Rybářský rozcestník

Jak poznám že jsou ryby na krmném místě

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!
Jak poznám že jsou ryby na krmném místě

Štítky:

Nejste si jistí, jestli máte ryby na svém lovném místě? Pokud máte bystrý zrak a víte na co se zaměřit, můžete si to snadno ověřit. Přečtěte si seznam nejčastějších projevů ryb, díky kterým se dají vypozorovat na krmném místě.

Pomůcky pro pozorování ryb

Jak jsem psal v úvodu, stačí vám vlastně jenom dobrý zrak. Pokud ale lovíte na delší vzdálenost, hodí se také dalekohled. Pro lepší pohled “pod hladinu” doporučuju taky polarizační brýle, které odfiltrují odlesky slunce na hladině. Mezi pomůcky pro pozorování ryb patří i echoloty, ale to by bylo na jiný článek. Dnes se budeme bavit o hledání ryb bez echolotu.

Projevy ryb

Ryby svým pohybem a tím jak se krmí vydávají spoustu signálů. Čím více ryb je pohromadě, tím bývají ryby aktivnější a projevy jsou líp čitelné.

Pohyby špičky, nesekatelné záběry

Pokud chytáte na feeder, tak vám nejvíc informací o aktivitě ryb může dát ohebná špička. Pokud se ryby pohybují na krmném místě, různě se otírají o kmenový vlasec a způsobují takzvané přejezdy nebo strunové záběry. To jsou nesekatelné pohyby špičky, které bývají často hodně razantní. Dají se poznat tak, že po ohnutí špičky brzy následuje prudké narovnání do původní polohy …….

Příspěvek Jak poznám že jsou ryby na krmném místě pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.

Report jarní závody Záhorská

Vážení přátelé, rybářky, rybáři – KAMARÁDI. Dovolte, abychom Vás informovali o prvních kladrubských závodech v roce 2024 na nádrži Záhorské. Na sobotu byl naplánován závod pro dospělé a na neděli závod pro „malé“ rybářky a rybáře…