Rybářský rozcestník

Kaprařina očima Kláry

18.4.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Ahoj rybáři, rybářky a všichni milovníci přírody. Chtěla bych vám představit projekt – Kaprařina očima Kláry, který je zaměřen především pro ženy, mládež a začínající rybáře.

Postupně vás provedu světem kaprařky – tedy mým světem, od výběru rybářského vybavení, přes použití různých montáží, nástrah a krmiv, ale  také si řekneme něco o tom, jak se správně chovat k úlovkům. Vše se vám budu snažit i graficky přiblížit a doufám že na konci sezóny si společně zhodnotíme, že byla i pro vás úspěšná.

Moje oblíbené
Krmení
Ten byl krásnej

Každý začínající nadšenec může být zklamaný z prvních neúspěchů, proto vám popíšu vše krok po kroku, aby jste měli z každé výpravy co největší radost, odměněnou pěkným úlovkem.  Každá část bude věnována jedné problematice, abych vám předala co nejvíce informací a mých zkušeností.

Cílem projektu – Kaprařina očima Kláry, je přiblížit hlavně ženám, že rybaření není výlučně mužskou záležitostí a můžeme společně sdílet tento koníček, který se pro mě stal i životním stylem.

V jednotlivých částech se budu snažit navázat i na projekt Catch and Release, který jsem pomáhala založit a šířit tak jeho myšlenku i tímto způsobem. Ale všechno vám prozradím postupně, aby jste se měli na co těšit.

20160327_002444
image-be13811a914dbe84a1f91125f6ce5ae7657fd3fcf0c620b9c65210649d2121cd-V
received_10201033749482020

Už v této chvíli pro vás připravuji další díl věnovaný výběru rybářského vybavení.

Rybaření je moje srdeční záležitost, která mě naplňuje ve všech směrech. Miluju Ty chvíle strávené u vody. Jsou ale záležitosti, které se mi v rybaření vadí a proto tomu nechci již dále nečině přihlížet. Rozhodla jsem se vydat svou osobu a tvař veřejnosti. A to vše i přes to, že nemám ráda zviditelňování sebe sama. Chci být dobrým příkladem, zachovat si svoji tvář a dělat to s láskou k rybaření. Tímto motivovat rybáře i veřejnost, aby těchto změn dosáhla. Pracuji s týmem bookFishing na projektu Catch and Release, který má za cíl oslovit všechny co smýšlejí jako já a veřejně se za něho hlásit. Tuhle objeť vidím jako cestu a směr, kterou bych ráda přispěla ku prospěchu věci. Jsem si vědomá, že jsem se vydala na dlouhou  a nelehkou cestu. Ale pro osvětu, změny pohledu a přístupu k rybaření budu na sobě dále pracovat a bojovat za to, co mám ráda.

Profil:

Klára Osmančíková

Pruty:Shimano Tribal, 3lb v kombinaci s navijáky Tica Scepter 

Boiles: Oliheň a švestka od Mikbaits

Nejcenější ryba: Lysec ze svazové vody – 18kg

“Osobák”: Letošní big carp – 22kg

 

 

Taska me nezklame
20160322_215439
Mikbaits GO!
20160321_030724
SONY DSC
SONY DSC
image-ac8c1d7da299dbdc7d9304eaf99becc7f348a3055cd7cc99a8f037df6d5af9d5-V
20150925_151354

Za redakci bF Klára Osmančíková

Příspěvek Kaprařina očima Kláry pochází z book Fishing

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.