Rybářský rozcestník

Kaprařina očima Kláry | sestavení oblíbeného návazce

22.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

V dalším díle kaprařiny očima Kláry vám představuji návazec, který nejčastěji používám.  Jedná se o jednoduchý návazec z potahované šňůry, zatížený tungstenovým těžítkem a háčkem velikosti 6. Tyto návazce používám nejčastěji a skoro všude, jelikož většinou jezdím chytat na jezera, nebo vody, kde je velký výskyt vodních rostlin. Tento návazec je jednoduchý, rychle sestavený a perfektně funguje. Jiné či kombinované návazce používám pouze v případě, kdy je potřeba nástrahu odlehčit ze dna, například při chytání ve sloupci na Wazz-up a plovoucí boilie.

2

1, Připravila jsem si všechnu potřebnou bižuterii, ze které budu návazec sestavovat.

3

2, Ustřihnu si přibližně 35 cm potahované šňůry Taska Evolve Shurelink, samozřejmě záleží na tom, jak dlouhý návazec potřebujete a kousek šňůry, přibližně 10 cm pomocí svlékače potahu šňůrek stáhnu.

4

3, Na svléknutém konci šňůry udělám jednoduchou smyčku, (uzlík) a dotáhnu.

5

4, Provléknu háčkem, zvolila jsem velikost 6 Ashima Heavy carp, který používám během celého roku.

6

5, Háček přibližně sedm krát omotám.

7

8

6, Na konci udělám tzv. pojišťovací uzlík, není to nutné, jen taková malá vychytávka :-)

9

7, A očkem háčku provléknu zpět.

10

8, Vezmu si rovnátko na háčky Taska s krátkým ramínkem pro velikost háčku 2-6 a navléknu na háček.

 

11

9, Místo bročku použiji Taska tungstenová těžítka na návazec, u kterých se nemůže stát, že vám z návazce spadnou či sjedou.

12

10, Předposlední věc, je krytka proti zamotání, použiji rovněž od Tasky, tungstenovou dlouhou.

14 (2)

11, Na konci udělám jednoduchou smyčku, uzlík dotáhnu a převlíknu tungstenovou krytku proti zamotání přes uzlík.

15

12, A návazec je hotov….

 

Klára Osmančíková – bF girl

Příspěvek Kaprařina očima Kláry | sestavení oblíbeného návazce pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Jsou rybáři sexy? A co holky u vody, rozptylují nás, ano nebo ne?

V minulém století v jednom odborném článku antropolog Mark Dyble z univerzity College v Londýně uvedl, že lovci jsou něco jako macho, tedy dominující muži, kteří se logicky ženám líbí o trochu víc než chlapi, povaleči, válející se doma u televize na kanapi. Jelikož my rybáři jsme lovci, pak by jsme měli u žen, tedy podle Marka Dybleho, velkou šanci. 🙂 Ale je to opravdu tak?

Mongolsko, ryby a ženy

Ahoj všichni, rybářky i nerybářky, rybáři i nerybáři. Jmenuji se Daniela a ačkoliv sama nerybařím, rybaření mne doprovází skoro celý život. Jen jednou jsem měla šanci se tomuto koníčku vymanit z dosahu. Ta však netrvala dlouho. Znovu jsem vstoupila do stejné řeky a to tak hluboko, že z ní není návratu. I napodruhé jsem si za manžela vzala rybáře… Každá nebo každý z Vás, kdo máte něco podobného doma, mi dáte jistě za pravdu, že život s „mokrým šílencem“ dokáže přichystat mnohá překvapení, která zaskočí i zkušenou ženu jak se říká v čase „dozrávajících malin“, čtyřnásobnou babičku a matku dospívající dcery. O jednom takovém překvapení bude pojednávat následující vyprávění…

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím