Rybářský rozcestník

Kaprařina očima Kláry | sestavení oblíbeného návazce

22.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

V dalším díle kaprařiny očima Kláry vám představuji návazec, který nejčastěji používám.  Jedná se o jednoduchý návazec z potahované šňůry, zatížený tungstenovým těžítkem a háčkem velikosti 6. Tyto návazce používám nejčastěji a skoro všude, jelikož většinou jezdím chytat na jezera, nebo vody, kde je velký výskyt vodních rostlin. Tento návazec je jednoduchý, rychle sestavený a perfektně funguje. Jiné či kombinované návazce používám pouze v případě, kdy je potřeba nástrahu odlehčit ze dna, například při chytání ve sloupci na Wazz-up a plovoucí boilie.

2

1, Připravila jsem si všechnu potřebnou bižuterii, ze které budu návazec sestavovat.

3

2, Ustřihnu si přibližně 35 cm potahované šňůry Taska Evolve Shurelink, samozřejmě záleží na tom, jak dlouhý návazec potřebujete a kousek šňůry, přibližně 10 cm pomocí svlékače potahu šňůrek stáhnu.

4

3, Na svléknutém konci šňůry udělám jednoduchou smyčku, (uzlík) a dotáhnu.

5

4, Provléknu háčkem, zvolila jsem velikost 6 Ashima Heavy carp, který používám během celého roku.

6

5, Háček přibližně sedm krát omotám.

7

8

6, Na konci udělám tzv. pojišťovací uzlík, není to nutné, jen taková malá vychytávka :-)

9

7, A očkem háčku provléknu zpět.

10

8, Vezmu si rovnátko na háčky Taska s krátkým ramínkem pro velikost háčku 2-6 a navléknu na háček.

 

11

9, Místo bročku použiji Taska tungstenová těžítka na návazec, u kterých se nemůže stát, že vám z návazce spadnou či sjedou.

12

10, Předposlední věc, je krytka proti zamotání, použiji rovněž od Tasky, tungstenovou dlouhou.

14 (2)

11, Na konci udělám jednoduchou smyčku, uzlík dotáhnu a převlíknu tungstenovou krytku proti zamotání přes uzlík.

15

12, A návazec je hotov….

 

Klára Osmančíková – bF girl

Příspěvek Kaprařina očima Kláry | sestavení oblíbeného návazce pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím