoro na prach a pak se vám krásně vznášejí nad krmným místem.

20161220_171928_mag

Jako nástrahu používám ořezanou kuličku boilí Apač, této novince jsem dal celý podzim šanci. Vůni koření ryby asi miluju ze všeho nejvíc. Jak mě to šlo, vidíte na fotkách …. A to jsou jen některé ryby ulovené během celého prosince. Od prvního „Adventu“ jsem už pár fotek poslal.

dsc_1187_mag

Abych shrnul své prosincové snažení, co výprava to aspoň jeden záběr, obvykle 2-3 od různých ryb, ale že před Štědrým dnem přijedu a budu mít 5 záběrů, to jsem vůbec nečekal. Kapři pěkně vybarvení a v kondici. APAČ je prostě lapač.

Tak zatím ahoj a přeju vám krásné vánoce a hodně štěstí v novém roce!

Kiwi

Příspěvek Kapři pořád berou… pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?