Rybářský rozcestník

Jezero Katlov

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Katlov lake is located approximately 14 km from Kutná Hora, next to a small village Červené Janovice.
Kutná Hora itself is worth a visit because of it’s historical monuments.

The origin of this 61 acres big lake goes back to the middle ages. According to the legends, the name of the lake comes from the emperor’s executioner who had a right for fishing in the lake.
Katlov used to be two different lakes: Velký (big) Katlov and Malý (small) Katlov. The two lakes got connected and so a big island was created and the biggest lake in the wide region.
The lake lies 446 meters above sea level and is situated in the deep forest of Kutná Hora.

Katlov is a very varieted lake with large shallow waters, fields of water plants, more than thirty underwater benches, three big islands and six meters deep water next to the dam.
The average depth of the lake is 2,5 meters.
In the area of 61 acres there are 700 carps. The combination of all the above details makes that the water is not suitable for the beginning fisherman.

katlov-3

Stock
The many different species of fish are making this lake very special. There are around 700 carps including carps of 25 kg.

Facilities
Katlov counts 17 swims. 14 swims are built at peninsulas and are covered with stones. To give every fisherman enough space, the spots are spaced 100 meters away from the next spot. The last three spots are situated behind the dam and are classic grassy spots. For every spot there is a boat which can be used by the fishermen and allows them to reach the spots.
The use of the showers, toilets and electricity is free of charge.
At about 20 minutes drive is the nearest supermarket.

Service
There is a possibility to book Katlov in combination with a foodpackage. This foodpackage includes breakfast, lunch and diner and will be delivered at your spot. This package will cost € 170,- per person per week.
It is also possible to book the all-in package. This includes transfer from and to the airport (Prague), the fishing permit, foodpackage, 20 kg corn, 5 kg lake special pellets and the rent of a bivvy and quality material. This deal does not include endtackle and flight tickets to Czech Republic.

Accommodation
It is only possible to fish from the own bivvy. Chalets are under construction and can be booked soon as well.

The post Jezero Katlov appeared first on Carp Crossing | WEBSITE.

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím