Rybářský rozcestník

JARNÍ OFENZIVA / tipy a triky pro úspěšný lov

29.3.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Jednoznačně platí, že čím jemnější návazec můžete použít, tím více záběrů lze docílit. Háčky používám ve velikosti 8–10. Šňůrky jemné, a pokud to situace dovolí, tak je skvělý i tenký fluorokarbon. Ten přináší větší počet záběrů, ale není vhodný tam, kde se vyskytují kameny nebo škeble. Vždy je potřeba správně odhadnout situaci a použít návazec, který bude nejvhodnější. Možná někomu připadají tyto háčky malé, ale na vel. 8 jsem vytáhl i kapry kolem 20 kg. Malý háček má výhodu, že se lépe zasekne do kapří tlamky a tím je menší riziko, že dojde k vyříznutí kapra. Malé háčky také méně poškodí jeho tlamku, což je další důvod pro jejich použití.

 

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?