Rybářský rozcestník

Kaprařina očima Kláry | sestavení oblíbeného návazce

22.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

V dalším díle kaprařiny očima Kláry vám představuji návazec, který nejčastěji používám.  Jedná se o jednoduchý návazec z potahované šňůry, zatížený tungstenovým těžítkem a háčkem velikosti 6. Tyto návazce používám nejčastěji a skoro všude, jelikož většinou jezdím chytat na jezera, nebo vody, kde je velký výskyt vodních rostlin. Tento návazec je jednoduchý, rychle sestavený a perfektně funguje. Jiné či kombinované návazce používám pouze v případě, kdy je potřeba nástrahu odlehčit ze dna, například při chytání ve sloupci na Wazz-up a plovoucí boilie.

2

1, Připravila jsem si všechnu potřebnou bižuterii, ze které budu návazec sestavovat.

3

2, Ustřihnu si přibližně 35 cm potahované šňůry Taska Evolve Shurelink, samozřejmě záleží na tom, jak dlouhý návazec potřebujete a kousek šňůry, přibližně 10 cm pomocí svlékače potahu šňůrek stáhnu.

4

3, Na svléknutém konci šňůry udělám jednoduchou smyčku, (uzlík) a dotáhnu.

5

4, Provléknu háčkem, zvolila jsem velikost 6 Ashima Heavy carp, který používám během celého roku.

6

5, Háček přibližně sedm krát omotám.

7

8

6, Na konci udělám tzv. pojišťovací uzlík, není to nutné, jen taková malá vychytávka :-)

9

7, A očkem háčku provléknu zpět.

10

8, Vezmu si rovnátko na háčky Taska s krátkým ramínkem pro velikost háčku 2-6 a navléknu na háček.

 

11

9, Místo bročku použiji Taska tungstenová těžítka na návazec, u kterých se nemůže stát, že vám z návazce spadnou či sjedou.

12

10, Předposlední věc, je krytka proti zamotání, použiji rovněž od Tasky, tungstenovou dlouhou.

14 (2)

11, Na konci udělám jednoduchou smyčku, uzlík dotáhnu a převlíknu tungstenovou krytku proti zamotání přes uzlík.

15

12, A návazec je hotov….

 

Klára Osmančíková – bF girl

Příspěvek Kaprařina očima Kláry | sestavení oblíbeného návazce pochází z book Fishing

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2024

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin. Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku je sdílena aktuální tabulku NONSTOP revírů pro rok 2024…

Pár úvodních kapitol z knihy Štika Majdalenka a duhový míč

Tuto krásně ilustrovanou knihu pro děti napsal Jan Opatřil. A co v ní najdete? Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ocitli pod hladinou. Pokud máte rádi přírodu, ryby a šťastné konce, je tato kniha přesně pro vás.

Rybářský zápisník FishNote

Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.