Rybářský rozcestník

Kaprařina očima Kláry | sestavení oblíbeného návazce

22.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

V dalším díle kaprařiny očima Kláry vám představuji návazec, který nejčastěji používám.  Jedná se o jednoduchý návazec z potahované šňůry, zatížený tungstenovým těžítkem a háčkem velikosti 6. Tyto návazce používám nejčastěji a skoro všude, jelikož většinou jezdím chytat na jezera, nebo vody, kde je velký výskyt vodních rostlin. Tento návazec je jednoduchý, rychle sestavený a perfektně funguje. Jiné či kombinované návazce používám pouze v případě, kdy je potřeba nástrahu odlehčit ze dna, například při chytání ve sloupci na Wazz-up a plovoucí boilie.

2

1, Připravila jsem si všechnu potřebnou bižuterii, ze které budu návazec sestavovat.

3

2, Ustřihnu si přibližně 35 cm potahované šňůry Taska Evolve Shurelink, samozřejmě záleží na tom, jak dlouhý návazec potřebujete a kousek šňůry, přibližně 10 cm pomocí svlékače potahu šňůrek stáhnu.

4

3, Na svléknutém konci šňůry udělám jednoduchou smyčku, (uzlík) a dotáhnu.

5

4, Provléknu háčkem, zvolila jsem velikost 6 Ashima Heavy carp, který používám během celého roku.

6

5, Háček přibližně sedm krát omotám.

7

8

6, Na konci udělám tzv. pojišťovací uzlík, není to nutné, jen taková malá vychytávka :-)

9

7, A očkem háčku provléknu zpět.

10

8, Vezmu si rovnátko na háčky Taska s krátkým ramínkem pro velikost háčku 2-6 a navléknu na háček.

 

11

9, Místo bročku použiji Taska tungstenová těžítka na návazec, u kterých se nemůže stát, že vám z návazce spadnou či sjedou.

12

10, Předposlední věc, je krytka proti zamotání, použiji rovněž od Tasky, tungstenovou dlouhou.

14 (2)

11, Na konci udělám jednoduchou smyčku, uzlík dotáhnu a převlíknu tungstenovou krytku proti zamotání přes uzlík.

15

12, A návazec je hotov….

 

Klára Osmančíková – bF girl

Příspěvek Kaprařina očima Kláry | sestavení oblíbeného návazce pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím